Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Loc perfect pentru FT
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Field Target
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat May 10, 2008 11:55 am    Post subject: Loc perfect pentru FT Reply with quote

Am gasit un loc perfect pentru FT. Locatia judetu Constanta langa satul Molciova situat la 8 Km de monumentul de la Adamclisi (nu sunt mai mult de 60 km de la Constanta la Molciova). Pe drumu ce duce de la Basarabi la Ostrov inainte de satul Adamclisi se face la dreapta (drumul este de macadam proaspat nivelat sa zicem ca este destul de ok am intrat cu Peugeo 407 si nu prea am dat cu scutu de nimica). Satul situat in vecinatatea paduri este cam parasit, majoritatea populatiei este alcatuita de mosi si babe (cred ca in acel sat locuesc circa 20 persoane) deci nu prea te deranjeaza nimeni. Exista un canton vanatoresc foarte dragut nu se supara nimeni daca se sta in curtea acestuia si sfacem gratare si punem corturile (nu sa loat nimeni de mine nici cand trageam cu pusca AC asta pentru ca nu este nimeni pe acolo ) . Exista colo si o deschidere in padure de circa 10m latime si in linie dreapta depaseste 50m perfect pentru tras la tinta(mai ales ca padurea ne apara de vanturi latesale) Mie personal mi-a placut liniste, pasarele etc. Ma gandeam ca poate se organizeaza o partida de FT , cam asta este ideea mea acuma astept raspunsuri si pareri. Aceasta este poza de pe Gogule Map http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&geocode=&q=adamclisi&sll=44.331707,28.278809&sspn=3.563724,8.657227&ie=UTF8&ll=44.136111,27.974303&spn=0.003492,0.008454&t=h&z=18&iwloc=addr
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon May 12, 2008 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Chiar nu este nimeni interesat de aceasta propunere Question Macar propuneti si voi ceva, sugesti macar.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
emy
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon May 12, 2008 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

FT ... ceva ce a murit in romania.
locul e fain...spor la tras Wink
cred ca toti cautam astfel de locuri...sa ne ascundem de ochii legii Sad
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Mon May 12, 2008 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

Alexandru din cate vad eu locul arata destul de bine dar se ivesc doua probleme :

1)a cui apartine acel teren ?pentru ca nu putem merge si trage asa la voia intamlari pentru ca putem fi luati la intrebari de organe statului sau de propietarul terenului .
2)distanta ,pentru cei din constanta e destul de aproape dar pentru bucuresteni si cei din inprejurimi e destul de departe .Ca sa mergem doar pentru o zi nu se prea merita (drumul e prea lung) iar daca se alege variata statului peste noapte se revine la punctul 1 .

PS:din cate am vazut sunt si case pe acolo.cui apartin acele case Question

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Tue May 13, 2008 12:39 am    Post subject: Reply with quote

Mai sincer nu stiu a cui este padurea, cat tine acea poienita este sigur a ocolului silvic (cele doua case sunt un canton si un grajd). De vazut nu te vede nimeni deoarece poti intra pe drumu de acces al cantonului si sa faci stanga dim acel moment nu te mai vede nimeni de la sosea. Noi am patito o singura data, am fost acolo sa facem un gratar, cand a venit un padurar care s-a loat de noi si ne-a zis ca putem face cam ce vrem dar sa nu lasam mizerie, da asta se intampla de mult cand inca mai era lume pe acolo (iar daca e sa vina cineva nu cred ca e prea mare prob ca ne intelegem noi cu omu). Politie nu vine, da oricum am cunostinte in zona si se rezolva. Cu distanta aicea cam ai dreptate, pentru cei din Bucuresti este cam problematic, trebuie ca faca cam 250 km(traseu este ceva de genu Bucuresti- Fetesti?- Ostrov- Adamclisi- Molciova). Problema cu campatu peste noapte acolo cred ca nu este problema, da oricum un unchi de al meu si-a cumparat pe acolo ceva teren pe langa padure. Ar exista o groaza de motive pentru care acest loc ar fii perfec dar sunt si contre, oricum indiferent de loc mi-ar face o mare placere sa facem o partida de FT, deocamdata nu am arma mea personala(o folosesc pe a unui unchi) sper sa imi pot cumpara si eu o arma cat mai repede si apropo care imi ziceti si mie cateva locati de magazine cu arme din Varna.
Back to top
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun May 25, 2008 12:35 am    Post subject: Reply with quote

Tocmai ce am revenit de la o portida de FT in acea zona, m-am interesat si de subiectul "legea" de prin zona, se pare ca politia doar trece pe acolo ca sa mai bea o bere, asa ca chiar nu este nimeni care sa ne deranjeze. Locul tot pustiu este. ............................................

Last edited by Hurtoi Alexandru on Sun May 25, 2008 11:11 pm; edited 1 time in total
Back to top
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun May 25, 2008 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

Hurtoi Alexandru wrote:
Am incercat si umpic de ..... am zis ca asta este sansa mea da cand am tras in el a iesit umpic de praf(arma de tot .....)parca sar fi flaturat in arma mea, iar ..... , care imi poate vinde o arma mai buna de preferabil un Hunter 440 4.5.

Pentru povesti vanatoresti de acest gen si pentru cei care se cred pistolari airgunerii din RO au de suferit. Nimeni nu spune sa nu tragi dupa diverse tinte miscatoare, dar incearca sa pastrezi pentru tine aceste povesti. Sau pentru prieteni. Nu le posta aici, ca si asa o ducem destul de rau, nu vrem sa ne trezim ca ni re mai impun niste restrictii. Nu de alta, dar e un forum public si chiar daca sant izolate, pot fi date exemple de incalcare a legii. Gandeste-te daca unul din acei "ziaristi" care nu ne suporta ar citi ce ai postat. Ar iesi un articol de toata frumusetea in presa. Si nici macar nu poate fi contracarat deoarece se bazeaza pe povestile unor detinatori legali de arme neletale.

Last edited by slyder on Sun May 25, 2008 4:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
tibbs
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun May 25, 2008 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Tocmai de aceea ar fi bine ca amindoi sa editati mesajele, pina apuca sa le citeasca si altii.
View user's profile Send private message
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun May 25, 2008 4:15 pm    Post subject: Reply with quote

tibbs wrote:
Tocmai de aceea ar fi bine ca amindoi sa editati mesajele, pina apuca sa le citeasca si altii.

Ai dreptate. Eu l-am reeditat. Imi cer scuze ca nu m-am gandit si eu un pic, dar desi multi au fost avertizati, se pare ca fiecare nou venit trebuie avertizat din nou. Se pare ca noii veniti ocolesc aceasta pagina: http://www.clubairguns.ro/forum/viewtopic.php?t=3043 . Si asa clar scrie acolo "Nu se vor posta pe forum povesti vanatoresti cu arme cu aer comprimat (legislatia in vigoare interzice vanatoare cu Ac asa ca noi nu vrem sa incuraja potentiali infractori ,ce aveti voi de gand cu arma va priveste personal si raspundeti pentru faptele voastre)
PS:Daca vreti sa vanati faceti-va vanatori" .
Agrig
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sun May 25, 2008 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

"Nu se vor posta pe forum povesti vanatoresti cu arme cu aer comprimat .[/quote]

Numai daca`s sarcini de serviciu! Very Happy Very Happy Very Happy

Bafta
Grig
Back to top
View user's profile Send private message
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun May 25, 2008 11:15 pm    Post subject: Reply with quote

OK. Imi cer suze, sper ca nu am suparat prea multa lume cu mica prostie pe care am facut-o Very Happy
Back to top
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Tue Jun 10, 2008 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Cei care treceti la vara pe la mare loativa si pustile cu voi, poate mergem la o partida de FT.
Back to top
Hurtoi Alexandru
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Oct 27, 2008 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

Salutare la toata lumea. Aceasta este o invitatie la o partida de FIELD TARGET pentru toata lunea, locatia este cea de sus mentionata. Eu am vb cu nenea paduraru iar cabana este de inchiriat fara nici un stres, singura problema ar fi locurile de cazare dupa cum vedeti nu este chiar atat de mare (bine asta sa fie problea Smile ), pretu nu il cunosc (nu este foarte mare) oricum cu cat mai multi cu atat mai bine. Locatia cabanei se vede mai sus, zona minumata, etc. Exista loc pentru facut gratar cu masa destul de mare, masinile se pot parca pe acolo fara problema (cam 10 masini intara), drumu este de macada destul de bun, astea mai putin conteaza, cel mai impoetant:
@ exsta doua parcele da pamant numai bune de facut tir sportiv, cu lungimi cuprinse intre 30-40 m estimativ

@ padurea din imprejurimi este numai buna pentru montat tintele de FT, pe jos nu exista foarte multa vegetatie, copaci sunt destul de inalti si cel mai interesant este ca exista si o vale in care se pot monta tintele, interesant din punct de vedere al unghiului in care tragi

Acestea sunt restu de poze pe care le am

Acuma ideia mea este sa org un concurs pe o durata de 2 zile (v-s/s-d) regulile parca erau pe aicea pe undeva. Premiu intai are de la mine 5 L de vin Wink
Cam asta este ideia mea, dativa si voi cu parerea, sa stiu daca incep sa ma agit (rezervare cabana, interesat preturi, cumparat vin Very Happy ). Data inca nu am aleso, ramane de vazut.

P.S. Marea mea grija este ca eu nu am vb cu nenea paduraru despre concurs, da nu cred ca il deranjeaza atata timp cat platim cazare si nu facem prosti.[/url]
Back to top
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Tue Oct 28, 2008 12:17 am    Post subject: Reply with quote

interesant si frumos locul dar nu stiu citi ar fi interesati sa le degere fundu pe vremea asta.Ar fi mai frumos vara
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
CristiV
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Oct 28, 2008 8:02 am    Post subject: Reply with quote

Gligorescu are dreptate; locul e frumos si-i avantajaza pe cei din zona, care inca mai pot merge acolo citeva ore pe zi. (banuiesc ca e pe linga Constanta)
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Field Target All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum