Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

gamo vs. hatsan
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
moulon
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Mon Oct 03, 2011 8:03 am    Post subject: Reply with quote

Daca ai posibilitatea sa iti iei PCP, nu te mai gandi la altceva. Au fost multi in situatia ta. Ca dupa ce pui mana si tragi cu un PCP, nu iti mai vine sa pui mana pe GAMO. La pushka, AT44-10 long 5,5 este 302 euro. Transportul nu este mai mult de 15 euro. Fa-ti calcule si pentru pompa. Daca vrei Hill MK2, te costa cam 800 lei. Cam depasesti 2000 lei si mai ai de luat si luneta. Pentru inceput merge sa pui si ceva mai ieftin.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
sandu_race
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Oct 03, 2011 9:26 am    Post subject: Reply with quote

Acum o luna deja eram hotarat pe un gamo wisper , dupa ce am intrat pe clubairguns deja s-a facut lumina si am inceput sa inteleg ce si cum , de aceea am ramas pe Hatsan pcp , ai mare dreptate cu arma de incepator mai ales ca nu sunt singurul care cauta pe net pareri si sfaturi inaintea unei achizitii si riscam sa raman cu un gamo slabut pe cap . Multumesc !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
moulon
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Mon Oct 03, 2011 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Eu ti-am spus din propria experienta. Una destul de nefericita as putea spune. Nu zic ca CFX nu e bun, dar combinatia cu alicele GAMO m-a facut praf. Dupa asta am sarit direct la HW 100 TK cu alice JSB. Cam cum te-ai da jos din Logan si te-ai urca in Audi A8 Laughing
Acum nici macar nu-mi mai vine sa testez CFX-ul cu alice JSB. Desi poate o sa o fac, pentru statistici.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
sandu_race
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Oct 09, 2011 6:07 pm    Post subject: Reply with quote

Acum deja devin pretentios, ma tot documentez despre seria B de la Hatsan , am inteles ca cele cumparate din tara au ceva modificari sa nu depaseasca cei 220 m legali , modificarea in ce consta ? doar in cilindrul de aer ( supape, regulatoare sau ce mai e pe acolo ) sau alte treburi mai complicate . Ma intreb daca merge sa cumpar arma din tara dar sa o pot readuce la performantele producatorului , cam ce ar insemna asta ( costuri suplimentare etc ) . Astept ica autorizatia si vorba unui coleg de pe forum care asteapta si el , te omoara asteptarea asta .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum