Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Salutare

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
oly
Visitor
Visitor

PostPosted: Sun Aug 05, 2012 1:19 pm    Post subject: Salutare Reply with quote

Salutare ...ma numesc Olivian si am 25 de ani si sunt din suceava mai jumatete din timp ...in rest in iasi ...se pare ca m-a cuprins si pe mine aceasta curiozitate de airguns ....sunt un incepator din toate punctele de vedere dar sper sa avansez ....tocmai am primit o mostenire ...o Norconia b4 5.5 mm, din cate am gasit despre ea ar avea o putere de 160m/s ... intrebarea mea de inceput este ...merita sa continui cu ea sau sa iau ceva mai nou (cu timpul vor fi achizitii dar nu prea curand , intai sa apara obisnuinta) ...pe scurt daca se poate va rog sa dati cu parerea despre aceasta "scula'.....si sa nu uit sa mentionez ...in special pt tir in zone mai muntoase si cu vant
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
Angler
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Aug 05, 2012 2:33 pm    Post subject: re Reply with quote

Bine ai venit,
eu zic sa ,,tragi" cateva mii de focuri, sa citesti forumul, apoi o sa te hotarasti in cunostiinta de cauza.
Inca odata, bine ai venit!

-----------------------------------------------------
Hatsan 125 - 5,5
Nikon ProStaff
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
oly
Visitor
Visitor

PostPosted: Sun Aug 05, 2012 3:38 pm    Post subject: Reply with quote

am vazut ca am facut o greseala pusca e Narconia B4 .... iar cele cateva mii de "focuri" sunt posibil sa dureze prea mult ( cam vor expira finantele, se apropie concediu) si de asta am nevoie de parerea voastra ...in special cei care au vazut si au folosit acest model ...multumesc si sper sa nu fiu prea insistent Very Happy o zi buna
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
ionutz2008
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sun Aug 05, 2012 3:41 pm    Post subject: Reply with quote

Bun venit Oly. Sunt de aceeasi parere cu Angler, joaca-te o perioada cu arma primita cadou pentru a vedea daca intr-adevar esti impatimit de acest sport , intre timp documenteaza-te de pe acest forum si de pe altele dealtfel despre ce arme cumparam, fa un raport calitate/pret , nu ar strica sa faci si un depozit financiar in acelasi timp , iar cand esti hotarat, treci la urmatorul nivel. Orice informatie iti poate servi nu ezita sa o ceri.
Succes.
Back to top
View user's profile Send private message
cds
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sun Aug 05, 2012 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Bine ai venit.Eu detin asa ceva si chiar a trecut cu bine prin ani,are o precizie de la bine in sus pe o distanta de max. 50 m. depinde de tipul peletului folosit si nu poti cere mai mult de la un spring cu o camera de compresie de 25 cmc. http://www.youtube.com/watch?v=1LYcE3yXaE0
Nu sint o papusica mica pe baza de arc
Vreti sa faceti ceva pentru mine?
Faceti infarct!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
sandu_race
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Aug 05, 2012 10:23 pm    Post subject: Reply with quote

Bine ai venit !!! Baga mare si trage cu arma pe care o ai deocamdata ! Te asigur ca odata ce ai apucat sa dai in tinta si mai ales sa citesti pe acest forum o sa iei hotararea cea mai buna pt. tine . eu personal pana acum 1 an nu aveam nimic in comun cu AC-ul , si uite ca acum sunt deja corentat rau cand vine vorba de tras cu AC , nu sunt in tara si caut sa ma inscriu pe la cluburi de tir sportiv ( cu plata ) numai sa dau si eu la tinta . Din alta ordine de idei pe forum vei gasi foarte multi baieti de treaba care te vor indruma zic eu numai spre bine , deci ..... citeste mult !!! Asa am facut si eu ca incepator . Cu respect !
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum