Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

intalnirile bucurestenilor

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Mon Jun 11, 2007 10:02 pm    Post subject: intalnirile bucurestenilor Reply with quote

deschid acest topic in speranta ca el ne va ajuta la o mai buna cunoastere, noi prietenii si schimburi de experienta. ii rog respectuos pe cei mai vechi sa propuna locatii si sa stabilim o data la care sa ne intalnim, si daca se poate sa reusim chiar cateva iesiri inainte de intalnirea din septembrie. daca noi nu facem nimic pt noi atunci sa nu mai asteptam de la altii.
va multumesc anticipat tuturor si : "la arme!-romani!!"

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Mon Jun 11, 2007 11:26 pm    Post subject: Reply with quote

Haiosule fara suparare dar exista deja un topic de genul asta :
http://www.clubairguns.ro/forum/viewtopic.php?t=1245
aici se anunta intalnirile bucurestenilor.

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 1:15 am    Post subject: Reply with quote

sincer fara suparare!
si sa fiu si mai sincer, speram ca un nou topic si printr-o denumire poate mai la obiect sa atraga mai repede atentia. si poate...
si nu ma supar nici daca este sters acest topic(de fapt nu mai e un alt topic cu bucurestiul, ci parca mai multe Wink ). dar admir reactiile tale! de ar fi mai multi ca tine Sad

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
adrian
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 10:31 am    Post subject: intilnirile bucurestenilor Reply with quote

Daca tot s-a deschis topicul asta, vreau sa spun ca propunerea lui Haiosu mi se pare de bun simt, dealtfel daca nu o facea el, faceam eu o propunere asemanatoare.Cred ca este cazul sa ne dezmortim un pic si daca nu mergem la trageri, neaparat sa ne intilnim undeva in Bucuresti.Desi sintem colegi de asociatie, practic nu prea ne-am vazut la fata (sau nu ne-am vazut deloc).Ideal ar fi sa mergem in weekend-ul asta la Joita, dar cum nu cunosc disponibilitatile fiecaruia (nici daca poligonul e disponibil), cred ca o intilnire la o terasa ceva ar fi mai accesibila pe moment.Ce ziceti?
Back to top
View user's profile Send private message
Alin
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 1:29 pm    Post subject: Reply with quote

Daca ar fi sa ne intalnim as veni si eu.
M-am saturat sa ies singur sa trag. Eu stiu si un loc bun in care putem merge sa tragem fara sa ne deranjeze nimeni si nici nu riscam sa lovim pe careva. Si e in Bucuresti.
Daca sunteti interesati spuneti si va spun unde e locul desi nu cred ca sunt singurul care il stie. Eu intru zilnic pe forum.
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 7:34 am    Post subject: Reply with quote

Multumesc mult Adrian.Super ideea cu terasa. Chiar daca nu iesim la poligon (sau alta locatie) nu cred ca ar fi rau daca am iesi saptamanal undeva. In parc la o plimbare...oriunde. Nu numai tragerile sunt importante ci si schimbul de experienta. Am putea sa facem si noi precum motociclistii: o ora sau doua ne intalnim in acelasi loc, in fiecare saptamana. Iar cei ce nu pot veni intr-o saptamana vor veni in saptamana urmatoare, sau peste inca o saptamana... Dar in clipa in care se va regulariza treaba, si la fiecare saptamana vor aparea informatii noi si interesante, va garantez ca nu se va mai lipsi decat in caz de forta majora. Vrem sa fim luati in seama? Vrem sa fim ascultati? Vrem sa stie lumea de noi? Vrem campionate, chiar pana la nivel mondial...? Pai daca nu reusim sa ne mobilizam nici noi, cum sa-i mobilizam si pe altii?!? Vrem sa fim priviti ca seriosi si entuziasti, dar stam in fata televizoarelor si nu facem nimic!

Alin, hai sa stabilim un loc unde ne intalnim (o terasa de inceput) si de acolo mai vedem noi! Ne spui tu pe unde mergi, iti spunem si noi... Nu e foarte indicat sa facem publice locurile de intalnire, daca nu sunt poligoane autorizate... Iti dai seama de ce! Nu vrem sa apara tot felul de gura casca care ar putea sa strice o sedinta de reglaj de lunete de exemplu. Curiosii se pot baga intre pusca si tinta si nu mai poti sa tragi. Nu toata lumea din romanica stie regulile elementare de bun simt.

eu unul ies de la servici sambata dimineata pe la 08.00 si sunt liber pana luni dimineata! Cine vrea sa se mai intalneasca cu mine in acest week-end? Locatie propusa: Parcul Cismigiu (e central si teoretic la el se poate ajunge din orice colt) ora propusa: 11-11.30.

Prima inscriere: Vlad (haiosu)
ALTCINEVA?

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.

Last edited by haiosu on Wed Jun 13, 2007 10:53 am; edited 2 times in total
Back to top
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 7:38 am    Post subject: Reply with quote

Pe langa gura casca ar putea aparea si politia care te poate "umfla" Smile

Ca sa fim legali exista deja poligonul de la Joitza de langa Bucureshti unde au mai fost cateva intalniri.

Trebuie propusa o data pt intalnire!
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 10:58 am    Post subject: Reply with quote

corect!de politie nici nu mai vorbim...
asa ca pt o cafeluta propun sa ne vedem sambata asta pe 16.06.2007, in zona parc cismigiu ora 11-11.30
iar pt joita saptamana viitoare, pe 23.06.2007!

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 1:10 pm    Post subject: Reply with quote

Eu ma bag pentru intalnirea din cismigiu si ramane sa vorbesc cu patronul poligonului pentru sambata viitoare .

PS:si ce treaba are politia cu noi ,de ce ar trebuie sa ne "ridice",de cand intalnirile la cafea sunt ilegale ??

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Wed Jun 13, 2007 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

treaba aveau daca iesim sa tragem prin parcuri, de aia am zis sa ne intalnim intai la o cafea se ne cunoastem, si dupa aia mai vedem noi cu tragerile unde si cum Wink
iar la cismigiu propun sa ne vedem la intrarea din fata primariei (sau ce naiba mai e acolo Very Happy )
intervalul am zis ca e arhisuficient sa ajunga toti intarziatii Wink
de la 11 la 11.30, avem sfertul academic + sfertul ratb-ului si am intrat in jumatatea prostului Embarassed Glumeam! Laughing

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
adrian
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Thu Jun 14, 2007 9:41 am    Post subject: intilnirile bucurestenilor Reply with quote

Vin si eu in Cismigiu.Daca vedeti un tip inalt, slab si dezorientat, sa stiti ca eu sint (Cyrus12 ar trebui sa ma recunoasca de la Baneasa).
Back to top
View user's profile Send private message
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Thu Jun 14, 2007 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

posibil sa ploua sambata, dar asta nu cred ca trebe sa ne impiedice. daca ploua propun sa ne vedem tot acolo dar la mcdonalds (e cel mai simplu, si e si acoperit). Toate intalnirile noastre sunt f importante, asa ca nu tre sa lipsim ... Avem ocazia sa ne cunoastem mai bine, si mai ales sa "punem tara la cale": experiente, stabilirea altor intalniri, si atatea alte detalii ce trebuiesc puse la punct. Poate chiar cineva a descoperit un poligon nou... Wink
si poate se mai inscrie si altcineva... Twisted Evil

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum