Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

optisan- Bun gasit!
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 8:19 am    Post subject: optisan- Bun gasit! Reply with quote

Salutari, sunt Catalin din Galati, as dori sa fac parte din acest club desi nu credeam ca ma poate pasiona AC-ul. Sunt vanator si detin mai multe arme, un bolt-action in cal.243, o semi de 12, un bock tot de 12, o semi in .22lr si un pistol cu bile. Cum mai am un loc vacant in dulap m-am hotarat ca acesta sa fie repartizat unei arme AC. Bineinteles, de acum vine tirada de intrebari, de care, calibru, de unde sa iau etc.
Sper sa ma ajutati si pe mine cum ati facut cu ceilalti colegi si sa ma scuzati daca va voi bate la cap cu intrebarile. Va asigur ca intai am citit aproape tot forumul si mi-am format cat de cat o idee despre aceste arme.
Ce vreau de la arma e precizia undeva la 50m, si m-am oprit la un Hunter IGT in cal 5.5, as fi vrut sa fie cu levier de incarcare(CFR parca) dar nu are la magazinul Arrow.Alta marca nu aduce sa-mi recomandati Hatsan de ex. Ce-mi puteti spune de aceasta, sau alte idei? PCP-ul iese din discutie momentan, n-am decat 2000 de lei alocati ptr. acest moft.

Edit: acum am vazut ca dupa activarea contului a mai aparut o rubrica 'despre arme', ma pun pe studiat, multe lucruri interesante!
Va multumesc!
Back to top
View user's profile Send private message
GHOST
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 9:41 am    Post subject: Reply with quote

Salut Catalin din Galati, bine ai venit, mai avem un Catalin din Galati cu un IGT. Wink
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Daaaaaaa, GAMO CFR Whisper IGT, asa cum ziceam ....
Exclamation
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 10:13 am    Post subject: Re: optisan- Bun gasit! Reply with quote

optisan wrote:
Ce vreau de la arma e precizia undeva la 50m, si m-am oprit la un Hunter IGT in cal 5.5, as fi vrut sa fie cu levier de incarcare(CFR parca) dar nu are la magazinul Arrow.Alta marca nu aduce sa-mi recomandati Hatsan de ex. [...]

Eu stiu ca la magazinul Arrow din Galati sunt mai multe tipuri de arme, aveau si modelul care-l detin eu.
accuracy
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 10:20 am    Post subject: Reply with quote

Salut si bine ai venit pe forum.

Daca te referi la levier, adica teava sa fie fixa, exista Hatsan in aceeasi categorie, sau chiar PCP, care se incadreaza in bugetul tau, si-ti raman bani si de luneta si inele.

http://arme.mldguns.ro/arme_cu_aer_comprimat-c123.html

Sau daca esti fixat ca tizul din orasul tau, atunci bafta la cumparare si distractie maxima.
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 10:25 am    Post subject: Reply with quote

Poate ne ajuti si tu pe unii dintre noi care vrem sa o dam si-n vanatoare.
Tevez
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 2:10 pm    Post subject: Reply with quote

Spor la citit si succes la alegerea armei! Cool
Back to top
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Dec 08, 2012 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

Multumesc tuturor de raspunsuri, in special lui Tevez care m-a rezolvat cu activarea contului!
@Cattalin: La Arrow nu aduce alta marca decat Gamo, cand am fost pe la ei cu ceva timp in urma aveau si arma care o detii tu, acum n-o mai au, inseamna ca 'mi-ai suflat-o' Smile
Cat despre vanatoare ce sa spun, va iau cu mine dar ca gonaci, si sigur va voi da microbul incercand si o arma de vanatoare. Ceva imi spune insa ca celalalt Catta nu e numai AC-ist.
@accuracy: nu sunt fixist, cu tizu' sigur o sa am o intalnire sa vad igt-ul(asta daca accepta bineinteles)
Cat despre alegerea armei sigur vor fi ceva rasturnari de situatie, sper sa o aleg pe cea care-mi vine bine.
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

optisan wrote:
Multumesc tuturor de raspunsuri, in special lui Tevez care m-a rezolvat cu activarea contului!
@Cattalin: La Arrow nu aduce alta marca decat Gamo, cand am fost pe la ei cu ceva timp in urma aveau si arma care o detii tu, acum n-o mai au, inseamna ca 'mi-ai suflat-o' Smile
Cat despre vanatoare ce sa spun, va iau cu mine dar ca gonaci, si sigur va voi da microbul incercand si o arma de vanatoare. Ceva imi spune insa ca celalalt Catta nu e numai AC-ist.
@accuracy: nu sunt fixist, cu tizu' sigur o sa am o intalnire sa vad igt-ul(asta daca accepta bineinteles)
Cat despre alegerea armei sigur vor fi ceva rasturnari de situatie, sper sa o aleg pe cea care-mi vine bine.

Ti-o trimit prin curier, tragi cu ea pana te plictisesti si dupa aia mi-o trimiti inapoi.
si mi-o trimiti si tu pe a ta, pe cea de vanatoare, pe aia bock.
Laughing
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

Prefer sa fiu eu curierul, nu de alta dar sa nu se piarda pe drum Smile
Back to top
hunjoe
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

suna la Arrow International, ei au (aveau acum 1 luna) pe stoc Gamo Cfr Whisper IGT, si trimit unde au parteneri.
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

hunjoe wrote:
suna la Arrow International, ei au (aveau acum 1 luna) pe stoc Gamo Cfr Whisper IGT, si trimit unde au parteneri.

Nici ei nu mai aveau in depozitele proprii. Dar le pot lua din alte magazine Arrow si le trimit oricarui magazin cu care colaboreaza.
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

Am fost pana la urma si am luat Hunter IGT, deja s-a spart tiganeala aia de catare. I-am pus o luneta Weaver K6 6x38 pe monobloc, am tras vreo 10 peleti de-am reglat-o la 25m.
Nu reusesc sa fac un grupaj ca lumea din cauza tragaciului, trebuie schimbat gluma aia de plastic. Oricum, prea scumpa ptr. ce ofera.
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

optisan wrote:
Am fost pana la urma si am luat Hunter IGT, deja s-a spart tiganeala aia de catare. I-am pus o luneta Weaver K6 6x38 pe monobloc, am tras vreo 10 peleti de-am reglat-o la 25m.
Nu reusesc sa fac un grupaj ca lumea din cauza tragaciului, trebuie schimbat gluma aia de plastic. Oricum, prea scumpa ptr. ce ofera.

Zi-ne mai multe despre ea:
-pret
-calibru
-poze
-poze cu grupaje

Vezi ca este un program foarte bun Hawke ChairGun Pro care o sa te ajute foarte mult.[/i]
optisan
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Mon Dec 10, 2012 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Am dat 1380 parca, cal .22 (5.5)
Poze cu grupaje n-am , fac maine.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum