Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Sunt nou in domeniu. am nevoie de ceva indicatii
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vlad
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 12:02 pm    Post subject: Reply with quote

Marius wrote:
Eu stiu ca la vanatoare, in ce ma priveste, de cele mai multe ori ratez pasarile in miscare, cu pusca cu alice. Embarassed

Dar ramai cu placerea trasului! Si se mai poate bucura cineva mai tarziu de aceeasi ... "pasarica" Laughing .
Back to top
View user's profile Send private message
Maniac
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Nov 08, 2005 1:40 pm    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing Mda cam asa ceva,adevarul este ca VINATORII din ziua din azi nu sunt cei care fac din pasiune si care sunt cu adevarat VINATORi fac cei care au bani si se da mare in rest nici arma nu tine bine in mina Laughing
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Maniac, aici esti subiectiv!Sunt destui pasionati de vanatoare care fac eforturi mari pentru aceasta pasiune , nu numai moftangii cum crezi tu!
Back to top
Maniac
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

Da sunt 20% si asta e problema restu .... si nu lasa pe altii nici sa ia aer daca nu are o gramada de banii ,eu am foarte multi prieteni cunostinta etc care sunt vinatori si toti au fost colonel(sau sunt) ,director ,deci cineva cu functie mare si cu influenta altfel nu ai nici o sansa ,cind dai examenul fara cunostinta si o gramada de banii nici sa nu te duci etc.etc.
temp
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Wed Nov 09, 2005 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

Bine ca stiu Sad , ma gandeam sa ma bag si eu peste 1-2 ani.
Maniac
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Fri Nov 11, 2005 10:16 am    Post subject: Reply with quote

Pai nu zic sa nu incerci dar cel putin in Transilvania asa merg lucrurile stiu Director de fabrica care o dat sute de mill sa intre ,sunt prea putine locuri si cind este unu atunci concureaza cine da mai mult. Smile
Marius
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri Nov 11, 2005 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ca peste tot, si la capitolul vanatori sunt tot felul de oameni.
E adevarat, sunt destui "jmecheri" care se fac vanatori din snobism.
E adevarat, cineva fara bani n-are cum sa se faca vanator, oricat de mult i-ar placea. Costa examenul, arma, echipamentul iar ulterior, costa fiecare iesire (cartusele, transportul, etc).

Totusi, majoritatea vanatorilor sunt oameni obisnuiti. Eu merg adesea la vanatoare cu tovarasii mei dintotdeauna, un tipograf, un zugrav, dar si cu un inginer IT, un director, un patron si ma simt foarte bine cu ei. In schimb, n-am fost niciodata la vanatoare cu "granguri" de orice fel, desi am avut si am invitatii in astfel de cercuri. Depinde de fiecare cum intelege si cum alege sa practice vanatoarea.

Dupa mine, a te face sau nu vanator, nu e o chestiune de anturaj, fun, snobism, moft sau mai stiu eu ce. Ai pasiune, te atrage, te fascineaza? Nu pregeta! Merita orice efort! Ce importanta are ca nustiucine e snob si ca a dat nustiucati bani ca sa se faca vanator, cand stai la panda pe malul baltii intr-o seara frumoasa de noiembrie (de ex. maine seara Wink ).
N-ai chemare, las-o balta, trage cu prietenii la tinta cu un A.C., te distrezi mai bine.
Back to top
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Fri Nov 11, 2005 6:20 pm    Post subject: Reply with quote

[cand stai la panda pe malul baltii intr-o seara frumoasa de noiembrie (de ex. maine seara Wink ).
N-ai chemare, las-o balta, trage cu prietenii la tinta cu un A.C., te distrezi mai bine.[/quote]

deja ma oftic....
si...miine seara...sa ai vinatu' in bataia pustii! Very Happy
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum