Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Intalnire/i generala/e 2008 ??
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 10:33 am    Post subject: Reply with quote

Ca celelalte intalniri la care am participat, si aceasta a fost una de la care am plecat cu gandul "cand va fi urmatoarea". Nea cam "turtit" soarele, si, deoarece epuizasem cam tot pt ce venisem, pe la 16 PM sa dat plecarea Smile

Arme noi nu au fost in afara de Umarex-ul 850 al lui CristiV tunat (al meu e inca demontat). Am fi dorit sa vedem la treaba un BSA Scorpion sau Ultra sau Hornet!
Sa mai observat ceva interesant la PCP-urile clasice si anume ca din cauza soarelui presiunea in cilindrii a crescut peste presiunea la care ciocanelul poate deschide supapa! Ambele BAM50/51 sau cam blocat!
Condorul nu sa blocat. Condorul a stat pe o masuta plianta pe cand BAM-urile au stat la nivelul solului. De retinut e ca orice lasa-i la nivelul solului se incingea foarte tare pe cand obiectele tinute in mana nu ajungeau la temperaturi asa mari!

Finalul a fost cel mai palpittant deoarece strangandu-ne sa discutam ce face cu asociatia cineva a venit cu ideea mult mai simpla de a ne inscrie in Clubul de Tir Sportiv Tunari (www.tunari.ro), in felul acesta rezolvandu-se problema cu invitatiile la poligon. Cred ca toti au fost cat de cat incantati de idee, iar discutia cu domnul Eugen sa concretizat prin oferta dansului de a ne inscrie cat mai multi si a forma o sectie de aer comprimat! Taxa ar fi de 100 EURO / an. Sunt multe avantaje din aceasta inscriere la club si nu le mai tin minte chiar pe toate datorita ca ni sau prezentat o gramada de alternative si de idei, de aceea rog pe cei care tin minte mai bine cam ce avantaje am avea din aceasta inscriere si ce efort financiar (cel cu actele) presupune in afara de acea taxa anuala de 100 EURO.

Putem sa organizam concursuri de field target si asta e bine! Nu stiu insa ce conditii sunt pt participanti sau daca pot participa si concurenti care nu sunt sportivi din club.

Trebuie deschis un alt topic in care sa expunem ce ar presupune si ce avantaje si dezavantaje are aceasta inscriere in clubul CTS Tunari precum si cine doreste sa se inscrie.

Aici sunt pozele si filmuletzele facute de mine:
http://photobucket.com/Joitza_14_06_2008
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Felicitari. Frumoase poze, dar cam putine (ai tras prea mult si nu ai avut timp de poze Question Question Question ). Cat despre inscrierea in clubul Tunari si restul, astept deschiderea unui nou topic si sa aflu amanunte (mai mult de concursuri, ca poligonul e cam departe de mine pentru a ma inscrie si eu).
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 10:39 pm    Post subject: Reply with quote

inscrierea in club tunari este benefica, cel putin deocamdata, pt bucuresteni si pt cei de langa, adica cumva pt cei ce s-au intalnit la aceasta pseudoadunaregenerala. clubairguns e in cadere libera, si macar o data in viata incerc sa fiu un mic sobolan si sa parasesc corabia inainte de scufundare. am fost un luptator al cauzelor pierdute, si acuma parca nu mai am chef si nici putere. concluzionand, eu cred ca ma indrept catre joita Rolling Eyes

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
CristiV
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 6:59 am    Post subject: Reply with quote

Adevarul este ca Eugen asteapta sa facem inscrieirile mai multi odata, nu sa ne lungim, unul cite unul, cu depunerea actelor si a cotizatiei pe saptamini in sir; deci cei care doresc sa fie si membri ai Clubului Tunari, e bine sa se hotarasca mai repede, ca "oferta e limitata" ca timp Very Happy (daca s-o schimba legea in "si mai rau" era bine sa fim membri la un club afiliat la FRTS, cum e al lui Eugen; dupa un timp de functionare a "sectiei de tir cu aer comprimat", pe care o infiinteaza pt. noi, membrii care doresc, pot sa devina afiliati la FRTS, dar in anuminte conditii; problema "grea" e ca trebuie sa aiba disponibili, ca prima "cotizatie" suma de 10 MILIOANE in primul an, pe care sa-i plateasca la FRTS, dupa care, DACA participa la concursuri, cotizatia devine 25 RON pe an - deci e mai "subtire" 100 euro pe an la Clubul Tunari deja afiliat la FRTS pe partea de tir la talere, unde beneficiezi si de reduceri substantiale la sedintele de antrenament dupa ce se autorizeaza si poligonul de glont si aer comprimat si se vor percepe taxe de tragere)
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 9:14 am    Post subject: Reply with quote

... in caz ca devi sportiv afiliat la FRTS cu cotizatie de 25 RON / an vei putea trage cu orice calibre (la armele de foc) intre 22LR si .45ACP! Tot ce este cuprins intre aceste calibre poti trage cu ele la antrenament! Nu stiu cum e cu detinerea adica poti detine ca sportiv asa ceva pe permis-ul de port-arma si sa vi cu ele la antrenament sau cu cele detinute de club ... trebuie intrebat!

Cat despre ce zicea Haiosul cu dezertarea nu e inca valabila ca de vorbit tot aici pe forum o sa vorbim si sa discutam deoarece siteul tunari nu are forum!
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 9:35 am    Post subject: Reply with quote

vom ramane pe forumul asta cat se va putea, apoi ne vom muta in alta parte... din cate stiu serverul se plateste, asa ca...
oricum suntem si din cei care se vor inscrie si din cei care nu, prieteniile raman valabile Cool Wink

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 10:39 am    Post subject: Reply with quote

haiosu wrote:
vom ramane pe forumul asta cat se va putea, apoi ne vom muta in alta parte... din cate stiu serverul se plateste, asa ca...
oricum suntem si din cei care se vor inscrie si din cei care nu, prieteniile raman valabile Cool Wink

Absolut! Oricum hosting-ul la site e platit din ce cotizatii se platesc din putinii care cotizeaza si deocamdata nu sa suparat nimeni. In momentul in care nu vor mai fi bani probabil ca siteul va disparea ... incetul cu incetul.
Mersi pt link-ul la albumul cu carutza de poze de pe photobuchet ... Wink
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Smile
cu placere

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
Killer_533
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Pun si eu niste poze ... cu intarziere Smile

Shooting Chrony F-1 Chronograph
Crosman FireStorm Slingshot
http://www.youtube.com/watch?v=iAqLAG1A7TA&fmt=18
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
Killer_533
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Aceasta e soparla care ne spiona la poligon ... cine stie de ce servicii secrete era trimisa ...

Iar acestia sunt niste gandacei si catelusi din Joita:

Uitati-va ce ochi tristi are catelul asta .... Confused oare ce vrea sa ne spuna ? Cred ca nu mai avem rabdare sa ne oprim o clipa, sa ne uitam in jurul nostru si sa admiram ceva frumos ...

Shooting Chrony F-1 Chronograph
Crosman FireStorm Slingshot
http://www.youtube.com/watch?v=iAqLAG1A7TA&fmt=18
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
parabelum
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Wed Jun 18, 2008 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

cateva poze si de la mine (cu scuze pt. incadrarea defectuasa)

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Page 6 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum