Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Antrenor tir sportiv

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Tir cu AC
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cocalaru
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Wed Feb 12, 2014 2:12 am    Post subject: Antrenor tir sportiv Reply with quote

Va salut, am tot cautat pe internet dar nu am gasit nimic concret despre "cum pot deveni antrenor de tir sportiv". Este cineva care a urmat acele cursuri? Daca da in ce constau mai exact, ce presupune examenul?
Va multumesc.
Back to top
View user's profile Send private message
Tevez
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Wed Feb 12, 2014 9:31 am    Post subject: Re: Antrenor tir sportiv Reply with quote

Cocalaru wrote:
Va salut, am tot cautat pe internet dar nu am gasit nimic concret despre "cum pot deveni antrenor de tir sportiv". Este cineva care a urmat acele cursuri? Daca da in ce constau mai exact, ce presupune examenul?
Va multumesc.

Este un curs destul de complex cu durată destul de mare la FRTS. Un coleg bucureştean este antrenor de tir şi-l pot īntreba mai multe dacă vrei. Diferenţa majoră faţă de cursul de instructor īn poligon este īnsă PREŢUL mult mai mic. Pentru instructor detalii aici: http://tunari.ro/curs-instructor-in-poligon/
Oricum şi la unul, şi la celălalt, prezenţa trebuie să fie peste 80% sau ceva de genul. Sigur, cele două cursuri sunt diferite, dar le-am amintit pentru că uneori īs confuzii īntre cele două, ambele dau posibilitatea autorizării pentru arme de tir.
Back to top
Cocalaru
.177 Member
.177 Member

PostPosted: Wed Feb 12, 2014 8:41 pm    Post subject: Re: Antrenor tir sportiv Reply with quote

Tevez wrote:
Cocalaru wrote:
Va multumesc.

Este un curs destul de complex cu durată destul de mare la FRTS. Un coleg bucureştean este antrenor de tir şi-l pot īntreba mai multe dacă vrei. Diferenţa majoră faţă de cursul de instructor īn poligon este īnsă PREŢUL mult mai mic. Pentru instructor detalii aici: http://tunari.ro/curs-instructor-in-poligon/
Oricum şi la unul, şi la celălalt, prezenţa trebuie să fie peste 80% sau ceva de genul. Sigur, cele două cursuri sunt diferite, dar le-am amintit pentru că uneori īs confuzii īntre cele două, ambele dau posibilitatea autorizării pentru arme de tir.

Pai chestia cu prezenta ma intereseaza cel mai mult ca sa fac naveta Timisoara Bucuresti in fiecare saptamana nu cred ca imi convine.
Back to top
Tevez
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Thu Feb 13, 2014 9:00 am    Post subject: Re: Antrenor tir sportiv Reply with quote

Cred că e şi la Arad o firmă specializată, dar nu-s sigur. Poţi īntreba la poligonul din TM sau la AEST, sigur dacă este firmă acreditată mai aproape vor şti să-ţi spună.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Tir cu AC All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum