Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

INTALNIRE PLOIESTI

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Wed May 31, 2006 2:16 pm    Post subject: INTALNIRE PLOIESTI Reply with quote

Mai fratilor de arme, din Prahova si din imprejurimi, nu uitati de poligonul de la Bucov.
In ultimul timp am vazut ca este cam nefolosit. Ce ziceti voi daca ne-am intalni sa mai ciuruim ceva pe acolo Laughing !
In plus acum circula traseul 40 sambata si duminica din 30 in 30 de minute. Lasati masinile acasa si haideti sa iesim la o bere la Bucov ca-i pacat de timpul asta, zau. Sa ne vedem cu bine !
Back to top
View user's profile Send private message
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed May 31, 2006 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

Salut! Nu mai stim nimic de poligonul de la Bucov dar preturile cam sar calul. La fiecare intalnire oficiala pretul a crescut in ritm un pic exponential (de la 100 mii ROL pe doua zile la 200 mii ROL pe o singura zii - ultimadata in octombrie)! Asa este in romania! De ce sa vina cineva la tine constant si sa-ti bage in buzunar un banut tocmai fiindca nu este exagerat cand poti sa-i ceri mult si sa nu-l mai vezi niciodata? Cam asa functioneaza lucrurile in romania asta. Problema cea mai grava este ca nici nu intereseaza pe nimeni ca se intampla astfel de lucruri (ma refer la gradina proprie).
alegzandru
.300 Member
.300 Member

PostPosted: Thu Jun 01, 2006 9:59 am    Post subject: Reply with quote

La astfel de intalniri organizate ad-hoc si cu putini participanti (din acelasi oras) mai degraba mergeti la cineva care locuieste la casa cu o curte mai marisoara, sau la casa de la tara a cuiva, in caz ca se gaseste asa ceva. In falul asta nu va da nimeni afara din poligon (in cel mai rau caz va da propretaru afar din curte Very Happy), nu platiti nici o taxa piperata, carnea sfaraie pe gratar la cote maxime fara vreun neajuns, berea are locul ei in frigider etc. Mai intim si mai eficient decat la poligon sau pe la vreo padure.
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 11:37 am    Post subject: Reply with quote

eugen.netoiu wrote:
Salut! Nu mai stim nimic de poligonul de la Bucov dar preturile cam sar calul. La fiecare intalnire oficiala pretul a crescut in ritm un pic exponential (de la 100 mii ROL pe doua zile la 200 mii ROL pe o singura zii - ultimadata in octombrie)! Asa este in romania! De ce sa vina cineva la tine constant si sa-ti bage in buzunar un banut tocmai fiindca nu este exagerat cand poti sa-i ceri mult si sa nu-l mai vezi niciodata? Cam asa functioneaza lucrurile in romania asta. Problema cea mai grava este ca nici nu intereseaza pe nimeni ca se intampla astfel de lucruri (ma refer la gradina proprie).

Nu stiu cat mai este taxa poligonului, dar am fost acum 2 saptamani acolo si nu era nimeni. Nici macar la paza poligonului. In privinta prostiei romanesti Twisted Evil , asta e. Poate iesim undeva fara sa ne mai coste decat taxa de mici si bere. Poate...sare iepurele Laughing !!!!!
Back to top
ave25
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 11:56 am    Post subject: Reply with quote

ADRIAN STEFAN wrote:

Nu stiu cat mai este taxa poligonului, dar am fost acum 2 saptamani acolo si nu era nimeni. Nici macar la paza poligonului...

Very Happy Clar, nu respecta legislatia Shocked Very Happy

Era nevoie printre altele inclusiv de asistent medical angajat permanent Idea
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
dabija
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Fri Jun 02, 2006 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

ave25 wrote:

Era nevoie printre altele inclusiv de asistent medical angajat permanent Idea

Am fost de trei ori la Bucov ... si din pacate n-am vazut nici o asistenta medicala ... macar asa una mai tinerica chiar practicanta ... Laughing Laughing

Aproape nici un poligon din tara nu prea respecta prevederile legii ... iar daca vrei sa faci un poligon nou ... te belesc astia de tot Evil or Very Mad
http://petredalea.ro/category/fieldtarget/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Fri Jun 09, 2006 11:15 am    Post subject: Reply with quote

Sambata sant de serviciu, dar duminica ma duc pana acolo sa vad ce mai ofera. Poate.... Laughing
Mai stii. Se conformeaza baietii si doteaza poligonul cu tot ce trebuie, adica cu tot ce ne trebuie Twisted Evil
Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum