Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Salutare din Ploiesti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
barladi
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Wed Jan 11, 2017 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Nu cred ca ai inteles exact ce vreau sa spun......Nu fac nici cel mai mic reglaj la nimic, nici la luneta, nici la focus, nici la zoom...pur si simplu doar armez si trag. 5 alice se duc toate la 10 cm in stanga, dupa care 5 alice se duc toate la 10 cm in jos. E acelasi deget, aceeasi pusca, aceeasi emotie sau tremurat. Daca eram eu de vina sau daca umblam la vreun reglaj, s-ar fi dus una inn sus, una in jos, una in stanga, una in cer, etc....
Back to top
View user's profile Send private message
Arpad
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Thu Jan 12, 2017 9:01 am    Post subject: Reply with quote

Ai incercat sa o fixezi in ceva (menghina, suport fix etc.) ca sa elimini factorul uman. Vezi cum grupeaza la 20m de ex. Daca si din menghina face la fel.....
Gamo P23 .177
Back to top
barladi
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

Nu am incercat sa o fixez in menghina dar era foarte bine fixata pe un suport. Dupa mine, a tras un prieten care lucreaza oarecum in domeniu si acelasi lucru pateste. Ba trage intr-o parte, ba in alta......

Eu banuiesc regulatorul...logic daca o iau e cam printre putinele lucruri care pot fi. Am folosit si o aplicatie de cronograf, si viteza alicei difera si cu 40-50 m/s. Stiu ca o aplicatie nu e exacta ca un cronograf adevarat, dar tind sa cred ca nu e departe de adevar, dupa diferitele "distrugeri" pe care le face alica
Back to top
agb87
Visitor
Visitor

PostPosted: Thu Sep 14, 2017 2:54 pm    Post subject: Reply with quote

Salut Barladi!
Unde iti incarci butelia de scuba? Si eu sunt tot din Ploiesti, astept autorizatia in aceasta toamna, sper sa imi iau si arma pana la 1 decembrie, insa nu stiu ce sa aleg intre scuba sau pompa. As lua scuba daca as avea habar pe unde se incarca la noi in oras.
Back to top
agb87
Visitor
Visitor

PostPosted: Thu Sep 14, 2017 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

Si ti-ai rezolvat problema cu luneta?
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum