Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

"Scule" pt vanatoare si peste control
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC
View previous topic :: View next topic  
Author Message
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Sat Jul 29, 2006 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Ce-i aia' AG???? Question
MIKUTZU
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Jul 29, 2006 9:12 pm    Post subject: Reply with quote

Exclamation

Last edited by MIKUTZU on Sun Jun 17, 2007 2:13 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Sat Jul 29, 2006 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

mikutzu wrote:
Da ce ma fac cu Sniper ca el a zis ca nu se merita sa dai atatia bani .... Laughing
Sorry dar iar am fost rau Twisted Evil

Din partea mea chiar te rog sa-ti deschizi magazin cu arme cu ac cate vrei de care vedem doar pe net la americani si te asigur ca eu voi fi primul care iti va vizita magazinul.Si ca sa nu fiu vulpea care se uita la strugure dar nu ajunge la el te asigur ca-ti voi fi si client nu doar privitor.Doamne ajuta sa vedem asa ceva si-n Romania!Eu as fi cel mai fericit Smile
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Sat Jul 29, 2006 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

mikutzu wrote:
Aruncator de Grenade.
Tu nu ai facut armata?

Si eu care credeam ca se refera la vreo arma cu ac Laughing .Armata as face dar sa-mi deie dupa ce termin anu' AKM-ul acasa Cool .Altfel nu ma intereseaza Wink .
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Sat Jul 29, 2006 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

retex wrote:
... da ne si noua linkurile forumurilor lor sa ne distram si noi un pic Very Happy Very Happy

La vanatori:

http://vinatorul.ro/forum/index.php

si pescari:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/index.php

Asta e cel mai populat dintre forumurile de pescari pe care le stiu eu. Vad ca l-au mai schimbat. Cred ca multe din ispravile si polemicile care imi starneau rasul altadata au disparut si probabil au aparut altele noi. Daca aveti timp sa rasfoiti ...
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 10:31 am    Post subject: Reply with quote

mikutzu wrote:
Da ce ma fac cu Sniper ca el a zis ca nu se merita sa dai atatia bani .... Laughing
Sorry dar iar am fost rau Twisted Evil

Si tu cu Daystate,de-astea sunt destui care au asa ceva,chiar si in Europa de Est.Daca vrei sa incerci ceva ce nu are nimeni cu siguranta in toata Europa Estica incearca un Barnes custom cum ar fi cel din imagine,Nitro 2,cal'45

eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

La Barnes Pneumatics cred ca tot 2 ani trebuie sa stai pana iti vine randul ca la DAQ (Dennis Quackenbush) numai ca preturile cred ca sunt aproape duble (in caz ca au ramas cele pe care le stiu eu).
Cu un pic de atentie cu Daystate-ul poti trage in gradina dar cu tunurile DAQ si Barnes nu poti fiindca proiectilul trece prin cateva randuri de garduri de la cativa vecini!!! Sa nu mai vorbim de munitie ca nu gasesti pe aici munitie de 9mm, 12mm, etc. pe cand munitie de 5,5mm pt Daystate se mai gaseste!
Eu am stat un pic de vorba cu Mikutzu si nu cred ca intentia lui este sa achizitioneze o arma unica prin partile astea de continent! Vrea si omul un AC adevarat si atat Very Happy
marius_iulian
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 7:12 pm    Post subject: Reply with quote

Multa vorbarie.....cine este pasionat isi cumpara sau isi modifica o arma de serie pt a ajunge mai aproape de ceea ce isi doreste.
Pt a cumpara ceva trebuie sa te sacrifici, ceea ce este mult mai dureros decat cele 5 minute de accesat forumul de la un computer .
Cum spunea cineva..."fapte nu vorbe" ... daca esti realist faci un raport intre pasiune si posibilitati materiale si treci la fapte....asa iese sigur ceva. Wink

Last edited by marius_iulian on Wed Aug 02, 2006 7:17 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Maniac
.308 Member
.308 Member

PostPosted: Sun Jul 30, 2006 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

Very Happy Very Happy Very Happy !!!Cam asa ceva Wink
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger
AC Sniper
.50 Member
.50 Member

PostPosted: Mon Jul 31, 2006 10:56 am    Post subject: Reply with quote

Corect,n-am afirmat altceva dar poate am inteles gresit ce a vrut sa spuna colegul nostru de forum care are si obiceiul de a fi un pic rautacios.Inafara de Daystate,nu poti sa spui Eugen ca nu sunt ac-uri adevarate si Condor sau CZ 200 S sau Air Arms-urile.Totusi Daystate-urile sunt ac-uri de foarta inalta calitate si pot sa va spun ca am vazut pe un site pe net la un show american unde se prezentau toate tipurile de arme,inclusiv ac-uri,un Daystate introdus intr-un acvariu pe care curgea apa permanent si arma era ca noua,nici vorba sa se oxideze nici la cel mai mic surub.
eugen.netoiu
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Mon Jul 31, 2006 12:09 pm    Post subject: Reply with quote

AC Sniper wrote:
... nu poti sa spui Eugen ca nu sunt ac-uri adevarate si Condor sau CZ 200 S sau Air Arms-urile.

Nu am spus si nici nu spun ca nu sunt arme adevarate dar l-am sfatuit pt Daystate Ranger din urmatoarele considerente personale:

- constructie robusta;
Dintre armele de care sa discutat, Daystate Ranger are o constructie robusta dintr-un singur bloc frezat. CZ S200 mai seamana cu Ranger-ul la capitolul acesta dar este un pic ca o jucarie fata de el.

- rezervor interschimbabil de mare capacitate. Aici doar Condorul mai seamana dar nu are multishoot iar constructia mi se pare firava fata de Ranger. Si la CZ poti cumpara mai multi cilindrii dar capacitatea unuia este de aproape 5 ori mai mica decat la Ranger. La AirArms sau Evanics cilindru este fix si vrei nu vrei trebuie sa treci la partea cea mai dureroasa de la PCP-uri - dat-ul la pompa Very Happy La Ranger poti cumpara una sau doua butelii care sunt la pret un pic apropiate de cilindrii de la CZ dar de 4-5 ori mai mari in volum iar pe camp sau in poligon doar le schimbi intre ele dupa ce se termina (plinul la butelii il faci acasa de la butelia mai mare sau hei-rup).

- putere mare, setabila nemifiind nevoie sa faci tuning-uri pt a ajunge la asemenea performante. De exemplu la CZ S200 trebuie sa demontezi patul ca sa umbli la putere.

- pat ergonomic - aici toate armele au pat ergonomic mai putin Condorul.
dabija
Site Moderator
Site Moderator

PostPosted: Wed Aug 02, 2006 11:22 am    Post subject: Reply with quote

AC Sniper wrote:
mikutzu wrote:
Aruncator de Grenade.
Tu nu ai facut armata?

Si eu care credeam ca se refera la vreo arma cu ac Laughing .Armata as face dar sa-mi deie dupa ce termin anu' AKM-ul acasa Cool .Altfel nu ma intereseaza Wink .

Cea mai mare pierdere de timp din viata mea a fost armata ... si acum regret ca la vremea respectiva nu am dat niste bani (cam 10.000 lei m-ar fi costat in 1980) ca sa scap de armata ... cu toate ca am facut o armata usoara si am multe amintiri placute din acele vremuri.
Daca la urmatorul recensamant ma declar elvetian oare pot sa-mi cer AKM-ul acasa ??? Laughing
http://petredalea.ro/category/fieldtarget/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Vanatoarea cu AC All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum