Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

bun gasit
Goto page Previous  1, 2, 3  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dmaster1988
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Nov 30, 2011 11:21 pm    Post subject: Reply with quote

sandu_race wrote:
Moaaaaaaaama ! Pai eu la prima arma......... Very Happy , si acum sunt oarecum in dilema , la fel de incepator si tot nehotarat ca si tine , am autorizatia de 3 saptamani si nu sunt sigur ce sa iau , in mod sigur PCP , 90% BT 65 , dar inca mai bat netul ca poate cine stie ...... Cool . Cert este ca acum 3 luni vroiam gamo wisper cfr , apoi gamo co2 extreme , apoi hatsan spring , si dupa muuuulta documentare am ajuns la PCP , acum depinde si de buget , daca aveam acum 2000 ron luam direct BT-ul , mai stau o saptamana si atac , deci in concluzie cred ca un pcp ne scoate din dilema asta cu spring sau igt ( lasand la o parte diferenta de pret justificata zic eu ) . Acum tre sa ne gandim si la costuri de intretinere , depinde de cat folosesti arma si cat de fiabila e k daca incepi sa schimbi la oringuri , garnituri , arcuri si alte alea ... poate la final ajungi tot acolo , dar si daca se beleste ceva la pcp iar alta cheltuiala , pana la urma AIA CARE O IEI SI ITI PLACE E CEA MAI BUNA ! Parerea mea . Cu respect !

Am hatsan at44 din februarie, am tras cu el peste 5000 alice si l-am studiat in amanunt. Ideea e ca nu are ce sa se buleasca la el atata vreme cat nu il lovesti si il utilizezi corespunzator. Cat despre garnituri oring, pot sa iti spun ca nu sunt mai mult de 3: doua pe cilindrul de presiune si una la boltul care impinge alica pe teava ca sa nu refuleze presiunea inspre magazia de pelete. Si nu au cum sa se beleasca daca nu desfaci in fiecare zi rezervorul de pe arma, sau mai picuri cate putin ulei pe ici pe colo (la mecanismele parghiei si cam atat). Daca stam sa ne gandim, mai multi bani consuma un spring pe garnituri si arcuri. Oricare ar fi decizia dumneavoastra, sper sa fiti multumit de alegere. Respect!
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
moulon
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Wed Nov 30, 2011 11:53 pm    Post subject: Reply with quote

Nu va mai ganditi la spring, ca stati ca mine cu el si nu mai reusiti sa-l dati. Daca ma ducea capul mai mult si nu ma grabeam, de banii cheltuiti cu prima arma si de teapa de la a doua (nu mult ce-i drept) puteam sa mai iau cate ceva. Stati stramb si judecati drept decat invers. Laughing Chiar daca nu aveti banii toti acum, nu va grabiti. Autorizatia e valabila 90 de zile si mai poate fi prelungita inca pe atat. Stiu ca asteptarea te omoara, dar credeti-ma ca merita.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
danny_vlad
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 9:57 am    Post subject: Reply with quote

moulon wrote:
Nu va mai ganditi la spring, ca stati ca mine cu el si nu mai reusiti sa-l dati. Daca ma ducea capul mai mult si nu ma grabeam, de banii cheltuiti cu prima arma si de teapa de la a doua (nu mult ce-i drept) puteam sa mai iau cate ceva. Stati stramb si judecati drept decat invers. Laughing Chiar daca nu aveti banii toti acum, nu va grabiti. Autorizatia e valabila 90 de zile si mai poate fi prelungita inca pe atat. Stiu ca asteptarea te omoara, dar credeti-ma ca merita.

dar ce te faci cand arma pe care o doresti cu atata ardoare, si ai strand bani din sudoarea ta sa o iei.. si nu o gasesti in tara sau tarile invecinate Smile). Gen BSA Scorpion SE, pe cre cei de la arrow nici cu plata in avans nu ar da semne ca vor sa o aduca Mad
Back to top
ct78bev
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 10:02 am    Post subject: Reply with quote

http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Air%20Rifles&SubCat=BSA%20Air%20Rifles
uite aici are BSA Scorpion SE si trimit si in romania.

Zoraki Hp-01 Long 5.5 ....... FOR SALE
Back to top
View user's profile Send private message
danny_vlad
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 10:07 am    Post subject: Reply with quote

ct78bev wrote:
http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Air%20Rifles&SubCat=BSA%20Air%20Rifles
uite aici are BSA Scorpion SE si trimit si in romania.

wow, deci mi-ai facut un cadou de 1 decembrie. Very Happy ms mult.
Back to top
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 10:13 am    Post subject: Reply with quote

sa dau doua'j de milioane pe o arma ,parca nu ma indur Very Happy
de folosit,nu cred ca am sa o folosec prea mult...cea mai ieftina varianta(pentru mine) ar fi hatsan 125 + luneta=800 ron
Back to top
ionutz2008
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

peste ceva timp vei regreta ca n-ai mai strans putin cureaua sa-ti iei pcp. nu zic ca springurile nu-s bune, pt ca am si eu doua si-s multumit de ele, dar dupa ce tragi cu pcp, o sa vrei pcp.
Back to top
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 10:00 am    Post subject: Reply with quote

pai o sa iau un spring mai ieftin acum...si pe parcurs poate un pcp,daca nu ma potolesc Very Happy
mai scad preturile,poate apare si la mana a 2 a
Back to top
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

pana la urma am comiso.....n-am mai rabdat si am luat hatsan125 cal 5.5mm si luneta micuta Very Happy tasco 3-7x20
Back to top
dmaster1988
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

aladin79 wrote:
pana la urma am comiso.....n-am mai rabdat si am luat hatsan125 cal 5.5mm si luneta micuta Very Happy tasco 3-7x20

La russe ieri era AT44 long barrel cu teava lothar walter la 1100 lei in banii nostri.... Very Happy
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
aladin79
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 5:26 pm    Post subject: Reply with quote

cu drum...cu pompa..cu luneta..depaseam 1600 lei usor....
si sincer,chiar nu mi-am propus sa depasesc 800 lei decat exceptional
Back to top
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 5:49 pm    Post subject: Reply with quote

Asa spuneam si eu cum ca nu o sa depasesc 800 de lei,mi-am luat prima data un Shadow 1000 cu arc si ieri mi-am dat seama ca vreau pcp chiar daca nu m-au dat banii afara din casa.Mai bine ai putina rabdare si mai pui ceva banuti si ai sa ne dai dreptate tuturor ca se merita investitia!
cds
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 6:42 pm    Post subject: Reply with quote

Sa stapanesti sanatos arma si la propriu si la figurat Laughing ,ai facut o alegere buna pret,calitate,putere.acum sa iei si o luneta pe masura,ca pe aceea o va face praf.
Nu sint o papusica mica pe baza de arc
Vreti sa faceti ceva pentru mine?
Faceti infarct!
Back to top
mosin
Guest

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 10:33 pm    Post subject: Reply with quote

CDS poate imi iau vreun 135 si grupeaza dupa punctele cardinale,...sa vezi ce te alerg Very Happy
dar mai intai trebe sa vb cu Mos Craciun Very Happy Very Happy
Back to top
ionutz2008
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Fri Dec 02, 2011 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Aladin , sa stapanesti arma sanatos si sa te bucuri de ea. Parerea mea e sa-ti iei o luneta cu magnificatie fixa pt a rezista reculului, eventual cu prindere monobloc, asta atunci cand o sa ai posibilitate.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum