Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

bun gasit
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cds
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sat Dec 03, 2011 7:49 am    Post subject: Reply with quote

mosin wrote:
CDS poate imi iau vreun 135 si grupeaza dupa punctele cardinale,...sa vezi ce te alerg Very Happy
dar mai intai trebe sa vb cu Mos Craciun Very Happy Very Happy

Exact asa va fi,pui busola de la ceas la 50m si la fiecare lovitura vei lua un punct cardinal Razz . Referitor la alergat,cred ca ne va face bine la amandoi,sa mai slabim un pic,ca vine craciunul si iar punem colesterol.
Eu zic sa vorbesti cu Craciunita ca de la mos o sa vezi doar traista Wink
Nu sint o papusica mica pe baza de arc
Vreti sa faceti ceva pentru mine?
Faceti infarct!
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Dec 03, 2011 10:47 am    Post subject: Reply with quote

multumesc de felicitari...
am stat mai bine de juma' de ora sa ma hotarasc intre shadow igt si h 125...
a castigat hatsanul,dar am momente cand ma gandesc la acel shadow..chiar daca avea ceva plastic pe alocuri...era mai finuta si usor de manevrat
referitor la hatsan...sa speram ca am ales bine..totusi trebuie sa ne cunoastem mai bine,sa iesim impreuna mai des Laughing ..
referitor la luneta....stiu ca e ceva ieftin,dar am riscat...oricum am avertizat vanzatorul ca daca pateste ceva il vizitez si a zis ca e ok
momentan nu vreau sa schimb arcul armei
Back to top
View user's profile Send private message
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sat Dec 03, 2011 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

Era atat de finut Gamo IGT ca avea si jocul acela finut la teava pe care Hatsanul fie el si spring nu il are si nici nu o sa-l aiba asa usor.Fii convins ca ai facut o alegere inteleapta.
Smooky
Guest

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 10:01 am    Post subject: Reply with quote

si cand ai sa vezi cum pica tintele din copaci...uuu uu
Back to top
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 10:07 am    Post subject: Reply with quote

sincer sa fiu ,la acel shadow igt.nu am observat acel joc la teava...poate era mai bine incheiata
hai sa va zic un test simplu intre gamo hunter 440 si hatsan 125...ambele calibru 5,5mm
testul se refera la penetrare cu alice pro-magnum lansate intro scandura de 3 cm de la aceeasi distanta de aproximativ 5,5m(am tras de pe geam intro cutie din lemn)
diferenta de penetrare a fost insesizabila cu ochiul liber, tinand cont ca hatsan-ul era nou si gamo din '96 dar nu stiu cand si daca arcul a fost inlocuit.....oricum arcul era ''lasat'' ca sa zic
cds
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 12:26 pm    Post subject: Reply with quote

pai nu prea ai cum sa vezi diferenta ca hunter 440 nelimitata are 220m/s,este la aproape aceeasi viteza cu hatsan 125 limitat.
Ce a mai pierdut din putere hunterul in timp este egal cu 170-180 m/s cat are hatsanul nou la noi
Daca vei delimita hastanul atunci vei vedea diferenta
Nu sint o papusica mica pe baza de arc
Vreti sa faceti ceva pentru mine?
Faceti infarct!
Back to top
Darthwelder
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

aladin79 wrote:
sincer sa fiu ,la acel shadow igt.nu am observat acel joc la teava...poate era mai bine incheiata
hai sa va zic un test simplu intre gamo hunter 440 si hatsan 125...ambele calibru 5,5mm
testul se refera la penetrare cu alice pro-magnum lansate intro scandura de 3 cm de la aceeasi distanta de aproximativ 5,5m(am tras de pe geam intro cutie din lemn)
diferenta de penetrare a fost insesizabila cu ochiul liber, tinand cont ca hatsan-ul era nou si gamo din '96 dar nu stiu cand si daca arcul a fost inlocuit.....oricum arcul era ''lasat'' ca sa zic

nici la a mea nu am observat nici un joc la teava.
View user's profile Send private message Send e-mail
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 5:32 pm    Post subject: Reply with quote

jocul exista daca esti foarte atent.incearca sa frangi teava ca si cum ai vrea sa o armezi dar sa observi limita minimei rezistente,limita la care teava incepe sa se miste.la modelele mai vechi(cu arc) trebuie putin mai multa forta ca sa urnesti teava.raman la parerea ca modelele mai vechi sunt mai reusite din acest punct de vedere.bineinteles ca nu te poate lasa nepasator faptul ca modelele noi au gas ram,e un avantaj clar,pe mine m-a deranjat si faptul ca mi-au trimis alta arma,cred ca daca imi trimiteau hunter asa cum am vrut in loc de shadow lucrurile stateau altfel,in dezavantajul meu bineinteles.a trebuit sa ma enervez si sa-mi iau pcp! Very Happy
pana la urma toate sunt jucarii faine,conteaza doar pasiunea cu care le folosesti! Smile
dmaster1988
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 6:57 pm    Post subject: Reply with quote

valimarele wrote:
jocul exista daca esti foarte atent.incearca sa frangi teava ca si cum ai vrea sa o armezi dar sa observi limita minimei rezistente,limita la care teava incepe sa se miste.la modelele mai vechi(cu arc) trebuie putin mai multa forta ca sa urnesti teava.raman la parerea ca modelele mai vechi sunt mai reusite din acest punct de vedere.bineinteles ca nu te poate lasa nepasator faptul ca modelele noi au gas ram,e un avantaj clar,pe mine m-a deranjat si faptul ca mi-au trimis alta arma,cred ca daca imi trimiteau hunter asa cum am vrut in loc de shadow lucrurile stateau altfel,in dezavantajul meu bineinteles.a trebuit sa ma enervez si sa-mi iau pcp! Very Happy
pana la urma toate sunt jucarii faine,conteaza doar pasiunea cu care le folosesti! Smile

Ma bucur ca am reusit sa te conving Very Happy sau ca am contribuit la factorul decisiv care te-a determinat sa faci pasul Very Happy
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Wed Mar 14, 2012 10:50 am    Post subject: Reply with quote

cateva poze cu jucaria in aer liber

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum