Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Intalnire generala 2007
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 10:36 am    Post subject: Reply with quote

daca vrei poti sa ne imbeti pe toti de ziua fiului tau ca nu cred sa aiba cineva ceva impotriva
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 10:41 am    Post subject: Reply with quote

gligorescu wrote:
daca vrei poti sa ne imbeti pe toti de ziua fiului tau ca nu cred sa aiba cineva ceva impotriva

Mai...asta ar fi o kestie realizabila...buna idee, oricum Very HappyVery HappyVery Happy
silvester
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sun Jun 17, 2007 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Vin cu un amic care canta la chitara. Iese ceva super, garantez. Poate o sa cante si la pusca Very Happy
Ac_Shooter
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 9:53 am    Post subject: Reply with quote

Ar fi minunat sa faceti intalnirea asta si sa fiti sigur ca sunt si eu prezent (desi nu sunt membru.... inca....). Daca pot sa va ajut cu ceva in legatura cu intalnirea sa-mi spuneti.
View user's profile Send private message
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 12:38 pm    Post subject: Reply with quote

tu aduci bautura si haleala Very Happy
Back to top
Ac_Shooter
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 2:07 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm eu ma refeream la altfel de ajutor.... Dar se rezolva ca am un bidon mare de 50 Litri in care iau apa si cu haleala vedem noi o lada de paine ceva Very Happy Very Happy Very Happy
View user's profile Send private message
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Sun Aug 05, 2007 7:42 am    Post subject: Reply with quote

ieri am fost la intilnirea forumistilor vinatori la amis.Conditii excelente,haleala la discretie, bere si alte lichide,am vazut si cu camparea cum se face,Eugen Netoiu si Hunt au fost si ei si nu m-am simtit singur ,Eugen nu-i trebuie mult timp sa-i vina o ideie geniala asa ca a vazut unde ar trebui puse tintele de field target si este excelent,a perpelit 30-40 broaste din lac,cu aceasta ocazie vazind si eu faimoasa cometa 400 si spun ca tot ce inseamna arma gamo e prastie pe linga cometa.In concluzie de abia astept sa ne vedem in septembrie, cei care puteti veni,eu dau apa minerala si consumabilele adica paharele si farfuriile din plastic ,sper ca spiritul tineretii sa ne faca sa ne simtim excelent
Back to top
haiosu
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

gligorescu nu pot decat sa te invidiez!!! Embarassed
sper ca ai pus si o vorba buna (ne-ai sustinut cauza) pe langa vanatori si sper ca i-ai invitat si pe ei la ntalnirea noastra!

bam51- cal 5.5
gamo V3 - cal 4.5
qb57 cal 5.5
revolver crossman - cal. 4.5
gamo shadow 1000 - cal 5.5
ekol asi - cal 9mm P.A.
Back to top
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Wed Aug 08, 2007 8:51 am    Post subject: Reply with quote

cel putin unul o sa vina in ce priveste cum suntem vazuti de vinatori asta depinde de vinator deoarece de la plesnitorile noastre la pocnitorile lor e o maricica diferenta si ei pun asta in modul lor de a ne vedea adica ne accepta dar cu niste limite
Back to top
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 9:02 am    Post subject: Reply with quote

Ar fi cateva aspecte de lamurit in legatura cu intalnirea din septembrie (15-16 - 2007) si anume:

Cazarea:
- Cabanuta din locatie - in care intra cam 10 insi am inteles,
- Cort - sunt cateva locuri de campat! deci cateva corturi incap acolo,
- Pensiune in apropiere,
- Hotel in Pitesti
Despre ultimele doua nu stiu nimic si as ruga pe cei din zona sa ne dea nishte detalii cum ar fi pretul pe camera, ce ofera in pretul acela si impresiile lasate de vizitarea cladirii si bineinteles locatia (departe de poligon, aproape ...)

Masa:
Parerea mea este ca fiecare ar trebui sa-si aduca dupa gusturile lui ceva sau sa cumpere din zona (de la Metro Pitesti de exemplu). Daca luam la comun se face risipa plus ca nu toti au aceleasi gusturi la mancare.
Parerea mea este ca ne putem strange mai multi cu liste sa ne ducem la Metro cu cateva masini si sa cumparam de mancare.

La intalnirea vanatorilor aveau o lada frigorifica pt bauturi si un galantar pt mancare. O sa-l intreb daca ni le poate oferi si noua sa ne tinem bauturile si mancarea acolo. Exista loc de facut gratar sau gatit altceva la foc de lemne.

Logistica:

- nu e rau daca fiecare care are posibilitatea sa scoata la imprimanta tinte de orice fel nu numai cu cercuri pt competitie.
- sfoara, pionieze, foarfeca, scoci ... o sa aduc si eu dar e bine sa aducem mai multi! Nu de alta dar ar fi bine sa delimitam standurile la concursul de FT
- tintele de FT: ar trebui colectate toate tintele FT de care dispunem chiar daca ele sunt proprietatea fiecaruia dintre noi pt a avea un numar cat mai mare de standuri
- sa vedem cum facem rost de un cronograf ... poate il imprumutam iar de la Arrow in caz ca nu o sa avem nici unul "de-al nostru".

Cu toaleta nu stiu cum o sa fie ... e padure destula dar ... . La intalnirea vanatorilor erau 2 toalete ecologice. Sper sa nu le fi luat de acolo!

Conduita in locatia Amis: Nu cred ca ar trebui sa mai fie nevoie sa aducem in discutie faptul ca trebuie sa avem grije de absolut tot ce gasim acolo si sa nu lasam cum lasa romanul dupa ce pleaca de la iarba verde ...

Daca aveti ideii, solutii sau comentarii va rog sa le postati!
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 9:12 am    Post subject: Reply with quote

In ceea ce priveste tintele,am si eu o veverita de FT, pe care o sa o aduc bucuros. Plus ca pot aduce o gramada de modele de tinte de hartie cu diverse animale, pasari si alte oratanii. Astea le pot printa fara nici o problema la servici, si daca ma gandesc ca mai e o luna si ceva pana la intalnire, pot aduce chiar multe tinte printate...eventual si niste cartoane ceva mai mari decat formatul A4, pe care putem prinde tintele cu pioneze sau scotch Very Happy
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 10:00 am    Post subject: Reply with quote

ca panouri este bun parchetul laminat ca nu trece alica prin el
o sa incerc sa mai fac niste tinte mici in diametru de 3cm cum mi-a indicat Eugen
Back to top
slyder
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 11:40 am    Post subject: Reply with quote

gligorescu wrote:
ca panouri este bun parchetul laminat ca nu trece alica prin el
o sa incerc sa mai fac niste tinte mici in diametru de 3cm cum mi-a indicat Eugen

NU stiu cum spui ca nu trece prin parchet laminat. A fost printre primele suporturi pe care am pus foaia de hartie si a trecut prin el ca prin branza. Asta daca te referi la parchetul ala de 6mm pe care il stiu eu ca parchet laminat. Cel mai bun e cartonul, ca ala e usor de carat, biodegradabil si se schimba foarte usor.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 11:52 am    Post subject: Reply with quote

slyder wrote:

NU stiu cum spui ca nu trece prin parchet laminat. A fost printre primele suporturi pe care am pus foaia de hartie si a trecut prin el ca prin branza. Asta daca te referi la parchetul ala de 6mm pe care il stiu eu ca parchet laminat. Cel mai bun e cartonul, ca ala e usor de carat, biodegradabil si se schimba foarte usor.

Prin parchet trece, intr-adevar. Daca nu ar trece ar aparea alta problema, peste care eu am dat cand am folosit ca suport pal de 2 cm...si anume ca alica ricosa din el si apareau pe tinta 2 gauri la o alica trasa, una curata, rotunda, pe unde intra, si una mare si sfartecata, pe unde iesea de sub hartie din ricoseu. Deci are dreptate Slyder, cartonul e cel mai bun, ca trece usor prin el, si ramane doar o urma pe tinta la o alica trasa...plus ca o coala din aia de carton eu o folosesc la cel putin 10 tinte, ca nu se distruge asa usor...o sa ajunga pana la urma sa aiba o gaura imensa in mijloc, si cateva gaurele pe margini de la "rateuri"...in rest, numai avantaje cu cartonul...parerea mea. Eu o sa aduc oricum cateva cartoane din astea Very Happy
gligorescu
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

ok daca asa spuneti voi asa e mie mi-a trecut doar de la geco ,alicele cu cap plat nu treceau ,vedem ,analizam ,studiem terenul
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum