Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Salut. Unul nou cu 'boala'
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

jonny_bravo wrote:
textul de lege e prezentat mai sus...dar se pare ca nu stii a citi!
dosarele pe care le-am avut au fost urmatoarele;
1 abuz de incredere
2 distrugere
3 folosirea fara drept a unei arme
4 vatamare corporala
pt toate sa dispus NUP si nici o amenda.

Daca-mi permiteti domnule ... s-a dispus ....nicio
Si daca ne puteti preciza si litera de la art.10 din C.p.p. in baza caruia s-a dat NUP ...
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

Cattalin wrote:
Daca orice infractor si-ar putea studia dosarul in orice faza a procesului penal nu ar mai exista pedepse. In dosar se tin toate probele impotriva infractorului. Studierea lor ar presupune crearea de alibiuri de catre infractor, distrugerea de probe, influientarea martorilor, sustragere, etc. si ar ingreuna foarte mult, daca nu chiar ar bloca orice ancheta.

(4) In cursul urmaririi penale, procurorul poate restrictiona motivat consultarea dosarului de catre suspect, inculpat sau avocat, pe o perioada de cel mult 15 zile, daca prin aceasta s-ar putea aduce atingere bunei desfasurari a urmaririi penale.
eu zic sa te abtii,ca tot un caraliu de doi bani esti!!!! mars la cotet!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

va rog sami scuzati greselile de gramatica domnule pruteanu de galati
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

da nu ne-ai raspuns la intrebare ... si zi-mi un articol de lege ... nu mai da citate de pe net, ca stim si noi sa cautam pe Goagle
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

Very Happy Very Happy Very Happy
excelezi in a fi prost!!!
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

jonny_bravo wrote:

Sa stii ca apreciez inteligenta ta cu toate accesele tale cauzate de frustrare maxima.
Imi place modul tau de deductie si tinerea de minte.
Ai calculat cum ca> daca in unele posturi as fi insinuat ca detin arma de foc, conform legii armelor nu am cum sa fiu decat magistrat, deputat sau militar ori politai. Ai exclus tu asa ca magistrat sau deputat de as fi nu as sta pe forum, militar de as fi nu m-as baga la cod penal ... deci a mai ramas ... politai. Tot asa mai demult, fusese vorba parca de ARW Galati in care eu imi cautasem arma ... si uite asa imi conturezi tu profilu' ... golan mic ce esti ... Smile) ... dar ca sa te fierb nici nu confirm cele spuse de tine nici nu te contrazic ...
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Eu ma distrez cu tine si te fac sa crapi de oftica fara sa te jignesc ... inteligent nu? ...
Imi ating si scopul si nici nu par un marlan prost rupt de la coada vacii care nu arata decat ca tocmai a invatat sa si scrie cuvintele obscene invatate de mic de la familia sa exploratoare de ghene ...
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

jonny_bravo wrote:

Ba, daca vrei sa ma injuri, macar invata sa scrii corect. Injuraturile tale nu ma deranjeaza ... da' macar sa le inteleg ...
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

ma doare fix in **** de tine....ma deranjeaza ca nu poti fi obiectiv intr-o anume privinta chiar si cu paragraful din lege in fata...ca asa esti tu capos si gica contra. fara voia mea,sau situatia-situatiile create ,m-au facut sa am tangente cu faze ale cercetarii penale...toate astea au dus la studiul unor aspecte legale cu privire la drepturile si indatoririle mele vis-a-vis de situatiile date.
Back to top
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

Cattalin wrote:
Eu ma distrez cu tine si te fac sa crapi de oftica fara sa te jignesc ... inteligent nu? ...
Imi ating si scopul si nici nu par un marlan prost rupt de la coada vacii care nu arata decat ca tocmai a invatat sa si scrie cuvintele obscene invatate de mic de la familia sa exploratoare de ghene ...

daca tot zici ca esti baiat inteligent,rezuma-te strict la persoana mea,ok?
nu-s nervos si nu-ti port pica,incerc doar sa fiu obiectiv....schimbul de replici este doar intre noi doi si nu vad oportun implicarea familiei,ok?
incearca sa fii rezonabil....
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:36 pm    Post subject: Reply with quote

Fara studii de specialitate nu poti interpreta un text de lege.
Legea noastra zice:
la pct.1 >>> se interzice prostilor sa detina arme AC
la pct. 254 789 >>> se excepta de la prevederile pct.1 persoanele care posteaza pe forum.

A fost doar un exemplu, nu stiu cat de elocvent ca tu sa iti dai seama de ce vreau sa zic. Una e sa citesti legi si una e sa le practici >>> activ, pasiv sau neutru ...
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

ok...sa punem punct aici,ca altfel o dam in chestii fara sfarsit...
istoria o sa confirme care dintre noi are dreptate...evident dupa ce trecem in nefiinta....tu primul Very Happy
Back to top
Cattalin
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:57 pm    Post subject: Reply with quote

... mai bine o zi vultur decat o viata musca ...
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Fri Mar 29, 2013 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

Cattalin wrote:
Doamne ... ce le poate debita mintea unora.
Interlopi, organizatii secrete, conspiratii, manipulari, interese obscure. Cred ca am gresit forumul, o fi ala de la Spitalul 9 sau veselii de la 9 au dat de net.
Mai dati pe la exorcist fratilor daca medicul a zis pas.

Cattalin wrote:
Cica sunt implicate si CIA si MOSAD. Prin manipulari si alte tehnici specifice intretinute in mare taina aici pe sait vor sa submineze capacitatea de inarmare a tarii. Pentru ca, nu-i asa, noi, acesti cruciati ai AC-ului ne simtim clatinate baricadele de pe care veghem la integritatea si bunul mers al tarii. Eu zic ca cei mai brezi dintre noi, in frunte cu antetastatorul sa ne inrolam in serviciile de contraspionaj si securitate ale forumului, sa luptam cu vitejie impotriva inamicului nevazut.

jonny_bravo wrote:
snipere...zi drept,ce ai baut azi?
ori ai lasat calc deschis pe forum si a scapat pisica la tastatura,ca altfel nu se explica....zau asa!
sau poate ca ai dreptate,mai stii.....da ceva nume sa stim si noi cu cine avem onoarea.
1. argusz (pe el il banuiam de ceva vreme...)
2.tevez (l-am cunoscut personal,nu exista niciun dubiu)
3.jonny_bravo (a fost racolat recent de punctul 2)
....mai sunt multi?

ba baieti uite cum sta treaba.in primul rand cand eram eu moderator pe-aici nu se vorbea asa de urat ca acum ca va luati ban de nu va vedeati.din lipsa de timp insa n-am putut fi permanent activ pe forum motiv pentru care mi s-a retras si mie acest drept.in al doilea rand ce pot sa cred cand se face atata valva pentru un topic atat de contra armelor cu ac care este pus si de-aiurea la "Faceti cunostinta cu noi",fix in capul listei pe acest forum.si in al treilea rand si nu cel mai lipsit de importanta fostii moderatori care au sters o gramada de chestii importante si bine documentate de pe acest forum nu au fost numiti si alesi de nimeni moderatori, ci s-au trezit moderatori peste noapte si au inceput sa faca legea aici pe forum si chiar sa aiba tupeul sa distruga forumul stergand postari si conturi si chiar sa-l stearga si pe argusz.acum forumul este unul de mahala,se vorbeste ca la coltul strazii si ce este cel mai ciudat este ca NIMENI NU MAI SPUNE NIMIC DESPRE ARME SI DESPRE RATIUNEA DE-A EXISTA A ACESTUI FORUM.Deci operatiunea de a transforma forumul intr-unul de mahala continua.

Last edited by AC Sniper on Fri Mar 29, 2013 2:22 pm; edited 1 time in total
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Fri Mar 29, 2013 1:56 pm    Post subject: Reply with quote

Daca era dupa mine acest topic era de mult sters sau cel putin mutat in alta parte.Nu de alta dar face reclama proasta forumului si asta nu-mi convine mie.PUNCT.
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
Page 10 of 11

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum