Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Fiti atenti ce fac chinezii !!!! Motherfuckers !!!!!!!!!!!!!
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Off Topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Killer_533
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 4:40 pm    Post subject: Fiti atenti ce fac chinezii !!!! Motherfuckers !!!!!!!!!!!!! Reply with quote

http://www.bentbay.dk/chinese_tief.htm

Imi vine sa ma duc in complexul Europa si sa iau la bataie un chinez din ala enervant cu Mercedes AMG sau BMW X5 care tepuieste lumea la greu si cand il intrebi : - Cat costa asta ?
Raspuns : - Tzetzze liii (zece lei) [fu..ul in gura de mu....st]

Bai frate, ce le fac cretinii astia la animale. Am ajuns din intamplare pe pagina aia ... citeam ce le faceau turcii la popoarele din imperiu daca se rasculau ... cititi si voi cum era cu skinned alive si raised at a stake http://www.e-grammes.gr/history_en.htm ... si a aparut si faza asta cu animalele pe Google.

Dar cum au putut proastele alea (ca cica au mai fost poze si cu alte matze) sa omoare prosteste .... fara nici un folos un animal asa de bland.... se presupune ca fetele sunt mai sensibile, mai emotive. Cat de retardat poti sa fii si cat de ..... da nu mai zic nimik .... da-i draq de cretinozauri comunisti. Cred ca de atata comunism i-ar face si unui om asa ceva - asa de rai sunt.

F.u.c.k o sa visez la noapte .. si mie imi plac mai mult matzele decat cateii. Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad
Shooting Chrony F-1 Chronograph
Crosman FireStorm Slingshot
http://www.youtube.com/watch?v=iAqLAG1A7TA&fmt=18
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
viper1
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 9:17 pm    Post subject: Reply with quote

Unu la mina te rog sa nu mai fi rasist Laughing (era la gluma) si 2 la mina mai bine omorim noi maidanezi decit ei pe noi (era serios din pacate) Crying or Very sad
View user's profile Send private message
stefans
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Fri Apr 18, 2008 6:13 am    Post subject: Reply with quote

mai bine ii omori?????? Mad sa ii rupi in bataie??? nici asa
eu am 2 caini (pittbul) si am mai avut inca 4 maidanezi luati de pe strada
ii aduni in locuri special amenajate si ii pui la somn daca is bolnavi
si nici nu vreau sa incep discutia despre mutatul maidanezilor cu tirul din capitala tocmai in moldova (zona bacau , roman, etc) am fost martor la o chestie din asta Mad
-=Gamo Hunter 220 mod 610 cal4,5mm=-
-=Norconia 3-9x40=-
Back to top
Killer_533
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Fri Apr 18, 2008 10:14 am    Post subject: Reply with quote

Da ... cu maidanezii este alta problema .... nu discut de asta. Dar un pui de pisica nu cred ca ii sarea la gat vacii alea ca sa-i faca asa ceva. Nu sunt rasist, si daca era roman tot animal se chema (fata). Asa ceva nu poti sa faci daca ai constiinta si te pui 1 sec. in locul fiintei pe care o macelaresti.
Era un documentar despre criminalii in serie unde se studia raspunsul creierului la stimuli.... in timp ce alti oameni normali aveau modificari evidente ale pattern-ului undelor cerebrale la vederea unor scene de violenta, domnii serial killers nu aveau aproape nici o reactie, semn ca suferinta semenilor nu le provoca nici o impresie pt. ca nu se puteau identifica cu starea acestora. Si totul avea ca sursa lipsa unei substante neuro-transmitatoare si niste experiente evil Twisted Evil de prin copilarie.
Una e sa eutanasiezi un animal si alta e sa-i faci asa ceva.

Revenind la catei: maidanezii sunt o problema .. eu cam am in minte o rezolvare - dar numai pt. cateii cu o atitudine cu adevarat rea [ Rolling Eyes Twisted Evil : ham ! ham ! buuum ....liniste .... ] ...dar nu cum fac chinezii cu batele sau cum am mai citit ca ii puneau intr-un containter si ii asfixiau cu gaze de esapament de la o masina .. si se mai trezeau cateva animale in timp ce le luau blana de pe ele. Shocked

'Maidanezii care omoara oameni' este putin exagerat. Japonezul acela a avut ghinion.... iar plozii (dracii de copii) care isi dau singuri foc prin casa, merg pe unde ii taie capul si cad prin canale, rauri, se ratacesc in padure si ii mai musca un catel si-au facut-o cu mana lor - au si parintii vina dar daca vrea cretinul sa dea foc la casa tot da. Si eu am fost mic .. si orice mi-ar fi spus parintii dupa 5 minute ma durea in cot.... asa sunt toti cand sunt mici ... e firea noastra sa experimentam.

Uniii dintre noi sunt mai rai din fire.... mai sadici. Si daca sunt crescuti intr-o conjunctura familiala si sociala care ii predispune la asa ceva este de datoria noastra sa ii suportam ?
Sa va spun o mica intamplare cu saracii copilasi, pe care nevinovati i-au muscat animalele ... vai draga ..... : - aveam vreo 15 ani .... la mine pe strada o familie crestea vaci, cai, pasari ... de toate. Barbatii din acea familie, mai numeroasa, se purtau cam rau cu animalele ... mai o coada de lopata pe spate la vaci, mai un bici din ala ca la carte pe spinarea calului ....etc viata lor era destul de grea .. si cand zi de zi te ocupi de animale, nu-ti mai arde de dragalasenii si scarpinat intre coarne ... Copii cei mici (de 4-5 ani) au vazut exemplul adultilor si ce sa faca si ei ... intr-o zi erau pe langa un manz. Si: 'hai sa-i dam un bici cum face tata' Very Happy - la care manzul ...SMANG o copita drept in botul cretinului Twisted Evil .... care s-a dus la spital sa-l coase ca-i rupsese buza in in doua. Nu s-au invatat minte.
Nici nu mai vorbesc de pui de catei aruncati de vii in groapa de animale moarte doar pt. ca nu erau mascului ....broaste turtite cu pietre de 4-5 Kg ... facute afis .... ca la desene animate.....etc.
Peste un an - doi, acelasi specimen care a inceput sa puna in practica aceleasi indeletniciri de la animale si pe copiii de pe strada ....apoi... il vad intr-o zi cu un pui de catel in mana. ...am vazut ca il chinuia ... il tragea de urechi, de coada, ala tipa saracu ... si i-am zis sa-l lase ca il spun lu ma-sa. Normal ca s-a facut ca nu ma aude si le-a spus plozilor cu care era: 'am curaj sa-l arunc sub o masina ?'. Ailalati : ' Nuuuuuu '. Eu Shocked Confused In 5 minute a trecut un tractor cu remorca si idiotul a aruncat puiul sub roata din spate si a fugit razand. Puiul a fost calcat pe partea din spate, s-a tarait cum a putut pe trotuar si a zacut plangand vreo 2 zile langa un stalp. Crying or Very sad Crying or Very sad
Putem spune ca nu isi dau seama de consecintele faptelor si putem gasi tot felul de scuze. Dar nu e chiar asa. De vreme ce nu sar singuri de pe pod .... au un instinct de conservare si indiscutabil unii au si aceasta trasatura negativa in caracter: cruzimea.
Primul meu impuls a fost da-l umflu de pumni.... dar ... din pacate Mad scenele in care tac'su plodului il fugarea mai demult pe alt copil cu toporul pe strada sa-i ceara socoteala de ce s-a luat de fii'su si bataia care a urmat [cand vezi un copil in care se roaga in genunchi sa nu-l bata - cred ca s-a si pisat pe el de frica -] te cam opresc sa faci asemenea fapte bune. Confused

Scuze ca am scris cam mult ...

Nu exista numai alb si negru / nu au dreptate numai aparatorii animalelor sau numai cei care vor sa nu-i mai vada prin oras.
Shooting Chrony F-1 Chronograph
Crosman FireStorm Slingshot
http://www.youtube.com/watch?v=iAqLAG1A7TA&fmt=18

Last edited by Killer_533 on Fri Apr 18, 2008 10:59 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
aurelarcel
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Apr 18, 2008 10:22 am    Post subject: Reply with quote

Sincer, mai usor as putea omora un chinezoi lesinat de foame si napadit de ura decat un caine maidanez care nu poate face nimic pentru mai "bine".Aaaa si pentru cei care gandesc ca omoratul maidanezilor este o solutie eu zic ca asta este o gandire un pic cam ingusta. Crying or Very sad
GAMO P-23 4.5
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
viezure
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri Apr 18, 2008 1:48 pm    Post subject: Reply with quote

as vrea sa vad si eu pe unul facand un act de cruzime fata de animale sau de oameni in fata mea ptr ca indiferent de consecinte l-as linsa.Eu pur si simplu nu mai suport sa vad atata violenta si desi se zice ca la violenta sa nu raspunzi tot cu violenta este singura solutie sa imblanzesti idiotii.asa facem toti ne facem ca ploua ca ne e frica ca oare ce se va intampla si trecem cu vederea afptr inexplicabile in loc sa luam masuri dar masuri imediate ptr ca boul uita de ce este pedepsit daca nu isi ia plata chiar la svarsirea faptei.
sa nu mai aud de psihologi si idioti care zic ca "domnule nu ai ce sa ii faci ca e nebun asa a acrescut acasa si nu ai ce sa ii faci e bolnav" sa nu uitam ca bataia a imblanzit si pe cei mai crunti criminali si violenta folosita perfect rational este singura solutie la cruzimile astea absolute.

scuzati aprinderea mea Very Happy doar ca ma enerveaza sa stiu asa ceva intamplandu-se printre oameni.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RoadRunner
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 7:10 am    Post subject: Reply with quote

Un bumper-sticker in ton cu acest topic :
"I love cats ! They taste like chicken !! " Laughing Laughing Laughing
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 8:38 am    Post subject: Reply with quote

viezure, in contra argument la bataia care imblanzeste tot, un fost coleg de scoala generala, din clasa a 5 pana intr-a 8 a fost batut pt orice boacana, acum inca zace prin puscarii, bataia nu este solutia, lobotomia cred ca da iar vrajeli gen castrarea comunitarilor este prea scumpa...platim noi salarii pt comunitarii care dorm la sedintele de guvern sau nu se prezinta acolo sa isi faca munca...
viezure
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 10:03 am    Post subject: Reply with quote

salut,

asa sunt eu mai violent verbal cand ma infurii dar legat de colegul tau nue vina bataii ca sta la parnaie ci vina educatiei si caracterului,dar daca si in parnaie ia acfteala poate se potoleste cand va vedea cum ii doare pe altii cand probabil ii lovea el...

numai bine,
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

Chestia cu maidanezii e cu cantec. Teoretic, o catea face minim 12 pui pe an. Dintre ei supravietuiesc cam 8 (in medie). Problema se pune altfel. Cand s-au demolat casele pentru a se construi blocuri, nu s-a luat nici o masura in cazul cainilor detinuti de proprietarii caselor. Pe parcursul anilor (si au fost multi) acei caini s-au inmultit peste masura. Si diferenta dintre un maidanez linistit si unul violent e mica. Ajunge sa treaca pe langa un maidanez linistit un "smecheras" care sa il loveasca doar ca asa are el chef. Se intampla o data, de doua ori, poate de trei ori. Dar acel caine care nu era violent la un moment dat va reactiona. Poate nu cand e singur. Dar daca e in haita, ajunge ca un singur caine sa sara la cineva, si sare si cainele cunoscut ca linistit. Iar daca cel la care sare cade cumva, acel om e gata sau aproape gata. Un caine singur nu e un pericol, o haita de caini e un pericol. In zonele unde s-au adunat caine, pe campuri si in margini de orase, au disparut animalele salbatice. Am vazut haite de caini incoltind iepuri si fazani, alergand dupa caprioare-capriori si iezi, iar daca haita e numeroasa, aceste animale nu mai au sanse de supravietuire. Si din pacate, in conditiile din romania, singurul animal care se mai opune (nu intotdeauna) unei haite de caini e omul. In Cluj-Napoca sant aproximativ 5000-5500 caini vagabonzi. In urma cu 10 ani nu erau mai mult de 500-600. Si cum gasesti stapani la atatia caini? Foarte putina lume mai accepta sa ingrijeasca si caini de rasa, daramite un maidanez. Castrarea nu e o solutie. Unii devin violenti din aceasta cauza (mai ales femelele). Eutanasierea nu e iarasi o solutie. Si atunci care ar fi solutia? Din punctul meu de vedere, e o treaba extrem de complicata. Si nimeni sau aproape nimeni nu da bani pentru centre canine (sau daca cineva da, altcineva face tot posibilul ca o parte cat mai mare din acei bani sa ajunga in buzunarele lor). Si nimeni nu ii verifica.
Dar eu stiu ca daca un caine maidanez ar sari la mine sau la cineva din familia mea, nu e sigur ca acel maidanez ar mai trai mult (asta daca sant de fata sau cel putin in apropiere). Imi plac mult cainii, dar familia mea e mai importanta decat orice caine, maidanez sau nu.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
parabelum
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 6:46 pm    Post subject: Reply with quote

Cred ca totusi eutanasierea e cea mai buna solutie in cazul cainilor maidanezi
(cu riscul de a ataca si rani multe inimi sensibile).
Iubesc cainii care au stapani si le poarta de grija, insa refuz ideea de caine comunitar.
Un caine maidanez nu trebuie sa fie obligatoriu maltratat sau deranjat ca sa
atace, e suficient sa se stranga in haita mai ales in perioada imperecherii si
unul sa sara la un trecator.
Luati ca exemplu cele mai civilizate state in care un caine prins de ecarisaj
si nerevendicat intr-o anumita perioada este eutanasiat.
View user's profile Send private message Send e-mail
wolf
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 7:54 pm    Post subject: Reply with quote

Sunt de acord si eu ca eutanasierea cainilor comunitari e singura solutie oricat de dragi mi-ar fi animalele.Celora la care le e mila de ele as vrea sa se puna o secunda in pielea unui parinte care i-si trimite copilul la scoala si sa afle ca acesta a fost sfasiat de o haita de caini pe o proprietate privata dar neinprejmuita sa nu se cunoasca vinovatul cum a fost recent un caz,de vina sant autoritatile dar in mare masura si cetatenii care se opun acestor proceduri dar niciunul nu ia cainii acasa,se pare ca o mana de oameni au putut tine piept guvernului si sa inpiedice un rau necesar iar noi AC-isti nu putem schimba nimic sa ne fie mai bine asta tot din cauza mentalitatii romanilor care au o repulsie fata de arme.Daca un idiot se joaca cu ac sau alta arma neletala rapid se emit legi de contracarare dar daca copiii lipsiti de aparare sant sfasiati de vii de cainii nimanui nu se poate face nimic!? Si cred ca in privinta cainilor vagabonzi mai ales a celor de la marginea oraselor raspunzatori ar trebui sa fie vanatori pe al caror fond de vanatoare se afla numai ca nici pe astia nu-i intereseaza sa strice cartusele pe asa ceva atata timp cat pot bracona linistiti prin imprejurimile unde mai exista vanat.TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE DEZGUSTA
Back to top
viper1
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

Si eu sunt pentru eutanasierea cainilor comunitari pt ca ma gindesc ca decit sa sufere de foame sau sa fie schiloditi de masini sau sa fie facuti covoare de camioane mai bine adormiti cu seringa, imi pare rau ca e asa dar caini strazii au inceput sa fie o problema serioasa sau era serioasa mai demult si eu nu am observat Rolling Eyes
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

Si eu sunt de acord cu eutanasierea si cine crede ca suntem cruzi cei care gandim asa sa se gandeasca la urmarorul lucru .Ce e mai crud : sa lasi un caine sa traiasca pe strazi fara mancare(sau din an in pasti ),bolnav si supus riscului de a fi lovit de masini in fiecare moment(deci skilodit) sau o injectie care sa ii adoarma forever .Eu zic ca a doua varianta e cea mai buna .Mai bine un sfarsit rapid si nedureros decat o viata de chin (asa se numeste viata celor de pe strada.).

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
predator
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 7:03 am    Post subject: Pt cei care se confrunta cu delirul promaidanez Reply with quote

Pt sentimentalistii pro maidanezi am o intrebare: in ce tara civilizata sunt caini vagabonzi care desfigureaza/ucid oameni+ neglijabilul numar de focare de rabie?
Ne zbatem sa cheltuim milioane de euro pt managementul delirului de tip maidanez si fauna cinegetica dispare in ritm alert in urma defrisarilor si a braconajului! Protectia animalelor ar trebui redenumita Protectia Cainilor Vagabonzi(ca doar de asta se ocupa in 99% din timp)!
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Off Topic All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum