Online chat users: bibaculus

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Adunare generala pe 04.03.2006
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Sun Mar 05, 2006 7:53 pm    Post subject: Reply with quote

alegzandru wrote:
Oricum, eu cand merg cu trenul, am parte numai de fete frumoase in compartiment, cunoscatoare si pasionate de AC,
care nu numai ca nu se sperie, dar imi dau chiar sfaturi referitoare la tunning and stuff Wink

cu ce tren zici ca mergi?
ca vreau si eu sa imi fac abonament pe linia aia Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Sun Mar 05, 2006 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

alegzandru wrote:
Oricum, eu cand merg cu trenul, am parte numai de fete frumoase in compartiment, cunoscatoare si pasionate de AC,
care nu numai ca nu se sperie, dar imi dau chiar sfaturi referitoare la tunning and stuff Wink

Io cred ca arma e doar momeala , in cea ce priveste tragerea si vanatul cam banuiesc eu ceva ............. Laughing Laughing Laughing Wink
Back to top
dabija
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Mon Mar 06, 2006 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Haide-ti sa mutam aceste discutii amuzante pe la DIVERSE ... ca intra un membru nou si se minuneaza cand citeste despre fete, trenuri etc pe un topic despre o adunare generala

no ofense ... dar sa incercam sa ramanem la subiect ... pentru ca spun unii ca "forumul e varza" ... pai varza il facem noi atunci cand deviem de la subiect.

Pentru cei din Bucuresti ... care nu au venit la intalnire (nu ma intereseaza motivele) ... ati pierdut o intalnire si o sedinta de tragere foarte reusita si interesanta...(unul a pierdut chiar si niste beri pe care i le promisesem)

P.S. - Multe multumiri lui ave25 pentru implicarea in organizarea acestei intalniri (si pentru transportul meu la poligon) ... si nu uitati ca singur nu va putea rezolva prea multe pentru dezvoltarea asociatiei asa ca va trebui sa-l sprijinim fiecare.
http://petredalea.ro/category/fieldtarget/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Marius
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Tue Mar 07, 2006 2:53 pm    Post subject: Reply with quote

Salut,
Imi pare rau ca n-am putut veni, dar dupa un sezon intreg cu interdictie la vanatoarea de pasari, s-a deschis in sfarsit la fazani, asa ca...
Sper sa fiu prezent data viitoare.

alegzandru wrote:
pt cine vine la o intalnire cu trenul, cum naiba transporti arma? Doar in husa ei, atat si nimic mai mult?

Pe vremuri mergeam la vanatoare cu mijloace de transport in comun. Multa lume merge astfel si astazi. Nu e nici o problema. Arma in husa, e legal.
Back to top
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Mon Mar 13, 2006 12:51 am    Post subject: Reply with quote

cosminioans wrote:
stie cineva un server de gazduire moka fara limita de trafic/timp ???

DA, ca tot am zis ca rezolvam si situatia cu myx.net si toate cele... imi pare rau ca nu am reusit sa ajung la Bucuresti dar am mai mult de o gramada de probleme...etc

Trimiteti poze si ce aveti si le pun la mine pe server, momentan http://airguns.cwn.ro (e copiat de ceva vreme dupa original, nu stiu cat e de exact). Astept poze, cu data eventual ca sa stim care de cand sunt, pe adresa

Levente (at) cwn.ro

[ folositi @ in loc de (at) ]
Back to top
temp
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 11:55 am    Post subject: Reply with quote

ave25 wrote:
Nu voi intra in amanunte si voi spune doar concluziile: site-ul si
forumul vor avea parte de un face-lift. Pe site vor fi publicate periodic
articole care sa faca interesant si atractiv continutul site-ului.

Daca nu va suparati as face cateva sugesti despre articole Smile .
Primele articole ar putea fi despre:
1. curatarea armelor(cu cateva poze)
2. comparatie intre Shadow1000, Hunter440, CFX (vitezele deja o stim, dar ceva comentarii ar prinde bine)
3. construirea unei tinte FieldTarget
4. tuning la arme

Daca se poate articolele sa contine cat mai multe poze(eventual si filmulete).
Si daca cineva poate sa faca si a facut un articol bun despre un subiect interesant atunci sa fie pus pe site.
cs
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 5:23 pm    Post subject: Reply with quote

si ceva despre reglarea lunetelor sau lunete in general ar fi binevet
Back to top
alegzandru
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

Sunt unele mesaje pe forumul asta sau pe forumul Arw care ar fi destul de concludente in anumite cazuri, cei care le-au postat
ar putea sa le transpuna in niste articole foarte interesante. Dau exemplu aici testul de penetrare facut de Eugen, cu TS-10 si alte
pellets Gamo in 4.5, care ajuta multa lume sa isi faca o parere despre munitie, sau tot la capitolul asta, postul lui Ulise
despre vreo 7 tipuri de pellets si performantele lor, publicat la sectiunea "Despre munitie", pe acest forum
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
temp
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

Sunt de acord cu alegzandru!
Nu stiu daca ati observat dar daca cineva cauta pagini web despre pusca aer comprimat cu google, atunci pagina airguns.ro se afla intre primele 3.
Pentru un incepator(dar si pentru altii) este mai usor sa citeasca articole profesionale cu poze, decat sa steie ore intregi pe forum ca sa-si gaseasca subiectele ce il intereseaza...
ave25
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 8:13 pm    Post subject: Reply with quote

Baieti, ma bucur ca aveti idei interesante despre pagina de web a
asociatiei. Am deschis un topic nou numai despre acest subiect, unde va
astept din nou cu idei si sugestii.

Ca sa revenim la subiectul initial:

Am discutat cu Viorel din Constanta despre cateva aspecte administrative.
Vom face transferul legal al documentelor, stampilei si al
responsabilitatilor la inceputul lui Aprilie, cand va veni in Bucuresti.
Dupa ce voi avea actele si stampila, vom strange cotizatiile pentru anul in curs.

Astept de la voi idei in legatura cu ce se poate face pentru a populariza asociatia in randul detinatorilor de AC-uri. Astept idei si in legatura cu ce poate face asociatia pentru detinatorii de arme.

Deocamdata s-a inceput o actiune de negociere a accesului in poligoane (acolo unde exista) in conditii avantajoase pentru membrii. In Bucuresti avem un poligon exterior unde putem sa ne desfasuram si costurile sunt modeste (10 - 15 RON/sedinta de cateva ore). Cu vremea de acum nu a fost cazul sa ne mai gandim la poligon exterior, dar incepand din aprilie, cand va fi ziua mai lunga si va fi mai cald, cred ca vor fi in fiecare saptamana doritori.

Voi deschide inca un topic nou despre poligoane, unde fiecare va fi invitat sa adauge poligoanele pe care le cunoaste, sau de care a auzit.
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
marius_iulian
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Tue Mar 14, 2006 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Crying or Very sad aici nu e nimic in zona............norocosilor!!!!!!!!!! Wink
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Maniac
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sat Apr 08, 2006 8:58 am    Post subject: Reply with quote

Ce ziceti baieti cind facem intilnirea de vara?sau facem?am de gind sa apar si eu Embarassed ca am lipsit cam mult!!
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum