Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Cine vrea sa ne intalnim din nou cu totii?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sat Aug 21, 2010 4:16 am    Post subject: Reply with quote

si ca sa nu mai raspund fiecaruia in parte, sa incercam un raspuns:
1. din cate am inteles in aceasta locatie nu e vorba de poligon autorizat, deci nu! nu vom trage cu 9X19
2. da, sunt arme de aparare si atat eu cat si dcrist le detinem legal si le cam purtam..
3. da, si eu si dcrist avem arme cu aer comprimat
4. inainte de plecarea la bv, noi bucurestenii-indiferent ca fac parte sau nu din romsdc- intentionam sa facem o "sedinta tehnica", detalii pe forum la www.romsdc.ro
5. vom discuta si care vine cu cortul, si care vine cu masina, si toate cele
6. da, probabilitatea este de 90% ca romsdc sa aduca cronograful
7. da, sunt si unii care nu au ac-uri dar le plac si tocmai de aia vine
8. da, cei pe care "i-am bagat" in lista au vorbit personal cu mine si am delegare din partea lor

si acum intrebarile mele:
1.unde e gligorescu?
2. unde e silvester?
3. unde e cosminioans?
4. unde e adrian?
5. unde e vechea gasca... alooo, domnu',domnu' stai asa, de ce imi pui catusele? unde ma duci?!?undeeeee...? Laughing

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dcrist
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 4:41 pm    Post subject: Reply with quote

Incerc si fac tot posibilul sa ajung si eu, am cort si sac de dormit asa ca nu ma intereseaza loc in cabana decit eventual un dus ceva Wink si tot fiind asa multi poate reusim sa punem de un mil-sim cu airsoft (e doar o idee creata) asa ca daca vreti, cine are uniforme si arme sa le puna in rucsac Wink
Back to top
View user's profile Send private message
adrian
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 4:56 pm    Post subject: Cine vrea sa ne intilnim din nou cu totii? Reply with quote

Imi pare rau Vlad, eu nu am cum sa vin pentru ca practic nu mai stiu cind sint liber si cind nu, fiind greu sa-mi planific ceva chiar si pe durata lunii in curs.Uneori am un liber alteori am doua si nici alea nu sint absolut batute in cuie.Oricum, daca as veni as veni ca spectator pentru ca nu mai am arma (am renuntat la ea din cauza birocratiei cu permisul).Acestea fiind zise, nu pot decit sa va urez o intilnire ca pe vremuri si daca voi avea posibilitatea ma lipesc si eu dar nu pot promite nimic. P.S. Am inceput sa am si eu microbul pistoalelor (desi pe vremuri puteam sa jur ca pusca e o arma mai interesanta) si dupa investigarea cauzelor a rezultat ca microbul l-am luat de la tine, deci ai grija ca esti contagios!
Back to top
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

Mai sant doua saptamani, e ok cu locatia, este rezervata? Sa nu se trezeasca oamenii aia cu o gramada de persoane "inarmate" pe cap. Si o adresa, sa stim si noi unde vom merge, ca dupa poze nu putem gasi o adresa.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun Aug 22, 2010 11:00 pm    Post subject: Reply with quote

haiosu wrote:

5. unde e vechea gasca...

- si totusi este bine reprezentata Smile :
1. Eugen Netoiu
2. predator
3. slyder
4. parabelum
5. Sharp
10. argusz
11. CristiV
12.AC Sniper
13. Dabija
14.sotia Dabija
21Norby
24.Roadrunner
25.Cyrus12
- sper ca nu am uitat pe cineva dintre cei "vechi", dar daca te referi la cei de la joita ... mai putem taia..., mai putem adauga la lista ... ! Smile
- distractie cit cuprinde va doresc si eu !!!
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dcrist
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 8:14 am    Post subject: Reply with quote

slyder wrote:
Mai sant doua saptamani, e ok cu locatia, este rezervata? Sa nu se trezeasca oamenii aia cu o gramada de persoane "inarmate" pe cap. Si o adresa, sa stim si noi unde vom merge, ca dupa poze nu putem gasi o adresa.
Tocmai aici e provocarea, se dau niste poze si trebuie gasita locatia. Wink
Back to top
inhum4n
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Salutare,

Am aparut si eu prin zona si am reusit sa vorbesc cu proprietarii.....datorita faptului ca nu am dat acont....nici nu aveam cum sa dau (nu am fost prin zona.....)weekend-ul 3-5 septembrie s-a ocupat (se pare ca rezervarea a fost facuta de pe la mijlocul lui iulie......deci ne-au luat-o cu mult inainte) Sad......liber nu este decat saptamanile de dupa, adica 10-12 sau 17-19
Daca ne hotaram s-o facem in datele noi....trebuie sa stiu sa incerc tura asta sa dau acont ceva sa nu se piarda si urmatoarea rezervare.

GAMO HUNTER 440 cal 5.5mm (Theoben GasRam), Tasco 3-9x40
Back to top
argusz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 9:39 am    Post subject: Reply with quote

daca impingem data intalnirii mult incolo avem sanse sa prindem vreme urata... banuiesc ca nu e singura locatie disponibila, poate mai stie cineva vreun loc. plus ca se cam termina concediile...
Back to top
dcrist
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 10:21 am    Post subject: Reply with quote

Aruncati un ochi aici http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=66&t=4827 se pare ca sunt doar citeva casute si loc pentru corturi + ca are poligon omologat pentru toate tipurile de arme, cei de pe vinantorul au facut citeva intilniri acolo si au fost multumiti.
Back to top
argusz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

Dabija a fost pe-acolo, poate ne spune el ceva despre poligon. Si poate ne pune si vre-o vorba buna.... Smile
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 7:17 pm    Post subject: Re: Cine vrea sa ne intilnim din nou cu totii? Reply with quote

adrian wrote:
Imi pare rau Vlad, eu nu am cum sa vin pentru ca practic nu mai stiu cind sint liber si cind nu, fiind greu sa-mi planific ceva chiar si pe durata lunii in curs.Uneori am un liber alteori am doua si nici alea nu sint absolut batute in cuie.Oricum, daca as veni as veni ca spectator pentru ca nu mai am arma (am renuntat la ea din cauza birocratiei cu permisul).Acestea fiind zise, nu pot decit sa va urez o intilnire ca pe vremuri si daca voi avea posibilitatea ma lipesc si eu dar nu pot promite nimic. P.S. Am inceput sa am si eu microbul pistoalelor (desi pe vremuri puteam sa jur ca pusca e o arma mai interesanta) si dupa investigarea cauzelor a rezultat ca microbul l-am luat de la tine, deci ai grija ca esti contagios!

asta cu contagiosul... chiar ma bucura!
arma nu trebuie sa ai neaparat, e vorba in principal de intalnire.
nu e bai daca nu poti veni din cauza muncii. e bine ca muncesti. vezi pe romsdc ca mai facem si intalniri la un suc, si ai ocazia sa mai vezi persoane cunoscute Wink

ideea e ca trebuie sa "tinem aproape" cu totii, sa restrangem randurile, pt ca nimeni nu face nimic in locul nostru... vedeti si aici: http://www.arw.ro/forum/viewtopic.php?f=10&t=2300

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

defero wrote:
haiosu wrote:

5. unde e vechea gasca...

- si totusi este bine reprezentata Smile :
1. Eugen Netoiu
2. predator
3. slyder
4. parabelum
5. Sharp
10. argusz
11. CristiV
12.AC Sniper
13. Dabija
14.sotia Dabija
21Norby
24.Roadrunner
25.Cyrus12
- sper ca nu am uitat pe cineva dintre cei "vechi", dar daca te referi la cei de la joita ... mai putem taia..., mai putem adauga la lista ... ! Smile
- distractie cit cuprinde va doresc si eu !!!

nu taiem nimic! sa mai adaugam, dara Cool
trebuie sa tinem aproape si sa tinem unii cu altii, asa cum am spus-o si in postul anterior! Rolling Eyes

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 7:20 pm    Post subject: Reply with quote

argusz wrote:
Dabija a fost pe-acolo, poate ne spune el ceva despre poligon. Si poate ne pune si vre-o vorba buna.... Smile

si gligorescu a fost cu ei. locatia e faina, dar pe vremuri nu prea puteai sa tragi la ac, era mai mult pt talere...

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Aug 23, 2010 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

inhum4n wrote:
Salutare,

Am aparut si eu prin zona si am reusit sa vorbesc cu proprietarii.....datorita faptului ca nu am dat acont....nici nu aveam cum sa dau (nu am fost prin zona.....)weekend-ul 3-5 septembrie s-a ocupat (se pare ca rezervarea a fost facuta de pe la mijlocul lui iulie......deci ne-au luat-o cu mult inainte) Sad......liber nu este decat saptamanile de dupa, adica 10-12 sau 17-19
Daca ne hotaram s-o facem in datele noi....trebuie sa stiu sa incerc tura asta sa dau acont ceva sa nu se piarda si urmatoarea rezervare.

schimbam locatia pastram data! parerea mea coincide cu a lui argusz. boala lunga, moarte sigura.
am putea merge si la timisoara, insa cred ca ar fi problema de cazare/campare
plus ca la timisoara ar mai fi freake,viper,etc Rolling Eyes
cu poligonul s-ar rezolva usor!

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Aug 24, 2010 9:53 am    Post subject: Reply with quote

Weekend-ul 3-5 septembrie este singurul pe care il am teoretic liber. Apoi pauza destul de mult timp. Daca se tine intalnirea atunci, sant sanse destul de mari sa vin, daca se schimba data, sigur nu mai vin. Si acuma depinde si locatia, dar nu chiar asa de mult.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum