Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Intalnire generala 2007
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

gligorescu wrote:
ok daca asa spuneti voi asa e mie mi-a trecut doar de la geco ,alicele cu cap plat nu treceau ,vedem ,analizam ,studiem terenul

Shocked Very Happy pai match-urile nici nu au cum sa treaca Very Happy Shocked alea nu au fost proiectate pentru penetrare, ci pentru precizie, pe distante mici. Am vazut chiar niste review-uri pe undeva, ca au tras cu ele intr-un caine, si nu a penetrat nici macar pielea bietului caine de la 30m...daramite parchet Shocked
Incearca si tu cu Magnum, sau TS-18, si ai sa vezi ca penetreaza. Dar discutiile astea sunt off-topic, si nu isi au rostul aici Embarassed .mai bine le mutam la capitolul munitie. Ne cerem scuze daca am deranjat cu aceste postari Embarassed
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 2:40 pm    Post subject: Reply with quote

- tinte de hirtie, o tinta de ft si un cronograf (de pus pe teava) aduc si eu.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

defero wrote:
- tinte de hirtie, o tinta de ft si un cronograf (de pus pe teava) aduc si eu.

E bine cu cronograful dar te incumeti sa pui cronograful pe teava de spring piston??
De exemplu ... Cometa mea are un recul ... very very WILD !! Very Happy
O sa te convingi cand ne intalnim! Eu sa mai fac demersuri pe la Arrow sa ne dea cronograful mare fiindca e pacat sa-l stricam pe-al tau cu "siringile" (spring-urile) Smile
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

eugen.netoiu wrote:
... E bine cu cronograful dar te incumeti sa pui cronograful pe teava de spring piston??
De exemplu ... Cometa mea are un recul ... very very WILD !! Very Happy
O sa te convingi cand ne intalnim! Eu sa mai fac demersuri pe la Arrow sa ne dea cronograful mare fiindca e pacat sa-l stricam pe-al tau cu "siringile" (spring-urile) Smile

- am pus si pe springuri cronograful. pe spring-urile cu recul mai mare ca cele de la gamo, le lasam mai la urma si daca tine... bine si daca nu.... asta este Smile . totusi este foarte bine daca mai procuri si alt model daca asta al meu capoteaza.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Fri Aug 10, 2007 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

"Daca aveti ideii, solutii sau comentarii va rog sa le postati!"

idee-rugaminte: ecusoane cu numele (intreg) si cu porecla (nick-ul).

ceva tinte de hartie,scoth, un ghem de sfoara (cu semne din 10 in 10 yards), o ruleta de 5 metri, camera video digitala (poate si laptopul) cred ca aduc si eu
iar la capitolul "lubrefianti stomacali" ma inscriu cu 1,5 litri palinca. Twisted Evil

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
argusz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Sat Aug 11, 2007 1:46 pm    Post subject: Reply with quote

Atata timp cat sunt implicate in povestea asta si arme(fie ele si cu aer comprimet) ar fi indicat sa tinem departe alcoolul. Nu de alta, dar daca se intampla ceva accident cu Ac-urile, alcoolul nu este decat o pata neagra in plus.
Back to top
View user's profile Send private message
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sat Aug 11, 2007 6:56 pm    Post subject: Reply with quote

argusz wrote:
Atata timp cat sunt implicate in povestea asta si arme(fie ele si cu aer comprimet) ar fi indicat sa tinem departe alcoolul. Nu de alta, dar daca se intampla ceva accident cu Ac-urile, alcoolul nu este decat o pata neagra in plus.

ai dreptate ... dar partial. atata timp cat nu se "intersecteaza" totul e in regula. fii sigur ca nu vom folosi numai armele ci si distractia. uita-te pe forum la vanatori si sa vezi ce fain a fost... si s-au distrat fara nici o problema. chiar cred ca va fi binevenita o demonstratie de genul asta: ne-am distrat, am tras cu armele, ne-am dovedit oameni cu capul pe umeri...
si ma alatur tie : fratilor, daca credeti ca nu veti fi in stare de un comportament adecvat-din toate punctele de vedere- mai bine nu veniti! toti ceilalti, abea astept sa va cunosc!

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
parabelum
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sat Aug 11, 2007 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Atata timp cat exista moderatie nu cred ca va fi o problema. Bineinteles asta seara cand armele tac si ne vom aduna la povesti. Refuz sa cred ca se va abuza de alcool si va iesi altceva.
Ideea cu ecusoanele este foarte buna, personal eu nu cunosc pe nimeni din asociatie, am mai identificat la momentul respectiv cateva figuri din pozele postate pe forum cu diverse ocazii dar nu cred ca ma voi descurca cu asta asa ca pentru a se trece peste momentele usor penibile privind identificarea membrilor (personal la o reuniune sau petrecere dupa ce se face cunostinta am uitat la cateva minute mai tarziu aproape toate numele - luati-o drept scleroza dar asta e ... Very Happy ) este foarte buna ideea ecusoanelor (pot sa aduc cateva zeci de ecusoane blank si le completem la fata locului cu o carioca ) , e si un pic chic ca vorba aia suntem totusi ditamai asociatia nationala.
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 5:46 am    Post subject: Reply with quote

nu cu carioca ca nu e misto,inainte de ziua cea mare o sa se definitiveze cine vine si cine nu ,la vinatori au fost care s-au retras si cu 10 zile inainte si deci o sa completezi o lista cu cei care vin si poti face ceva de genul asta
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 7:57 am    Post subject: Reply with quote

cred ca cyrus poate avea o lista cu numele noastre (si nick-urile) Wink
scrise cu carioca ar da un usor aer boem Very Happy dar vorba lui parabelum, suntem ditamai asociatia nationala... Idea poate le face cineva la comp si le scoatem la imprimanta Rolling Eyes

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
argusz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 9:57 am    Post subject: Reply with quote

Domnilor... le fac eu, daca-mi permiteti. Alcatuiti o lista de nume si nick-uri, si rezolv eu cu imprimatul.
Back to top
View user's profile Send private message
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sun Aug 12, 2007 2:33 pm    Post subject: Reply with quote

uite un cetatean cuminte.Daca poti in spate pe fundal sa se vada sigla asociatiei si peste sa fie numele,nikurile si adresa asociatiei de pe net sau cum doriti dum neavoastra sa arate ecusonul(la vinatori a fost cu lantisor)
Back to top
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Wed Aug 15, 2007 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

Eugen daca vezi mesajul te rog suna la D.Sima sa stim ce ai de facut de aici inainte(liste ,program,alea,alea si altele asemenea) Very Happy
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Sun Aug 19, 2007 11:47 pm    Post subject: Reply with quote

am lansat o intrebare si catre arrow sa ne imprumute cronograful.

http://www.arw.ro/forum/viewtopic.php?p=7897#7897

cata (cyrus12) eu trec pe la ei sa imi repar armele, si as putea sa il iau. dar vezi ce vb cu ei, doar tu esti presedintele, eu doar mi-am aratat disponibilitatea. nu tin neaparat...
si tot pt cata: dupa ce vin din conced (cam dupa 04.09.2007) poate ne intalnimsi noi. am cateva treburi sa-ti spun si sa-ti arat...

scuze pt tot ce a insemnat cumva off-topic dar va asigur ca se incadreaza in subiect.

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 9:09 am    Post subject: Reply with quote

De cronograf mare o sa vorbim cu Arrow in caz ca nu facem rost! Ei ni l-au imprumutat cativa ani la rand si nu cred ca vor fi probleme acum!
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum