Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

intalniri
Goto page 1, 2  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Fri Dec 11, 2009 9:40 am    Post subject: intalniri Reply with quote

salutare!
sunt nou pe forum si luandu-l la rasfoit am vazut ca organizati intalniri,ceea ce mi se pare super fain.
in masura timpului liber as participa si eu la astfel de intalniri,daca sunteti de acord,bineanteles. Sunt brasovean,dar pot ajunge si la Iasi(sunt iesean de origine,in Iasi locuieste fratele meu),pot veni usor si in Bucuresti sau Ploiesti.
E cam frig in perioada asta,iti cam ingheata mana pe pusca sau pistol,dar daca ai o pasiune pentru ceva...
Astept cu interes raspunsurile voastre....apropos,in Brasov s-au organizat astfel de intalniri?
Mai am o intrebare,trebuie sa fii membru in asociatie ca sa participi la intalniri?
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun Dec 13, 2009 10:19 am    Post subject: Reply with quote

- salve; intilnirile "nationale" , la care pot sa participe toti doritorii, s-au rarit rau de tot (adica zero) din diferite cauze (legislatia joaca un rol insemnat), dar cele locale poate mai au loc si pentru asta trebuie sa iei legatura cu cei din zona. bafta
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun Dec 13, 2009 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

vom incerca sa ne mai intalnim. din pacate suntem imprastiati tare. si sincer, cam toti ne-am lasat pe tanjeala din diverse motive... Rolling Eyes

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
predator
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 1:27 pm    Post subject: Reply with quote

Daca se vrea se poate face o intalnire generala, data si locatia sunt importante Smile
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 2:53 pm    Post subject: Reply with quote

Am putea sa ne intilnim la brasov!
Din punct de vedere legal am avea voie sa tragem in padure?Din cite stiu eu,legea nu te obliga sa tragi numai in poligon. Chiar sunt niste locuri superbe aici si nu cred ca am pune pe nimeni in pericol(ma refer la turisti).
Daca aveti si alte idei eu sunt deschis,nu vreau sa ne intilnim la brasov ca sa imi fie mie mai lejer.M-am gindit ca la brasov se poate ajunge relativ repede din orice alta zona din tara.Chiar ieri am fost in poiana si nu era nimeni pe acolo(ma refer la poiana mica pentru cine cunoaste zona),ca sa nu mai vorbesc de aerul curat pe care l-am tras in plamini. Smile
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 10:45 pm    Post subject: Reply with quote

cu padurea e mai dificil... "organilii poate sa binevoieste" sa te considere la braconaj. ii dovedesti, dar cat te certi cu ei, se duce draq toata distractia.
in schimb intr-o poiana, eventual pe la munte pe undeva... corturi, chestii socoteli... facem si noi o campare de vre-o 2-3 zile. cautam o data cand poate marea majoritate... si putem organiza ceva frumos, concursuri, una alta...
zic si eu...

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Dec 14, 2009 10:56 pm    Post subject: Reply with quote

poate chiar gasim o locatie faina pe langa timisoara, de unde sa ne deplasam usor si "la oras" ...sssst Cool nu spun mai multe, ca poate nu iese, dar ma gandesc si eu... Rolling Eyes surprize, surprize ca in 2007 (daca nu ma insel) Very Happy

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Tue Dec 15, 2009 12:21 am    Post subject: Reply with quote

Cel mai bine ar fi sa ne intalnim undeva pe o proprietate privata si cel mai bine ar fi la Miclauseni,jud. Iasi la vara,la o partida de tir si la tinte Gamo dar mai ales la "tzinte" Wink Baietii din Iasi pot sa confirme ce fain ne-am simtit acolo,ce bine am fost primiti iar parintele de la manastire ce bucuros a fost ca l-am putut ajuta cu problema care-o avea.Cu cortul se poate campa cred foarte usor acolo iar cu cazarea s-ar putea rezolva ceva pentru o noapte sau doua.
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Dec 15, 2009 12:45 am    Post subject: Reply with quote

nu e buna ideea pt o adunare generala... acolo e de facut alta data. Wink

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Dec 15, 2009 12:46 am    Post subject: Reply with quote

haiosu wrote:
cu padurea e mai dificil... "organilii poate sa binevoieste" sa te considere la braconaj. ii dovedesti, dar cat te certi cu ei, se duce draq toata distractia.
in schimb intr-o poiana, eventual pe la munte pe undeva... corturi, chestii socoteli... facem si noi o campare de vre-o 2-3 zile. cautam o data cand poate marea majoritate... si putem organiza ceva frumos, concursuri, una alta...
zic si eu...

pai eu la munte ma refeream si la poiana... Very Happy
la 10 minute de brasov de mers cu masina sunt niste locuri superbe.Se pot instala si corturi(nu chiar acum,in perioada asta a anului).Solutii exista,numai ca trebuie sa ne sincronizam.
E interesanta si ideea cu Timisoara,mie mi-a placut foarte mult orasul si sunt convins ca exista multe locuri faine pe acolo.

Last edited by valimarele on Tue Dec 15, 2009 11:16 pm; edited 2 times in total
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Dec 15, 2009 12:47 am    Post subject: Reply with quote

aici e buba... cu sincronizarea Embarassed

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
Smooky
Guest

PostPosted: Tue Dec 15, 2009 10:47 am    Post subject: Reply with quote

Razz Daaa... Miclauseni... Ce frumos Laughing In primavara e de mers acolo mai mult.
Back to top
valimarele
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

AC Sniper wrote:
Cel mai bine ar fi sa ne intalnim undeva pe o proprietate privata si cel mai bine ar fi la Miclauseni,jud. Iasi la vara,la o partida de tir si la tinte Gamo dar mai ales la "tzinte" Wink Baietii din Iasi pot sa confirme ce fain ne-am simtit acolo,ce bine am fost primiti iar parintele de la manastire ce bucuros a fost ca l-am putut ajuta cu problema care-o avea.Cu cortul se poate campa cred foarte usor acolo iar cu cazarea s-ar putea rezolva ceva pentru o noapte sau doua.

Iasul ramine orasul meu de suflet(parca v-am mai spus ca sunt moldovean, iesean de origine).Suna interesant o intilnire la Miclauseni pe un teren privat daca cineva ni-l pune cu generozitate la dispozitie.Ar fi fain sa ne putem intilni mai multi,mi-e teama ca pentru cei din Timisoara, Bucuresti,etc ar putea sa fie cam peste mina.Pina atunci mai e destul timp si o sa ne gindim pe indelete cum e mai bine.
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

Acum cateva saptamani am fost pe-acolo si am vorbit cu parintele care a zis ca ne asteapta chiar si in primavara daca putem veni.Cu cat ne strangem mai multi cu atat mai bine.
Smooky
Guest

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Vaaaleeeuuuuuu. Abia astept. Ce egoist sunt... adica abia asteptam.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum