Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Bine v-am gasit
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
OVI762
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Sat Jul 26, 2014 7:46 am    Post subject: Reply with quote

Despre tehnologia igt stiu decat lucruri generale,lucruri pe care le stie toata lumea.Whisper imi place datorita aspectului tactic insa cu un lucru nu sunt lamurit prea bine:cat de fiabila,in timp s-a dovedit aceasta tehnologie?Arcul este arc si daca se rupe il schimbi.La igt,daca pierzi aerul din cilindru,poti sa-l inlocuiesti fara sa ai nevoie de laboratorul mobil de la NASA?
Back to top
View user's profile Send private message
Pyf73
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Jul 26, 2014 8:14 am    Post subject: Reply with quote

Salut Ovidiu si bine ai venit printre pasionatii de AC !
Bafta in alegerea armei si distractie placuta cu fetitele in mini-poligonul pe care il vei amenaja Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
marian_d
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Sat Jul 26, 2014 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

Da, poti sa-l schimbi si fara inginerii de la NASA. E la fel de simplu ca la arc. Pana acum nimeni nu a spus ca s-a stricat, iar forta ramane constanta pe toata durata de viata. Eu recomand cu caldura. Daca ajungi in zona Ploiestiului poti testa arma mea.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
OVI762
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Sat Jul 26, 2014 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Atunci este o varianta demna de luat in calcul.Daca voi ziceti ca o arma ca Whisper se armeaza mai usor decat cfx-ul tind sa o cumpar pentru simplul fapt ca le va fi mai usor copiilor sa o armeze iar daca spuneti ca si tehnologia asta igt s-a dovedit fiabila,si va cred,atunci se mai schimba niste lucruri.Multumesc pentru informatii.
Back to top
bogdan187
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Jul 26, 2014 11:20 pm    Post subject: Reply with quote

Clarrr....pistonul este mult peste arc , are un prieten o Maxima cu piston si nu stiu ce fantezie de tragaci si scoate gupaje mai bune decat mine , si sa nu mai zic de usurinta armarii , chiar daca viteza alicei ii mai mica . Daca ai posibilitatea sa o iei cu piston nu sta pe ganduri.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
aiftimieilucian
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Jul 27, 2014 7:44 am    Post subject: Reply with quote

Dc ar fi sa cumpar o arma pentru fetita mea care acum e mult prea mica, as cauta un model care sa fie usor, sa aiba tehnologia igt, sa aiba amortizor de sunet precum wishper si mare atentie la patul armei. Am tras si cu hunter igt si cu wishper igt, si chiar dc imi plac armele sintetice, maii bine pica in mana patul de la hunter si o poti tine si mai bine cand o incarci.
Pt copii conteaza toate aceste aspecte.
Numai bine.
Back to top
OVI762
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Sun Jul 27, 2014 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

Salut Lucian.Noi astia care suntem patiti cu lipsa de ergonomie de la ij-uri suflam si in iaurt Laughing Cred ca nu imi ramane decat sa ma duc peste baietii de la arrows si sa le incerc pe toate ca sa ajung la un rezultat corect.Initial doream sa comand arma printr-un magazin din Craiova insa cum trebuie sa imi mai cumpar si niste echipament pentru vanatoare si vreau sa le fac o vizita celor de la kaki,combin placutul cu ...placutul si impusc 2 iepuri dintr-o lovitura.
Back to top
OVI762
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 1:09 pm    Post subject: Reply with quote

Acum cateva zile am facut o vizita neprogramata de 5 minute la Arrows Gara de Nord unde m-am jucat cu Hunter si Bull Whisper ca CFR nu aveau in acel moment.Patul de la hunter imi vine scurt si imi aduce cumva aminte de vechiul meu pat de la MP27 pe cand Whisper...alta mancare de plumb.Imi place cum se simte plasticul.sare singura la ochi si imi place ca pot regla obrazarul.Clar,ramane Whisper in varianta cfr datorita sistemului de armare si al amortizorului de sunet.
PS
Super oameni la magazinul cu pricina;cu toate ca intentionat Wink le-am spus ca nu am autorizatie pentru ac m-au lasat sa probez armele-e drept ca le-am spus ca sunt vanator si poate de aici increderea acordata.Un vanzator tanar,amabil,informat,ce mai...o placere sa iti cumperi pusca de la el.Pentru asta,nota 10 Arrows Gara de Nord,nota 10.Programul strans nu m-a lasat sa zabovesc mai mult insa ii voi vizita cu placere la fiecare trecere prin Bucuresti;asa comercianti sa tot avem.
Back to top
OVI762
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Wed Oct 08, 2014 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

Am asteptat sa trag mia de peleturi ca sa postez din nou;timpul liber pe care nu-l am m-a facut sa astept destul de mult.Pe scurt,in Septembrie am cumparat o Gamo Whisper igt de 5,5 si o luneta Gamo6x40wr.Sa incepem cu luneta:o opera de arta made in china careia i-a sarit reticulul la 400 de peleturi si nici acum nu am apucat sa o trimit inapoi la garantie;pe scurt,o mizerie.Sa vedem cum fac sa le-o trimit baietilor de la Arrows,despre care am auzit numai de bine.Acum,arma:o frumusete cu aspect tactic ce m-a atras din prima clipa(imi plac armele militaroase)frumos lucrata,cu un plastic placut la atingere,foarte silentioasa,FOARTE precisa,tragaciul SAT este o bijuterie(reglabila)se armeaza foarte usor si are un recul foarte placut si uniform.Aparatele mecanice sunt foarte vizibile si am reusit grupaje incredibil de stranse,avand in vedere ca munitie am folosit numai de la Gamo,din lipsa de altceva.La cartoane am avut grupaje stranse cu Magnum iar daca ar fi legal sa o folosesc la pest control as folosi Rocket Cool Arma vine natural la ochi,fara a fi necesare corectii,lucru pe care il pretuiesc enorm.A fost de altfel si principalul motiv pentru care am cumparat-o,fiind patit si stiind pe pielea mea ce inseamna sa nu iti vina o arma si sa te patimesti sa tragi cu ea,cu rezultate discutabile.Ca incepator in ale ac-ului ma declar multumit de alegerea facuta si ...incep sa pun de-o parte pentru un pcp nou si serios,cu toate acareturile Laughing
Ps
La banul dat arma e ok,avand in vedere ca si nevasta-mea m-a pus sa ii arat cum se trage,lucru nemaiintalnit pana acum.
Back to top
bogdan187
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Oct 15, 2014 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

cu luneta ......cred ca ai avut ghinion , nu de alta dar eu am una pe hatsan , care crede-ma, dupa ce trag trec ceva miimi de secunda sa pot vedea daca am lovit tinta (reculul ), cu care am tras undeva la 5000 de alice .
Ma bucur sincer ca te-a prins microbul , avand in vedere ca nu la multi vanatori se intampla asta .
Daca esti asa de multumit cand tragi cu gamo , crede-ma o sa fii uimit de JSB.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
OVI762
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Fri Oct 24, 2014 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

Tocmai ca nu sunt multumit de gamo la munitielEste facuta prost,are bavuri,arata ca vai de mama ei si nu este constanta.Tras din menghina,5 peleturi s-au dus in 5 locuri diferite,e drept ca la 30m.Daca ar fi sa socotim in moa,,,e grele''.Nu judec munitia grea ,gen Rocket ,Magnum,insa Match ar trebui sa fie altceva,cred eu.De aceea ma inscriu de pe acum cu 10 cutii de jsb,daca va fi sa mai fie vreo comanda.Daca nu,fratili mei bulgari ,,este''la patruj' de kilometri.
Back to top
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Fri Oct 24, 2014 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

Nu stiu daca este asa de precis trasul "din menghina" la armele cu piston.Mai degraba sprijini arma pe un saculet de nisip.La pcp poti sa tragi asa dar la spring,igt,etc. nu cred ca o sa ai acuratete mare!Oricum cel mai bine este sa renunti la alicele gamo pe cat se poate bineinteles...
bebtm
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Oct 25, 2014 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Eu am o Gamo Maxima 5.5 careia ii plac JSB-urile 1.18g, grupajele la 30 m sunt de 1.5 cm. Am schimbat arcul cu gas-ram si i-am pus tragaci GRT IV.
Luneta: Leupold 3.5-10x50
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sat Oct 25, 2014 11:11 am    Post subject: Reply with quote

In general armele Gamo pot fi precise cu un gas ram si grt.Sunt ok pentru banii dati pe ele.Eu nu am apucat sa-i pun gas ram iar de placut ii plac jsb-urile de 1 gram si de 1.175 grame.
bogdan187
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sun Oct 26, 2014 8:30 pm    Post subject: Reply with quote

OVI762 wrote:
Tocmai ca nu sunt multumit de gamo la munitielEste facuta prost,are bavuri,arata ca vai de mama ei si nu este constanta.Tras din menghina,5 peleturi s-au dus in 5 locuri diferite,e drept ca la 30m.Daca ar fi sa socotim in moa,,,e grele''.Nu judec munitia grea ,gen Rocket ,Magnum,insa Match ar trebui sa fie altceva,cred eu.De aceea ma inscriu de pe acum cu 10 cutii de jsb,daca va fi sa mai fie vreo comanda.Daca nu,fratili mei bulgari ,,este''la patruj' de kilometri.

daca nu vrei sa astepti pana la urmatoarea comanda , care cine stie cand va fi , poti sa le comanzi de aici
http://www.pushka.eu/catalog/Air-gun-pellets/JSB
Eu personal am facut mai multe comezi de aici si toate au fost livrate la timp si corect , iar de platit poti plati cu paypal .
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum