Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Salutari cordiale din Bilbao, Spania

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Welcome non-Romanian users !
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IRIS
Visitor
Visitor

PostPosted: Fri Apr 10, 2015 1:42 pm    Post subject: Salutari cordiale din Bilbao, Spania Reply with quote

Salut! Numele meu este Catalin si stau in Spania de aproape 12 ani. Acum 3 sau 4 ani mi-am cumparat prima carabina cu aer comprimat, un Gamo 400, dupa acea a urmat un Gamo Vampipir IGT amandoua de 4,5. La inceput toate tragerile erau pentru divertisment( trageam intrun garaj de aproape 9 metri de jargime pt ca legile sunt destul de stricte si aici) iar mai apoi am inceput sa trag mai "de precizie" si simteam nevoia de mai multa distanta. am inceput sa caut inebunit o forma de a iesi cu arma in natura de forma legala si am descoperit ca la noi in zona se practica Field Target-ul si mai ales de inalta clasa. M-am inscris in asociatia aceasta http://fieldtargeteuskadi.org/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1&lang=eu anul trecut in august, dar nu inainte de a face o vizita in timpul unui concurs, iar cand am vazut cu ce "scule" se tragea am ramas uimit. Imi aduc aminte ca unul dintre participanti m-a intrebat daca am vreo carabina iar de rusine iam raspuns ca nu am Embarassed Very Happy . In momentul de fata detin doua Weihrauch una HW100 FSB T de 4,5 cu o luneta Konuspro M30 de 10*14*52 modificata de mine pentru FT si una tot HW100 KS cu luneta 3*12*50 Hauke Nitteye pentru HFT ( Hunting Field Target). Ce as mai putea spune este ca imi pare nespus de rau sa citesc si sa aflu ca la noi intara inca nu se poate reglementa acest sport. In incheiere va las sa vizionati un mic video facut de mine intr-o zi de antrenament de FT. https://youtu.be/8OvqLTKok3s
Back to top
View user's profile Send private message
Tevez
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Fri Apr 10, 2015 7:13 pm    Post subject: Re: Salutari cordiale din Bilbao, Spania Reply with quote

Salut Cătălin, bun venit!
Mai sunt romāni aflaţi pe alte meleaguri pe aici, inclusiv din Spania un forumist care a postat lucruri interesante.
Foarte faine armele Weihrauch.
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Welcome non-Romanian users ! All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum