Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Noi nu suntem normali ... aici Spitalul 9 1/2
Goto page 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Next

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Portia zilnica de umor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sharp
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Sep 12, 2006 11:01 pm    Post subject: Noi nu suntem normali ... aici Spitalul 9 1/2 Reply with quote

Nu ma pot abtine, trebe sa-l pun si pe asta:

Un militian pleaca cu trenul.In fata lui era un domn care citea o carte, fara sa-l intereseze altceva. La un moment dat,militianul nu mai poate de curiozitate si-l intreaba pe om, ce-i cu cartea asta atat de interesanta, de nu-si mai dezlipeste ochii de ea.
- E...,e o carte de logica si perspicacitate.
- Pai,cum asa?
- Dle. politai, dumneavoastra aveti acvariu?
- Da.
- Pai daca aveti acvariu, aveti si apa in el, nu?
- Domnule, ce carte, asa este, am si apa in el.
- Daca aveti un acvariu cu apa in el, aveti si nisip in el, nu?
- Domnule, ce carte, asa este, am si nisip.
- Daca aveti acvariu, nisip, apa, aveti si pesti in el, nu?
- Ce carte domnule, asa este, am si pesti.
- Pai, daca aveti pesti in casa, inseamna ca va place sa pescuiti, nu?
- Sigur, domnule, ce carte.
- Daca va place sa pescuiti, inseamna ca va place si bautura, nu ? Acolo pe balta merge o sticluta.
- Sigur, domnule.
- Daca va place bautura, inseamna ca va plac si femeile, nu?
- Sigur.
- Daca va plac femeile, inseamna ca nu sunteti homosexual, nu?
- Nu domnule, nu sunt.
In sfarsit ajunge militianul ladestinatie, foarte incantat de aceea carte.
La intoarcere,ia militianul o carte de povesti din gara, se urca in tren si incepe sa citeasca fara a se opri. Un cetatean vazandu-l pe militian ca nu se mai oprea din lectura, intreaba:
- Nu va suparati dle politai, ce carte e aceasta, atat de interesanta?
- E...., e o carte de logica si perspicacitate!!!
- Pai, cum asa?
- Dumneavoastra aveti acvariu?
- Nu.
- Homosexualule.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
AirgunsBot
Guest

PostPosted: Wed Sep 20, 2006 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

Asta trebuie sa v-o povestesc. Inainte sa ma lege. Pentru ca am comis-o. In principiu, nu-mi e frica. Pentru ca vecinul n-are adresa blogului meu. Si nici nu cred ca cititul e punctul lui forte. Dar s-ar putea sa aiba amprentele mele.
Am facut ieri seara, sambata fiind, sedinta cu baietii din bloc. La o bere, un Rammstein si un rummy la mine acasa. Si s-a decis, in unanimitate, ca a venit vremea sa luam atitudine impotriva acestui momarlan de vecin care ne polueaza fonic vietile, si asa prea scurte.
Dupa cateva beri am ajuns la o solutie.
Dupa alte cateva beri, ne-am razgandit.
Si tot asa pana cand am gasit solutia perfecta: vecinul trebuie izolat. Dar nu oricum. Trebuie inchis.

Am facut lista de materiale necesare. Materialele erau in boxa lu` tipu` de la 5. Am coborat la subsol. Am luat materialele.
Era vreo 2 ceasul. Noaptea. Am uitat sa va spun ce materiale erau... Erau vreo 50 de caramizi, adezivul necesar si o cutie de var. Presupun ca v-ati prins deja ce s-a intamplat mai departe...
Daca nu, sa va explic.
In cea mai mare liniste, si cu acordul (si ajutorul) altor vecini, i-am zidit momarletelui usa de la intrare. Da` zidita calumea. Nu am facut treaba de mantuiala.
Si, dupa ce am zidit-o, am si dat-o cu var, astfel incat, la 8 dimineata, care trecea pe palier, ramanea surprins ca, din trei usi pe etaj, au ramas doar doua.
Presupun ca v-ati dat seama ca n-am dormit pana nu s-a trezit manelistul, ca trebuia sa vedem reactia.
Pe la 9, se trezeste taranul. Stim asta pentru ca am auzit vocea lu` Gutza Putza de Maimutza. Ca fulgerul am coborat jos, si am luat cateva beri la cutie (pentru ca berea la cutie e mai practica, si se raceste mai usor), si ne-am prins locuri pe palier, sa auzim macar reactia tartanului.

S-a facut 10:30. Deja doua doze de fiecare erau gata. Coboram, si mai luam o serie.
11:12. Se aude o cheie in usa . Incepe distractia. Se invarte cheia. O data. De doua ori. Se aude lantul. Si yala. O data. De doua ori. Clanta.

Din momentul asta, nu cred ca puteti nici macar sa va imaginati cam cat de tare se putea rade. Am febra musculara. Poate de la carat si zidit, dar ma indoiesc. Nu am mai ras in halul ala de ani de zile.
Se aud injuraturi. Care acopera rasul nostru. Bufnituri, dumnezei, pumni, picioare, rasete, mame, morti. "Unde mortii mamii lui e ciocanul ala?" se aude de dupa usa , semn ca trebuie sa spargem gasca.
Tipu` de la 5, constructor de meserie, ne linisteste, spunand ca are incredere in lucrarea facuta, si "n-o da jos un laba trista ca asta din doua ciocane".

L-am crezut. A avut dreptate.
A spart taranul pana la 12 si un sfert. Cruci, dumnezei, tot tacamul.
Noi deja eram plecati, ascultam de la mine din casa, chicotind. Nu se mai aud zgomote, semn ca a terminat.
Se aud pasi pe scari.
O bataie violenta in usa mea.
Imediat arunc tricoul de pe mine, pantalonii scurti, raman in boxeri si ma ciufulesc. Imi iau fata de abia trezit din somn, si deschid usa . Nu inteleg ce spune. Il calmez cu un simplu "Poftim? Mai spuneti odata, ca n-am inteles...", si incep sa inteleg.

Ca se duce la politie, si ma reclama, si face scandal, si-mi iau amenda, si ma da afara din bloc (ca parca-i blocu` construit pe tarlaua lu` ta`su`...) si o sa vad eu...
La care, brusc ma trezesc si-i spun:"Adica, cum mai nesimtitule? Tu spargi pereti de o ora, duminica la 12, si nu ma lasi sa dorm, si tot tu te duci la politie sa faci scandal? Du`te la politie, da` mai intai du`te`n #OOPS# mea!".
Si inchid usa . Liniste.
M-am uitat pe vizor, pentru ca am crezut ca a facut infarct. Nu. Nu murise.
In schimb a stat perplex vreo 3 minute in fata usii mele.
Dupa care a plecat. Cred ca la politie.
Acum il asteapta altceva...
Back to top
dabija
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed Sep 20, 2006 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Super tare asta Calin Laughing Laughing Laughing
http://petredalea.ro/category/fieldtarget/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Wed Sep 20, 2006 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing N-am cuvinte,dar a fost tare rau,am ras jumatate de ora.Ai fost SUPER TARE si cu ideea dar si cu felul in care ai povestit-o.In timp ce citeam parca-l vedeam pe taran cum dadea la ciocane,injurand de toti sfintii si dumnezeii Laughing Laughing Laughing .
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 10:07 am    Post subject: Reply with quote

Nu vi se pare ca, de la o vreme, pastila sau lama de Orbit a devenit moneda de 1500 - 3000 de lei?
Mie asa mi se pare, pentru ca, daca restul care trebuie sa-l primesc e sub 5000 de lei, ma trezesc cu guma`n brate, fara sa ma mai intrebe nimeni daca macar mananc guma... Azi, am coborat la magazinu` de pe colt, sa-mi iau tigari. 49.000 pachetu. Nu`s genu` care sa astept o mie de lei, da` tura asta vroiam sa i`o coc vanzatoarei cu pricina...Asa ca ma uitam la ea, care se misca cu viteza melcului turbat, in speranta ca plec si`i las mia...
Eu nimic, bagasem pachetul in buzunar, ma uitam la ea, si asteptam restul.
- Stiti, n`am o mie, si`mi intinde o pastila de orbit.
- Da` nu mai bine`mi dati o pastila de Mentos? intreb eu, stiind ce va urma.
- Pai aia e 2 mii, imi da replica. In conditiile astea, scot din buzunar alta pastila de Orbit (primita cu o seara inainte) i`o intind si`i cer o pastila de Mentos, ca eu vreau Mentos, nu Orbit, si nu conteaza ca nici Mentos nu mananc, conteaza ca, daca Orbit a devenit moneda, vreau sa circule in ambele directii, nu numai de la vanzatori la clienti...

Aia deja`si cauta falcile pe jos...Cascase niste ochi ca la melc...
- Pai...
- Pai ce? Adica mie`mi dai rest Orbit, da` daca ti`l dau inapoi nu`i bun? Liniste. Se consulta cu colegele din priviri.
- In cazul asta, nu`mi mai da rest la 100.000, da`mi pastile de Orbit, ca sa nu`mi mai puta gura. Dupa semnele de aprobare primite, ia pastila mea de Orbit, si`mi da un Mentos Am luat Mentosul.

Astept acum sa n`am 2000 vreodata, altceva...
argusz
Site Admin
Site Admin

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 11:58 am    Post subject: Reply with quote

Misto figura cu orbit si mentos. Oare merge si cu caramele?..... Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Thu Sep 21, 2006 12:27 pm    Post subject: Reply with quote

Merge, dar numai cu "caramele cu pedale" Wink Very Happy
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Fri Sep 29, 2006 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

Sharp wrote:

Examen de promovare in grad la gabori. Ii baga pe aia intr-o sala, vine ofiterul si le zice :
- Ba baieti, treburile e simple, azi va dam ceva usor. Inchide geamurile, trage perdelele, aprinde lumina. Fiti atenti: eu o sa sting lumina, dupa care voi trebuie sa-mi ziceti ce s-a intimplat cu ea, unde a disparut. Zis si facut, stinge ofiterul lumina, cum se vad gaborii pe intuneric, incep sa urle, tremurau de frica... Gradatu' vede ca nu poate s-o scoata la capat cu ei, si le zice:
- Ba baieti, va dau permisie doua saptamini, da dupa asta veniti si-mi ziceti unde s-a ascuns lumina.
Ok. Pleaca ashtia, vin dupa doua sapt. nerasi, nedormiti neetc. Ii ia ala la rand:
- Ba, cutare, unde era lumina ?
- Pai sa vedeti ca ...
- Nimic ! Nu iei gradul! Urmatorul.
- Pai sa ...
Si tot asa pina la unul, care arata cel mai jalnic. Vine asta si zice:
- Dom' capitan, sa moara mama, am gasit solutia. Am aflat unde s-a ascuns lumina.
- Pai cum ai aflat ba ?
- Pai fiti atent. Cum am ajuns acasa, am inchis toate geamurile, am tras roletele, am batut sipci la geamuri, la usi, ce mai, am izolat toata casa. Apoi am stins lumina. Si da-i si caut-o. Am smul tapetul, am smul parchetul, am dat jos tencuiala, am spart mobila, am ars saltelele, da pina la urma am gasit-o, nenorocita naibii...
-...Si, unde era?
- In frigider...
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Un hot intra noaptea intr-o casa unde proprietarii erau plecati. Cum tocmai baga banii in sac aude o voce: "Isus te priveste!" Se uita el in toate partile si nu vede nimic. Mai incolo baga bijuteriile in sac si iar aude o voce: Isus te priveste!" Se uita hotul si vede un papagal. Papagalul ii zice "Pe mine ma cheama Moise da sa stii ca Isus te priveste". Hotul rade si intreaba" Ce tampit isi boteaza papagalul Moise?"
Papagalul: "Acelasi tampit care si-a botezat dobermanul Isus."
Se duc amandoi si il bat pana la sange.
Inainte sa plece ii zice:
Vezi mai NINJA ca nu-i ca-n filme!
- Domnule politist, nu intelegeti. Eu sunt ...daltonist!
- Ei si ce, acolo la voi in DALTONIA, NU SUNT SEMAFOARE ?!?!

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
MIKUTZU
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Fri Sep 29, 2006 6:51 pm    Post subject: Reply with quote

Exclamation

Last edited by MIKUTZU on Sun Jun 17, 2007 5:09 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cyrus12
Spam Guardian

PostPosted: Fri Sep 29, 2006 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy baieti sunteti "mortali" cu razboiul vostru dar o singura rugaminte am ,orice ati face nu recurgeti la AC-uri ,nu de alta dar nu vreau sa va vad pe la televizor Very Happy Very Happy Very Happy

ROMSDC
(http://www.romsdc.ro/)

Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
MIKUTZU
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Sep 30, 2006 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

Exclamation

Last edited by MIKUTZU on Sun Jun 17, 2007 5:10 pm; edited 1 time in total
Back to top
MIKUTZU
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Sep 30, 2006 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

Exclamation

Back to top
MIKUTZU
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Sep 30, 2006 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

Exclamation

Back to top
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Mon Oct 02, 2006 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

Un tip intra intr-un bar si cere un whisky.
"-Cat face?"
Tipul de la bar:"-1 cent."
Omul ii spune:"-Nu se poate"
B:"-Ba da!"
O:"-Bine, dara daca as lua o sticla? 100 de centi, nu?"
B:"-Nu.Tot un cent."
O:"-Nu se poate..."
B:"-Ba da..."
O:"-Bine.Si daca as lua un bax? 100$ nu?"
B::"-Nu.Tot un cent".
O:"-Domne'! N-am mai vazut patron ca dumneata..."
B:"-Eu nu sunt patronul.Sunt un prieten."
O:"-Si patronul unde e?"
B:"-Sus.O f*** pe nevasta-mea..."
O:"-Si tu ce faci aici?"
B:"-Eu ii f** baru'!"
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Mon Oct 02, 2006 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

Un betiv, mai sarac, se duse la un bar sa intrebe dak da vodca pe gratis...........
-Buna ziua......coane.....am auzit ca aici se da bautura pe gratis.......
-Da bre mosulica.......Dar trebuie sa treci de doua probe..........
-Zis si facut.......Care-s probele.....?
-Pai prima proba e sa scoti maseaua unui crocodil si a doua sa f** o baba ..........DAr dac vrei poti sa bei cata vodca vrei inainte ca sa iti faci curaj.......
Bea mosu vodca se duce la crocodil si apoi iese cu hainele rupte , gafaind.......:
-Unde-i baba aia cu maseaua cariata bai........?
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Portia zilnica de umor All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Next
Page 1 of 32

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum