Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Va salut

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sarruss
Visitor
Visitor

PostPosted: Wed Apr 01, 2015 9:36 am    Post subject: Va salut Reply with quote

Stimati coforumisti, sunt un pasionat de arme, detin un pistol de autoaparare cu bila de cauciuc (Streamer) si o arma de vanatoare semiautomata Baikal MP153 (sunt si vanator). De cateva luni tot cochetez cu ideea de a-mi achiziona o arma cu AC pentru a ma antrena cu luneta deoarece in viitor imi voi lua si o carabina de vanatoare. Avand in vedere bugetul de care dispun, dupa ce am citit pagini intregi de reviewuri, m-am hotarat asupra Hatsan m125, insa din pacate nu-l gasesc nicaieri!. Am incercat si la MLD insa au termen de livrare 3 luni de zile, ceea ce mi se pare mult. Daca stiti vreo locatie din tara unde il au pe stoc, v-as fi recunoscator. Cei de la magazinele de arme (din Oradea, orasul meu) mi-au recomandat Gamo, insa dupa ce m-am documentat nu cred ca e vreun model care sa-mi inspire incredere, am citit despre foarte multe probleme, de la defecte de fabricatie gen teava stramba, probleme cu etansietatea, pana la dezmembrari dupa cateva sute de alice.
Back to top
View user's profile Send private message
Pyf73
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Wed Apr 01, 2015 1:17 pm    Post subject: Reply with quote

Salutare si bine ai venit !
Cei de MLD GUNS parca sunt importatori directi pentru Hatsan, daca nu gasesti la ei, nu cred ca vei gasi in alta parte.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tevez
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Apr 01, 2015 9:24 pm    Post subject: Re: Va salut Reply with quote

Salut, la Huntershop Oradea aveau Slavia-CZ la un moment dat, văd pe site că scrie şi de Baikal şi Anschutz, acum nu ştiu dacă le au pe stoc dar sunt variante de luat īn calcul. Avantajul cu Gamo şi Hatsan e că găseşti mii de pagini despre ele, inclusiv pe acest forum. Probleme de genu' celor amintite de tine au avut şi posesori de Hatsan, nu doar de Gamo iar treaba cu ţeava imperfect ghintuită sau strāmbă poate fi evitată printr-o inspectare atentă.
Nu e imposibil să găseşti pe undeva prin ţară un Hatsan modelul ăla la vreun partener MLD, sau eventual una s.h., cred că am şi văzut un anunţ.
Back to top
sarruss
Visitor
Visitor

PostPosted: Sun Apr 19, 2015 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Va multumesc pentru raspunsuri. Cei de la huntershop oradea au numa slavia pe stoc. Nu sunt prea convins. Au la Arrow in oradea

GAMO PUSCA AER HUNTER SE IGT 5,5MM GAMO
GAMO PUSCA AER BULL WISHPER IGT 5,5MM+4X32WR GAMO (m-ar tenta ca vine cu luneta cu tot, dar am citit pe reviewuri la pyramid air ca luneta cedeaza la 100 pelleturi)

la MLD am vazut ca au
HATSAN Torpedo 100X care nu stiu cati m/s are, as vrea ceva cu minim 220 Smile
Back to top
soca
Visitor
Visitor

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Salut sarruss,

Si eu sunt nou in domeniul armelor cu AC cat si pe acest forum.

Iti recomand sa discuti din nou cu cei de la MLD. Am avut un schimb de corespondenta cu ei, eu fiind interesat de un Topedo 150 X insa din pacate nu au si nici nu vor aduce curand. Au in schimb pe stoc 100 X ( http://www.mldguns.ro/tir-sportiv/arme-cu-aer-comprimat/arma-cu-aer-comprimat-hatsan-torpedo-100x ) si din cate mi-au comunicat au demarat in urma cu putin timp importul pentru o noua transa de 125 Sniper. In cazut in care nu iti place modelul 100 X poate iti vor aduce mai repede 125-ul.

Mult succes
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum