Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

"sobolani"
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 4:17 pm    Post subject: Reply with quote

@safe&sound prea tarziu ai sters mesajul ,a ramas la quote-ul meu lol Laughing asa da,l-ai bagat la loc.imi plac oamenii fermi pe pozitii si in pareri Wink
safe&sound
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

...da' ce esti asa de nevricos si de suparacios mai nene?!
Te laud aci de zor ce mester esti si tu te iei de scafarlia mea fudula si de masina mea (despre care tre' sa recunosc ca de altfel e destul de bengoasa)?
N-ai tu grija coane ca io pe amandoua le protejez bine, pe una in garaj si pe cealalta cu cusma.

Iar in al doilea rand, unde ma-sa ti-o disparut vitejia si curaju' ala maret de urmas de eroi cand te intreb de arma? Ce naiba te-ai inmuiat asa deodata de ma aburesti de zor ca ai tras cu fazeru' klingonian?
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

safe&sound wrote:
...da' ce esti asa de nevricos si de suparacios mai nene?!
Te laud aci de zor ce mester esti si tu te iei de scafarlia mea fudula si de masina mea (despre care tre' sa recunosc ca de altfel e destul de bengoasa)?
N-ai tu grija coane ca io pe amandoua le protejez bine, pe una in garaj si pe cealalta cu cusma.

Iar in al doilea rand, unde ma-sa ti-o disparut vitejia si curaju' ala maret de urmas de eroi cand te intreb de arma? Ce naiba te-ai inmuiat asa deodata de ma aburesti de zor ca ai tras cu fazeru' klingonian?

pai o sa-ti raspund cand bagi si tu ce arme ai la semnatura.asa mi se pare corect.cauta la link-ul cu pricina de la Intalniri oficiale si ai sa vezi si poza.Da ca sa faci efortul asta de cautare ai nevoie si de ceva IQ.pacat de cusma ca nu-i nimic sa protejezi sub ea
Laughing
safe&sound
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 4:54 pm    Post subject: Reply with quote

...evaziv amice ...evaziv!
Despre genul asta de eschiva, in lumea barbatilor printre care ma invart eu, lume din care fac parte si unii dintre cei pe care indraznesti sa ii jignesti fara sa ii cunosti, s-ar cam spune ca e rezultatul unei pierderi masive a sangelui din c*aie, iar asta e un lucru rusinos...

Tre' sa iti spun pan' la urma ca vine un moment in viata in care trebuie musai sa te hotarasti daca ai sau n-ai sange-n instalatie, asta te defineste si te face sa insemni sau nu ceva pentru tine si cei din jur. Daca incepi sa amesteci cele doua stari de fapt nu vei face decat sa transmiti mesaje confuze si sa risti sa fii catalogat drept un mini caraghios, inconstant care incearca sa para ceea ce nu este.
Asa ca... hotaraste-te coane inainte ca imaginea ta publica sa capete nuante de maro.
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 5:01 pm    Post subject: Reply with quote

...

Last edited by AC Sniper on Fri Oct 18, 2013 5:52 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 5:20 pm    Post subject: Reply with quote

si apropo de toata polemica asta,cautati la postarile lui safe&sound si veti observa o tendinta foarte interesanta.asta ca sa stiti cei de buna credinta de pe acest forum in cine sa aveti si in cine sa nu aveti incredere aici pe forum.pe mine ma doare fix la basca de injuriile lor,pe astia e de ajuns sa-i atingi in cateva puncte nevralgice si ies la suprafata imediat.
safe&sound
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

AC Sniper, uite promit ca nu iti mai adresez nici un cuvant da' nici tu sa nu ma mai dai in vileag, sau ma rog, sa ma mai faci sa ma dau singur in vileag... sau cum vrei tu.

...aaa, tevez! ...TEVEEEEEEZ!!! Asta s-a prins! In afara de hemoroizii de la tine din cur a inceput deja sa vada tendinte periculoase la mine in mesaje...
Hai sa plecam naibii de pe topicu' asta inainte sa ne deconspire gigi asta de tot !

P.S. Cu scuzele de rigoare adresate celor ce fara voia lor au asistat la acest spectacol penibil, ce pare sa il fi amuzat teribil pe amicu' lunetist de la Roman, anunt ca acesta este ultimul mesaj al meu pe aceasta tema.

À bientôt!
Razvan

Last edited by safe&sound on Wed Mar 20, 2013 7:05 pm; edited 3 times in total
Back to top
dcrist
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

Sa fiu on topic, fiecare pasare pe limba ei piere, continuati cu poze si fapte de arme, comise cu AC-urile si veti avea parte de cele mai minunate legi si dispozitii de aplicarea a lor, de la vanzarea la liber si trasul cu AC la orice toneta de tir din parcurile rromaniei s-a ajuns la trecerea lor pe permis tip B alaturi de arme de vanatoare si autoaparare, bune sau proaste astea sunt legile, daca le vreti schimbate, incercati pe cai legale altfel o sa da-ti apa la moara celor care se opun sa avem inclusiv pistoale de jucarie.
P.S. safe&sound are ceva arme din care una ar inverzi pe cativa de pe acest forum si nu e vorba de vreuna cu AC, cu toate ca si AC pe care il detine e interesant, sa nu zic mai mult Wink Dar fiecare e liber sa se laude sau nu cu jucariile pe care le detine Laughing
accuracy
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

Eu, majoritatea prietenilor mei si cred ca multi de pe acest forum, mergem cel putin o data pe an in tari straine, unde avem voie sa tragem la pests, si o facem. De ce nu as posta aici poze?

P.S. Despre ce arma e vorba stimabile, ca m-ai facut curios.

Last edited by accuracy on Wed Mar 20, 2013 8:28 pm; edited 1 time in total
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 8:28 pm    Post subject: Reply with quote

safe&sound wrote:
AC Sniper, uite promit ca nu iti mai adresez nici un cuvant da' nici tu sa nu ma mai dai in vileag, sau ma rog, sa ma mai faci sa ma dau singur in vileag... sau cum vrei tu.

...aaa, tevez! ...TEVEEEEEEZ!!! Asta s-a prins! In afara de hemoroizii de la tine din cur a inceput deja sa vada tendinte periculoase la mine in mesaje...
Hai sa plecam naibii de pe topicu' asta inainte sa ne deconspire gigi asta de tot !

P.S. Cu scuzele de rigoare adresate celor ce fara voia lor au asistat la acest spectacol penibil, ce pare sa il fi amuzat teribil pe amicu' lunetist de la Roman, anunt ca acesta este ultimul mesaj al meu pe aceasta tema.

À bientôt!
Razvan

da stiu ca ai editat nu gluma post-ul asta imi pare rau ca am fost ocupat cu altele si nu ti-am vazut prima versiune.ce scuze ,nene,unul ma face paranoic tu ai ceva cu mama dupa care ma faci ca n-am sange in instalatie si ma faci si caraghios asa ca ceva nu-ti convine tie in postarile mele.Si asta doar pentru ca arat ce toata lumea vede in postarile tale,adica dezinteres total pentru tirul cu ac si interes pentru legi si paragrafe cu care ne inchizi imediat gura la fiecare pe rand dom' sef de parca nu le-am sti si de parca nu ne-ar fi scarba de ele de fiecare data cand le citim.Dar tu nimic ii dai inainte si in loc sa ne simtim bine si liberi aici pe un forum care se vrea liber pentru pasiunea noastra comuna apare tot timpul un neica care ne da cu legea-n cap pentru ca, vezi doamne,am impuscat un sobolan sau o negricioasa.RUSINICAAAAAA!!!!
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

dcrist wrote:
Sa fiu on topic, fiecare pasare pe limba ei piere, continuati cu poze si fapte de arme, comise cu AC-urile si veti avea parte de cele mai minunate legi si dispozitii de aplicarea a lor, de la vanzarea la liber si trasul cu AC la orice toneta de tir din parcurile rromaniei s-a ajuns la trecerea lor pe permis tip B alaturi de arme de vanatoare si autoaparare, bune sau proaste astea sunt legile, daca le vreti schimbate, incercati pe cai legale altfel o sa da-ti apa la moara celor care se opun sa avem inclusiv pistoale de jucarie.
P.S. safe&sound are ceva arme din care una ar inverzi pe cativa de pe acest forum si nu e vorba de vreuna cu AC, cu toate ca si AC pe care il detine e interesant, sa nu zic mai mult Wink Dar fiecare e liber sa se laude sau nu cu jucariile pe care le detine Laughing

Alta minciunica gogonata.Pai si ce sa faci cu ac-ul inafara de tras la tinta ca te plictisesti si vrei ceva mai interesant daca nici o musca sau un sobolan n-ai voie sa impusti cu el.La Romania legile armelor vor fi mereu din restrictive in mai restrictive si nu din cauza ca unul impusca un sobolan sau o negricioasa cu ac ci din cauza obtuzitatii in gandire a alesilor si din cauza imaginilor de cosmar pe care si le imagineaza ei in legatura cu armele astea,file-ar starea de fapt,ca-s tare terorizante,batele-ar vina sa le bata.Suntem rusinea Europei la capitolul legea armelor si voi dati vina pe o arma cu ac cu care mai impusca cineva un sobolan sau un gugustiuc.Voi chiar credeti ce vorbiti sau vorbiti asa ca-i la moda??Iar verde de invidie nu ma fac eu asa de usor,stai linistit.Poti sa ai si arma aia care am bagat-o eu la Diverse ORSIS T-5000 echipata cu tot ce vrei pe ea ca tot nu te invidiez prea tare daca n-am unde si trage si mai ales la ce trage cu ea.De asta prefer ac-urile.
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

ce aveti bree,va comportati ca niste porcilor! Very Happy Very Happy
polemica e buna pana in momentul atacului la persoana....
hai sa nu ne mai jignim ,ca doar impartim o pasiune...ma rog,asta vreau sa cred Very Happy
dpdv legal nu e voie sa folosesti arma pt pest control si nu discutam aici daca legea e buna,rea ,facuta in ciuda pulii sau mai stiu eu cum.....fiecare foloseste armamentul din dotare asa cum il duce capul , cum ii dicteaza constiinta sau morala...e treaba si raspunderea lui.
consider ca este inadecvat (atat si nimic mai mult)sa promovezi ,prin anumite postari ,un fapt ilegal...chiar daca el este folositor si practicat de cei mai multi posesori de AC.
ti-ai draqu cu pliciurile voastre cu tot!!!! cand aveti arma epolata va credeti centrul universului,nu alta... Very Happy Very Happy
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

jonny_bravo wrote:
ce aveti bree,va comportati ca niste porcilor! Very Happy Very Happy
polemica e buna pana in momentul atacului la persoana....
hai sa nu ne mai jignim ,ca doar impartim o pasiune...ma rog,asta vreau sa cred Very Happy
dpdv legal nu e voie sa folosesti arma pt pest control si nu discutam aici daca legea e buna,rea ,facuta in ciuda pulii sau mai stiu eu cum.....fiecare foloseste armamentul din dotare asa cum il duce capul , cum ii dicteaza constiinta sau morala...e treaba si raspunderea lui.
consider ca este inadecvat (atat si nimic mai mult)sa promovezi ,prin anumite postari ,un fapt ilegal...chiar daca el este folositor si practicat de cei mai multi posesori de AC.
ti-ai draqu cu pliciurile voastre cu tot!!!! cand aveti arma epolata va credeti centrul universului,nu alta... Very Happy Very Happy

aoleu asta cu centrul universului mai bine n-o spuneai,tinand cont de ce avatar ai afisat Laughing Laughing sau mai bine ar fi sa ne incadram cu totii in turma sociala si sa rumegam linistiti pe post de oitze ascultatoare cu gandul doar la mancare si imperechere sau dreptul la cuvant nu mai este garantat prin constitutie in tara asta.
jonny_bravo
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 9:27 pm    Post subject: Reply with quote

bree,in general mi-se falfaie,ca sa spun asa (vezi avatar) de ideia de stat,lege,apartenenta la nush ce clasa sociala,conduita morala impusa de societate,gura lumii,samd....
dar nu fac aplogia incalcarii legii prin felul meu de a fi si de a ma comporta ,cel putin in vazul lumii....am bunul simt sa nu-i consider pe altii datori sa fie in litera legii .
Back to top
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Mar 20, 2013 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=s3imDkvTxWc&NR=1

cam asta-i si n-o spun numai eu dupa cum se vede.
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum