Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Pui Scottish Terrier
Goto page Previous  1, 2

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 11:42 pm    Post subject: Reply with quote

ne amuzam si noi, daca ne pui si poze cu catzei simpatici... dc nu ?

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ave25
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 3:23 am    Post subject: caine vanatoare? Reply with quote

Cred ca este un caine bun exact pt. tipul de animale ce se incearca (ilegal desigur) sa fie vanate de unii posesori de pusti AC. Ma refer de ex. la sobolani. Am avut ocazia sa vad un terrier la vanatoare de sobolani si trebuie sa spun ca nu mai era nevoie de nici un vanator. Cand a simtit rozatoarele a inceput sa alerge si sa le faca ferfenita. Cred ca nici un mitralior nu ar fi fost mai eficient (nu exagerez cu nimic).
Din alt punct de vedere este mai bun pt. autoaparare decat un pistol cu AC, in ciuda dimensiunii mini. Trezeste toata scara de bloc la orice miscare in miez de noapte.
Probabil ca sunt n+1 motive pt. care totusi acest thread nu este foarte off-topic (daca pot fi folosite grade de comparatie). Unde ne este imaginatia?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 10:28 am    Post subject: Reply with quote

Sunt frumosi prichindeii!
Daca te ocupi cu puiuti scumpi ca acestia ar trebui sa incerci si pe site la vanatorul.ro
Cred ca acolo sigur ai mai multe sanse! Aici la noi (aer comprimat) e alta mancare de peshte. Vreau sa zic ca e o "boala" care nu include musai vanatoarea.
Te rog sa ne scuzi daca unele comentarii sunt un pic rautacioase. Mie unul imi face placere ca sa gasit o domnisoara/doamna care sa-i mai ia peste picior pe forumishtii rautaciosi! Very Happy
AirgunsBot
Data bot

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Din alt punct de vedere este mai bun pt. autoaparare decat un pistol cu AC, in ciuda dimensiunii mini. Trezeste toata scara de bloc la orice miscare in miez de noapte.

Trebuie sa te contrazic aici. Scottishii latra foarte putin. Nu sunt caini galagiosi.
Oricum, multumesc de completari, vad ca stii cate ceva despre rasa asta. Intr-adevar sunt excelenti pt vanat soareci si sobolani, la fel si vulpi, bursuci sau orice alt animal mic.

Quote:
Daca te ocupi cu puiuti scumpi ca acestia ar trebui sa incerci si pe site

Nu ma ocup cu acest lucru, intamplarea face ca eu sa am un pui pe care nu am cum sa-l tin. M-am gandit ca poate si pe forumul asta o fi cineva care vrea sa faca un cadou mai special copiilor, nevestei, prietenei, amantei, etc.
Back to top
View user's profile Send private message
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Fri Dec 23, 2005 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

andra_3502 wrote:
Nu ma ocup cu acest lucru, intamplarea face ca eu sa am un pui pe care nu am cum sa-l tin. M-am gandit ca poate si pe forumul asta o fi cineva care vrea sa faca un cadou mai special copiilor, nevestei, prietenei, amantei, etc.

Daca aud pe cineva care vrea asa ceva o sa te pun in legatura! Eu unul nu am conditii pt "pet animals". La casa merge (daca ai curte) dar la bloc ... Confused
... amanta mai greu ... asta denota ca mai poti adauga cateceva la experienta ta de-o viata Embarassed
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Arhiva All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum