Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Iasi
Goto page Previous  1, 2

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Thu May 17, 2007 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

cristib wrote:
Nu cred ca e nevoie sa te laudam pt ca tot ce ne-ai aratat a fost realitate , pentru mine una impresionanta, mai ales atunci cand ai luat de la 100m, fara luneta , o tinta mica Shocked . M-a lasat paf! Nici nu ma gandeam ca un gamo face asa ceva la distanta aia. Jos palaria pt emy.

Shocked Shocked Shocked Asta cred ca este unicat daca este adevarat.Mai spunea Vali(Freekone) ca a luat tinte cu Gamo Shadow-ul lui de la 100 metri dar de marimea unui bidon de 5 litri si cu luneta pe arma.Cred ca nu batea deloc vantul cand ati facut tragerea de a putut peletul sa-si pastreze asa frumos traiectoria pana la 100 metri Shocked Shocked Shocked Inca o data cuvantul de ordine este:INCREDIBIL!!!
emy
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri May 18, 2007 9:00 am    Post subject: Reply with quote

la distante mari cred ca se face mai usor corectia fara luneta
(eu nu trag bine cu luneta nici la 35m Sad )
iar de cate ori am ocazia incerc sa nimeresc la distante mari:
pamantul uscat de la baza unui copac iti poate da raspunsul daca ai tras sau nu bine
100 m nu e o distanta la care sa ai precizie dar merita incercat Smile
1 din 5 si tot e bine Wink
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Fri May 18, 2007 2:07 pm    Post subject: Reply with quote

cristib wrote:
... mai ales atunci cand ai luat de la 100m, fara luneta , o tinta mica Shocked ...

- acuma m-ati facut curios Razz - cit de mica era tinta de la 100m??
- cam asa scriam eu pe vremuri cind trageam la 75-100m si imi tot dadeam jos luneta ca ma-nerva: http://www.clubairguns.ro/forum/viewtopic.php?t=775&start=0 Laughing Laughing azi nu ma mai enerveaza si s-au mai strins grupajele de atunci insa sub 15cm 10 alice tot nu pot cu gamo Sad
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
emy
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri May 18, 2007 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

pe langa tine ... sunt un mic copil norocos
prefer 35m... si nu neaparat pt. grupaje
vezi in fotografiile postate tintele cu pasari Smile (se vad mai bine la distanta mare)
nu e nici o stiinta, nu trag excelent ,dar cine nu reuseste nu trebuie sa creada ca nu se poate
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
defero
.338 Member
.338 Member

PostPosted: Fri May 18, 2007 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

emy wrote:
pe langa tine ... sunt un mic copil norocos....

- de ce??? - pai vad pe tinta cu pasari tot grupaj de aproximativ 200mm - inseamna ca este normal Razz cu gamo - atit se poate face - parca asa spunea si ave25 cindva!
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Club Airguns Forum Index -> Intalniri oficiale All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum