Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

optisan- Bun gasit!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hunjoe
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Wed Dec 12, 2012 1:19 pm    Post subject: Reply with quote

Arata bine, s-o stapanesti sanatos ! Succes la grupaje.
Back to top
View user's profile Send private message
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon Dec 17, 2012 6:16 pm    Post subject: Reply with quote

Prost cu grupajele...astazi am incercat si o cutie de Platinum de la Gamo. Nu cad asa tare ca restul si are o penetrare superioara insa se duc tot care cum vor. Si pretul nejustificat de mare, 32 de lei 75 de bucati.
Back to top
jules
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Dec 17, 2012 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

incearca gama PRO de la Gamo. La Shadow-ul meu merge bine Pro Hunter si mai de aproape Pro Match .
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Wed Dec 19, 2012 10:53 am    Post subject: Reply with quote

OK, am sa le incerc. Pana atunci sa va spun ce-am mai facut...am luat o gamo 4x32 si am inceput reglajul, trage perfect 4-5 peleti apoi trage in partea dreapta cate 1 cm la fiecare pelete. Dau de turete 5-6 clikuri in stanga,trage iar in centru apoi iar se deregleaza si trage in dreapta. Am repetat de vreo 5 ori faza asta, mai am un pic si ajung cu turetele la maxim, ce-o avea, o fi luneta naspeta? Cu celelate lunete nu pateam chestia asta insa nu puteam face grupaj cum fac cu gamo, cele 4-5 peleturi care merg pana o ia rara se duc aproape unul in altul. Distanta e de 15m in loc acoperit.
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Wed Dec 19, 2012 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

optisan wrote:
OK, am sa le incerc. Pana atunci sa va spun ce-am mai facut...am luat o gamo 4x32 si am inceput reglajul, trage perfect 4-5 peleti apoi trage in partea dreapta cate 1 cm la fiecare pelete. Dau de turete 5-6 clikuri in stanga,trage iar in centru apoi iar se deregleaza si trage in dreapta. Am repetat de vreo 5 ori faza asta, mai am un pic si ajung cu turetele la maxim, ce-o avea, o fi luneta naspeta? Cu celelate lunete nu pateam chestia asta insa nu puteam face grupaj cum fac cu gamo, cele 4-5 peleturi care merg pana o ia rara se duc aproape unul in altul. Distanta e de 15m in loc acoperit.

Mie cele mai bune mi s-au parut Gamo Pro Magnum, chiar mai bune decat Platinum si decat laudatele Rocket.
jules
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Thu Dec 20, 2012 12:20 pm    Post subject: Reply with quote

optisan wrote:

ce e clar: primele 5 merg in acelasi loc si a 6a in alt loc
ce nu e clar: dupa a 6 a simti nevoia sa reglezi sau mai tragi vreo 5 sa vezi daca se pastreaza regula.
In mod normal, dupa reglaj din turete, luneta are nevoie de 5-10 trageri pentru a stabiliza arcul (mai ales ca vorbim de o luneta ieftina).
sfatul meu: verifica inca o data ca prinderile sa fie fixe. Dupa fiecare reglaj din turete trage 10 boabe pentru stabilizare arc luneta (cei de pe net lovesc luneta usor).
Daca tot la fel se comporta foloseste garantia.
jules
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Thu Dec 20, 2012 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

ar mai fi o chestie: armele Gamo cu teava mobila sunt recomandate pentru trageri de distractie si vanatoare (acolo unde e posibil). Nu sunt recomandate pentru trageri de precizie.
Review-urile "cinstite" mentioneaza ca exista un joc al tevii atunci cand sta inchisa. Asta se poate traduce prin diferente de 1cm la trageri.

cu o scula gen "hw97kt" nu am fi avut problema asta.
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Feb 08, 2013 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

Multumita unui coleg de forum am incercat azi JSB . Nu ma mai satur de tras, ce diferenta intre gamo si acestea!
Din cauza la gamo am schimbat 3 lunete, un reddot, dadeam vina pe ele, acum s-a schimbat treaba.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum