Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

PEST-CONTROL GREAT IDEEA
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC
View previous topic :: View next topic  
Author Message
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 8:30 am    Post subject: Reply with quote

Am o cunostinta a carui familie, la tara (bunici si un unchi), traiesc din cultivarea legumelor. Doar ca au o problema cu iepurii (si nu numai ei, ci si ceilalti din zona respectiva). Si au mers la asociatiile de vanatoare de la ei din judet, sa le ceara ajutorul. Ia ghiciti care a fost raspunsul vanatorilor? "Noi nu mergem sa stricam gloantele pe un iepure". Halal vanatori. Si macar daca nu ar fi iepuri in zona. Intr-o zi, i-am vazut pe telefon un filmulet de vre-o 5 minute, in care apareau cel putin 7-8 iepuri.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 9:21 am    Post subject: Reply with quote

si in ce zona ziceai ca stau? Twisted Evil

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Poate punem mana de la mana la benzina si facem o vizita acolo Very Happy
Il luam si pe CristiV cu Evanics-u daca vrea sa vina si pe toti cu jucarii puternice Very Happy
Glumesc! Cu vanatorii nu e nimic nou sub soare! Am auzit astea inclusiv la macaronari care au bani (stalear in gat) si care nu au vrut sa strice un cartus pe un caine vagabond in mijlocul terenului de vanatoare!
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

macaronarii venisera la vanatoare nu la pest, asta era treaba noastra, sau poate le era mila de cutzu.sau le-a fost frica sa nu fie cutu cu stapan pierdut... dar zona, zona vreau sa stiu... ca daca ma fac vanator poate ne inviti pe la tine acolo Very Happy

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
viper1
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

nu va contrazic sunt fel si fel de cazuri dar macaronarii de care am auzit eu trag in tot ce misca nu conteaza daca e de mincare sau nu, si nu cred ca se uita la 1 ron cit costa un cartus
View user's profile Send private message
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Pai hai sa facem si noi pest-control cum faceau baietii aia din Rusia cu Ed-Gun-ul din masina. Twisted Evil M-am spart de ras cand am vazut pe youtube un filmulet cu rusnacii astia cum erau cu masina la un stop si o cioara era sa cada in capul unui tip de pe trotuar,dupa ce facuse cunostinta cu un JSB tras din EdGun.Nu-i mare minune.Merge si un CZ 200S cu un amortizor eficient pe arma.
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Wed Nov 28, 2007 11:44 pm    Post subject: Reply with quote

AC Sniper wrote:
Pai hai sa facem si noi pest-control cum faceau baietii aia din Rusia cu Ed-Gun-ul din masina. Twisted Evil M-am spart de ras cand am vazut pe youtube un filmulet cu rusnacii astia cum erau cu masina la un stop si o cioara era sa cada in capul unui tip de pe trotuar,dupa ce facuse cunostinta cu un JSB tras din EdGun.Nu-i mare minune.Merge si un CZ 200S cu un amortizor eficient pe arma.

Eu m-am spart de ras cand am vazut o faza din asta pe viu, intr-un cimitir Very HappyVery HappyVery Happy
Cioara a cazut in spatele unei babe care avea o sapa pe umar( probabil tocmai ce facuse curatenie pe la vre-un mormant) si s-a speriat baba asa de tare de cioara incat a luat-o la paruiala cu sapa Very HappyVery HappyVery Happy...deci oricum nu mai avea biata cioara nici o sansa, chiar daca scapa de efectul peletului( ceea ce ma indoiesc profund Smile )
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 8:26 am    Post subject: Reply with quote

haiosu wrote:
si in ce zona ziceai ca stau? Twisted Evil

Nu stiu, ca nu l-am intrebat, da il pot intreba.
kkkatalin
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sun May 30, 2010 10:39 pm    Post subject: Reply with quote

vad ca multi sunt,, ar fi,, incatati de pest control [ daca sar legaliza ] dar impotriva braconajului cu ac toti sunt oripilati [cu toate ca eu nu am vazut braconieri cu ac] in ultimi 8 ani nu stiu daca am vazut 10 iepuri si stau la tara inconjurat de paduri , insa cu 20 de ani in urma ma speriam de: mistreti , capre si epurasi fara nr. acum doar la discoveri mai vvad mistret ,si nu au emigrat dar odata cu revolutia a venit si nesimtirea unor asa zisi vanatori[braconieri cu acte] care pur si simplu au decimat tot si nu au facuto cu ac , iar vanatoare a nu osa fie niciodata etica , din cauza ca nu e moral sa ucizi doar din simplul motiv ca poti
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Mon May 31, 2010 3:37 pm    Post subject: Reply with quote

Nimeni nu braconeaza pentru ca poate ci pentru ca are de castigat din asta,adica carne de vandut sau de consumat si cine stie poate pune si de-un trofeu acolo sa-l scoata la vanzare sau sa-l pastreze.Doar la daunatori se practica tirul ca sport fara a avea nimic de castigat din asta decat distractie in aer liber pentru ziua respectiva.
kkkatalin
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon May 31, 2010 4:27 pm    Post subject: Reply with quote

si care e diferenta? eu pap epurasu de foame tu tragi in soricel de placere?
vrei sa spui ca daca un vanator[nu vorbesc la modul general] nu ar avea nimic de castigat nu ar mai trage dupa caprior ? Shocked
Back to top
tibbs
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon May 31, 2010 4:48 pm    Post subject: Reply with quote

un vinator nu o sa traga dupa soareci sau ciori cu cartuse de 3 lei platite din buzunarul propriu, in alt loc decit propria gospodarie. nu re nimic de cistigat, cioara e cam greu de vindut.
View user's profile Send private message
kkkatalin
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon May 31, 2010 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

e greu de vanat dar nu imposibil . vanatorul trage si din interes si din placere
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Sat Jun 05, 2010 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Deci aici se face confuzie intre vanatoare si sport.Daca trag la daunatori se cheama sport pentru ca asa imi antrenez ochiul si mana pentru vanatoare.Exista si o anumita doza de placere dar numai la inceput,pentru incepatori, ca dupa aia miscarile si focul se executa mai mult din automatism.Si apropo placerea de care spui tu kkkatalin nu face altceva decat sa-ti strice precizia tirului.Deci tir la daunatori se cheama sport pentru ca este antrenament pentru vanatoare si in acelasi timp scapi si de daunatorii care strica speciile de vanat cu adevarat valoroase.Plus ca vorba lui tibbs n-o sa impusti cioara cu cartus de 3 lei/per bucata si in propria ta curte daca se nimereste Laughing Laughing
kkkatalin
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon Jul 19, 2010 11:40 am    Post subject: Reply with quote

da cam asa e
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum