Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Salutari din Cluj

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
CristianB
Visitor
Visitor

PostPosted: Thu Jul 21, 2016 9:45 pm    Post subject: Salutari din Cluj Reply with quote

Salutari tuturor ! Sunt Cristi din Cluj-Napoca, posesor de cateva luni de arma cu aer comprimat, in jur de o mie de alice trase pana acum, foarte multumit de arma si de luneta insa la luneta cred ca mergea ceva si cu zoom mai mare gen 6-20x sau in zona. Acum invat cum sa-mi si curat arma si inca testez si incerc sa gasesc cele mai potrivite alice. Mi-ar face placere sa va cunosc in numar cat mai mare, iar daca sunteti prin zona sa si iesim pe undeva cu ele.
barladi
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Fri Jul 22, 2016 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

Bine ai venit. Din descrierea profilului banuiesc ca ei Hatsan. Cum ti se pare ca arma? E precisa? E puternica? E cumparata de noua sau sh? Incarcarea cum o faci...ai pompa sau butelie?
Back to top
View user's profile Send private message
CristianB
Visitor
Visitor

PostPosted: Fri Jul 22, 2016 6:37 pm    Post subject: Reply with quote

Da, Hatsan-ul din descriere e. Am cumparat-o de noua de la Walther Deva. Am avut mici indoieli daca arma a fost noua sau folosita inainte dar de vandut mi-au vandut-o de noua cu toate accesoriile Very Happy In schimb luneta primita cu ea Optima 3-12x44 are tinta putin rasucita.. inca nu mi-am facut vreme sa o trimit inapoi. Am avut alta mai buna in loc. Arma e faina, sunt multumit de ea. Precizie foarte buna la 50m pana acum.. la 75m precizie medie iar la 100m am avut caderea prea mare la alica ca sa bata si zoom-ul prea mic la luneta. Inca incerc cu diverse modele mai usoare sa vad ce obtin. Putere mai mult decat suficient.. chiar daca e limitata (din ce ziceau la magazin) la 220m/s am tras in usa de la cabana care e din tabla de 0.5mm si n-avea mult pana sa treaca Very Happy dar s-a putut repara umflatura creata Very Happy Pentru incarcare mi-am luat pompa de la bulgari.. mai ieftina cu 2-3 sute de lei.. si in 3 minute o aduc de la 150 la 200 atm. Aprox 50 focuri 50 atm. Este o arma foarte buna insa dezavantajul e greutatea... arma singura are 4.3kg, iar cu tot echipamentul pe ea (luneta,bipod,amortizor) ajunge la 5.7kg Very Happy dar de regula trag pe burta sau sprijinit si se compenseaza asta Wink
barladi
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Jul 23, 2016 8:43 am    Post subject: Reply with quote

Ieri am tinut si eu in mana prima data un BT si intr-adevar si mie mi s-a parut foarte grea, in conditiile in care am 1,80, 94 kg si nu sunt genul rotund Smile Smile Cred ca ma reiau de tras de fiare Smile
Ce calibru ai ales?
Back to top
kuminte
Visitor
Visitor

PostPosted: Sat Jul 23, 2016 3:07 pm    Post subject: Reply with quote

Laughing sa vezi sumatra, apoi mai vorbim de greutate!
barladi
.22 Member
.22 Member

PostPosted: Sat Jul 23, 2016 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Pe pyramidair Sumatra spune ca are 8 lbs iar Hatsan 9,75. Nu stiu care o fi mai grea dar Hatsanul mi-a rupt mana, cel putin cel care avea si luneta Smile
Back to top
kuminte
Visitor
Visitor

PostPosted: Sun Jul 24, 2016 12:10 pm    Post subject: Reply with quote

Probabil ca e vorba de raportul de greutate, mie BT-ul mi s-a parut fulg la mldguns, fata de sumatra; probabil si luneta..foarte grea, oricum Rolling Eyes
CristianB
Visitor
Visitor

PostPosted: Sun Jul 24, 2016 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

Calibrul ales e 5.5. La 6.35 sunt foarte curios cat de tare se simte caderea alicei pe distanta mare avand in vedere ca viteza maxima e aceeasi la toti insa alicea e mai grea. Poate "kuminte" sau altii ne pot da detalii aici. BT-ul nu e fulg nicidecum Very Happy cu luneta, amortizor si bipod-ul din plastic la 5.7kg e un fulgoi zdravan Smile) luni trebuie sa-mi ajunga un alt bipod tot de la Hatsan mai sanatos decat ce am primit la pachet si o husa sa-mi incapa cu tot cu luneta. In cutia originala incap doar dezasamblate si nu mi se pare foarte practic. Si abia astept sa ies pe camp iar Very Happy Pentru mine cu munca de birou e o modalitate de relaxare buna sa ies o data de doua ori pe saptamana.
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Thu Dec 22, 2016 11:33 am    Post subject: Re: Salutari din Cluj Reply with quote

CristianB wrote:
... incerc sa gasesc cele mai potrivite alice...

salve,
mergi cu incredere pe jsb (5.51) - se fac uneori comenzi si aici.
- bafta Smile
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Faceti cunostinta cu noi All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum