Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

vand pusca aer comprimat

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Mon Mar 13, 2006 7:22 pm    Post subject: vand pusca aer comprimat Reply with quote

Vand pusca Gamo CF 30, calibru 4.5/215mps, cumparata in noiembrie 2005. Stare perfecta, in garantie, aproape nefolosita (aprox.170 alice trase).
Pret: 6.000.000 LEI vechi.
Back to top
View user's profile Send private message
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Mon Mar 13, 2006 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

De ce vrei sa o vinzi?
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 5:46 pm    Post subject: Vind arma cu aer comprimat Reply with quote

Cind am fost la politie sa inregistrez arma mi s-a spus ca nu am voie sa o folosesc decit in poligoane autorizate.Am fost la un poligon si am tras dar nu merita asa ca mai bine renunt la arma
Back to top
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

Mai draga Adriane ma amuza un pic motivul pentru care vinzi tu pusca(sa imi fie cu iertare).Am o intrebare la tine:crezi ca noi toti astia care avem pusti ni le-am luat sa tragem numai in poligon?nu stiu cum sunt alti dar eu chiar am de gand sa imi mai cumpar una numai asa pentru frumusetea lor.Cat despre trageri stai linistit ca daca faci o mica plimbarica in padure la baneasa sau intr-o alta padure de pe langa Bucuresti n-o sa te controleze nimeni.Acuma o intrebare personala ia zi-mi mie cati dintre noi crezi ca respecta litera legi cu strictete.Vorba acea legile sunt facute sa fie incalcate.(Nu ca te indemn sa le incalci).Asa ca inainte sa vinzi pusca gandestete de doua ori,nu de alta dar nu se stie ce vremuri or sa vina de la anu dupa intregrare Very Happy

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ave25
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 7:38 pm    Post subject: Re: Vind arma cu aer comprimat Reply with quote

Adrian wrote:
Cind am fost la politie sa inregistrez arma mi s-a spus ca nu am voie sa o folosesc decit in poligoane autorizate.Am fost la un poligon si am tras dar nu merita asa ca mai bine renunt la arma

La ce poligon ai fost si de ce nu a meritat?
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 10:14 pm    Post subject: Vind pusca aer comprimat Reply with quote

Am fost pe la poligonul tunari si m-a costat 200000 pe ora, in conditiile tragerii de la 10 metri(nu au alta distanta), deci judeca si singur.In ce priveste tragerea in afara poligonului, prefer sa nu imi asum riscuri, amenzile sint prea mari.Chiar daca ar exista politisti sau lucratori silvici care sa mai treaca cu vederea asemenea lucruri, nu vreau sa accept o astfel de situatie (multe riscuri si putine drepturi).Daca e sa vorbim despre o imbunatatire a legii (desi sint ferm convins ca va fi exact invers), am toate motivele sa-mi pastrez obrazul curat (din punct de vedere legal), eventual imi pot lua alta arma atunci.
Back to top
ave25
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 10:34 pm    Post subject: Reply with quote

Tunari adica www.tunari.ro sau la baneasa la FRTS?

Daca ai fost la FRTS intr-adevar poti sa mergi de unul singur si te pune in
sala la 10m si platesti 20 RON/ora. Daca vii cu noi platesti mai putin si
stai mai mult Very Happy
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 11:09 pm    Post subject: Reply with quote

Si mai tragi si la distante mai mari!
dabija
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 11:38 pm    Post subject: Reply with quote

Unul din avantajele de a fi in asociatie Laughing tragi toata ziua cu 200.000 si la ce distanta vrei ... pana in 50m sau la vara chiar si mai departe
http://petredalea.ro/category/fieldtarget/
Back to top
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 11:47 am    Post subject: vind pusca aer comprimat Reply with quote

Pe mine ma intereseaza posibilitatea de a merge la un poligon pe raza Bucurestiului la sfirsit de saptamina (legal bineinteles),iar in cazul asta propunerea de intrare in asociatie ar fi interesanta.Pe de alta parte intrarea in asociatie prevede si obligatii, asa ca trebuie sa ma mai gindesc.
Back to top
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 4:59 pm    Post subject: Reply with quote

@Adrian ....fara suparare...stii e o vorba..:"si cu aia-n c.r si cu sufletu-n Rai...nu se poate"
zi mai bine de ce vinzi arma? Very Happy
Back to top
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 8:27 pm    Post subject: Reply with quote

Adriane hai sa iti spun cum sta treaba cu asociatia (sper sa nu supar pe nimenea).Singura obligatie a ta daca intri in asociatie este sa iti platesti cotizatia la timp,daca vrei tu sa ajuti asociatia intr-un fel este ok daca nu nu cred ca o sa te oblige nimeni sa faci ceva inpotriva vointei tale.Asociatia are rolul sa stranga mai multi pasionati de AC la un loc (schimb de pareri ,schimb de experieta ,etc,),poate cand v-om fi mai multi v-om fi ascultati si de forumurile mai inalte.Deocamdata suntem la inceput dar cu vremea o sa ne inmultim sunt sigur.Vorba cuiva treaba cu asociatia se face pe baza de voluntariat.Fi sigur ca daca ar fi sa gasim o sala si so amenajam nu m-as da in laturi sa ajut la zugravit si la ci-o mai fi nevoie.Asa ca toate cele bune si mai vorbim Very Happy

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 9:51 pm    Post subject: Re: Vind arma cu aer comprimat Reply with quote

Adrian wrote:

Daca ai Legea 295 si HG 130 la indemina te-as ruga sa te uiti prin ele si sa-mi spui la ce articol se mentioneaza acest lucru.

Eu sunt cu Legea 295 in mina si nu vad sa existe un astfel de articol referitor la armele neletale -TIR.

Ce ti-au spus cei de la militie se refera conform Legii 295 art 63 NUMAI la armele neletale destinate ptr AUTOAPARARE !

Deci poti merge cu arma Neletala de TIR sa tragi in padure dar este recomandat sa iti iei toate masurile de prevedere sa nu ranesti pe cineva direct sau prin ricoseu.

p.s.
Cumpara-ti si un exemplar din Legea 295 sa-l ai la indemina.
Back to top
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 1:14 pm    Post subject: vind pusca aer comprimat Reply with quote

Am gasit chiar pe acest forum confirmarea ideii ca armele ac nu pot fi folosite decit in poligon (de la alte persoane care au citit legea).Sint de acord ca legea este confuza si interpretabila, dar eu nu am nici bani si nici timp sa dau politia in judecata in cazul in care sint sanctionat.Oricum, oferta de vinzare a armei ramine deschisa.
Back to top
dabija
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Thu Mar 16, 2006 10:03 pm    Post subject: Reply with quote

Spor la vanzare ... dar daca te mai intreba cineva de ce o vinzi ... mai bine spune ca-ti trebuiesc banii ... motivul tau cu poligonul nu prea sta in picioare.
http://petredalea.ro/category/fieldtarget/
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum