Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Locuri de pescuit

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Off Topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Tue Jan 29, 2008 9:13 am    Post subject: Locuri de pescuit Reply with quote

Stiu ca printre noi sunt si multi pasionati de pescuit, pe langa airgunning...asadar m-am gandit ca un topic legat de locurile pe unde merge fiecare la pescuit ar fi foarte folositor pentru cei care merg in concediu la pescuit...mai schimba si ei peisajul...deci astept propuneri de locuri de pescuti Very Happy
wolf
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

depinde si in ce perioada vrei sa mergi ca acuma iarna inafara de scobar , mreana mai rar,clean si oblete nu prea prinzi nimic cel putin pe Mures. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 2:43 pm    Post subject: Reply with quote

wolf wrote:
depinde si in ce perioada vrei sa mergi ca acuma iarna inafara de scobar , mreana mai rar,clean si oblete nu prea prinzi nimic cel putin pe Mures. Smile

Smile Aici la noi pe Mures merge si somnul acum in perioada asta...plus ca acum iarna imi place sa merg la copca, la stiuca cu carasei. Am vreo 4 balti disponibile pe langa mine, dintre care cea mai indepartata e la vreo 8 km, restul sunt mai aproape Very Happy...si bineinteles, ca sunt salbatice, nu-s dintr-alea cu plata Very Happy
wolf
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 6:04 pm    Post subject: Reply with quote

am un prieten in Simeria el obisnuia sa mearga pe Mures si pe baltile din zona si el zicea ca este multa stiuca da si fazani in jurul baltii se pare ca is zone mai virgine pacolo nu sant ciobani si caini vagabonzi ca altfel nu mai vedea el nici pana de fazan.
Back to top
Quarry terror
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 10:37 pm    Post subject: Reply with quote

wolf wrote:
am un prieten in Simeria el obisnuia sa mearga pe Mures si pe baltile din zona si el zicea ca este multa stiuca da si fazani in jurul baltii se pare ca is zone mai virgine pacolo nu sant ciobani si caini vagabonzi ca altfel nu mai vedea el nici pana de fazan.

Cum il cheama pe prietenul tau din Simeria? nu de alta, dar si eu sunt din Simeria, nu sunt din Deva Very Happy Am trecut asta la locatie ca e un oras mai mare si il mai cunoaste lumea Very Happy Poate il cunosc si eu pe prietenul tau...are arma AC? Aaa...referitor la fazani...e plin de ei pe aici, sunt peste tot, indeosebi pe marginea caii ferate si a baltilor, dar nu am luat nici unul in catare, ca doar nu e voie Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Am auzit ca sunt foarte gustosi Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
emy
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Feb 02, 2008 10:07 am    Post subject: Reply with quote

am facut armata pe malul muresului. sunt multi fazani; si chiar daca tu nu i-ai vazut in catare multi pescari aveau arme ac mai mici in husa cu lansete.... Evil or Very Mad
cat despre braconat...cu arme de foc noaptea...grupa mare.
revenind la pescuit ,e frumos pe prut Very Happy doar ca trebuie sa cunosti meserie Wink
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
viper1
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Feb 02, 2008 11:37 am    Post subject: Reply with quote

Si eu pescuiesc pa Mures ;este peste dar trebuie cautate locurile bune si nadit obligatoriu,deci trebuie stat mai mult timp ca intr-o singura zi nu prea faci treaba. Vara crapii de 10 kg sunt la ordinea zilei si somni frumosi se prind noaptea.
Am auzit ca iarna asta merge bine scobarul pe Timis.
paul_fly
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sun Mar 17, 2013 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

https://www.facebook.com/pages/Muste-artificiale-Fly-tying/125600254278361?ref=hl
Totul e posibil ! "

https://www.facebook.com/pages/Muste-artificiale-Fly-tying/125600254278361?ref=hl
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Off Topic All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum